جی اف ایکس دانلود
مرجع دانلود پروژه افتر افکت و پریمیر
سورس های لایه باز، psd و آموزش های پیشرفته فتوشاپ، افتر افکت
دوره آموزش رایگان پریمیر
مرجع دانلود پروژه افتر افکت و پریمیر » آموزشی » آموزش فتوشاپ » بخش پایانی طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ

بخش پایانی طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 553
  • Like
  • 0
0 0 1000
بخش پایانی طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ

بخش پایانی طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ به زبان فارسی و به صورت متنی


در بخش قبلی از این تتوریال ، قسمت رویی کارت ویزیت را تماما طراحی کردیم و در انتها به شما گفتیم که بهتر است تا این فایل را با نامی جداگانه برای طراحی قسمت پشتی کارت ویزیت نیز ذخیره کنیم . حال در این بخش از تتوریال کارت های ویزیت ، می خواهیم تا به طراحی قسمت پشتی این کارت ویزیت بپردازیم .
در ادامه با این قسمت از آموزش های جامع فتوشاپ تتوریال کارت های ویزیت با ما همراه باشید .
gfxdownload 5819 no
3.5
بخش پایانی طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ

بخش پایانی طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ به زبان فارسی و به صورت متنی


در بخش قبلی از این تتوریال ، قسمت رویی کارت ویزیت را تماما طراحی کردیم و در انتها به شما گفتیم که بهتر است تا این فایل را با نامی جداگانه برای طراحی قسمت پشتی کارت ویزیت نیز ذخیره کنیم . حال در این بخش از تتوریال کارت های ویزیت ، می خواهیم تا به طراحی قسمت پشتی این کارت ویزیت بپردازیم .
در ادامه با این قسمت از آموزش های جامع فتوشاپ تتوریال کارت های ویزیت با ما همراه باشید .
در اولین اقدام پروژه قسمت رویی کارت ویزیت را که با نامی متفاوت و برای طراحی قسمت پشتی کارت ویزیت ذخیره کرده بوده اید را باز کنید . همان طور که در بخش قبل نیز به آن اشاره کردیم ، این کار باعث می شود تا ما پروژه ای با ابعاد مناسب ، طرح پس زمینه مناسب و bleed lines های مورد نیاز را در اختیار داشته باشیم و همین عمل هم باعث می شود تا زمان زیادی را در طراحی ذخیره کنیم .
حال پس ا این که پروژه مورد نظر را باز کردید ، تمامی دسته بندی های موجود در پنل لایه ها را ، به جز دسته بندی background را حذف کنید .


طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ عکس 1


اگر به خاطر داشته باشید برای قسمت رویی کارت ویزیت از BG2 استفاده کردیم ، اما حالا و برای قسمت پشتی می خواهیم از BG1 استفاده کنیم . چرا که این کار باعث می شود تا در عین ارتباط و شباهت میان قسمت رویی و پشتی کارت ویزیت ، شما شاهد یک تفاوت بسیار ریز و نامحسوس باشید که تنها با دقت بسیار زیاد قابل مشاهده است و همین امر یک جلوه بسیار خاص را به کارت ویزیت ما خواهد داد . ( البته شما قادر هستید تا از هر کدام که می خواهید استفاده کنید و یا حتی از یک تصویر پس زمینه متفاوت بهره ببرید ، اما پیشنهاد ما این است که تا جایی که می توانید میان قسمت رویی و پشتی کارت خود ارتباط بر قرار کنید . )

طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ عکس 2


حال پس از این که تصویر پس زمینه مناسب را انتخاب کردیم وقت آن است که شروع به طراحی قسمت پشتی کنیم .
طبق روال اولین اقدام برای طراحی ، ایجاد دسته بندی های مناسب است و اگر از بخش های پیشین ، تصویر پشت این کارت ویزیت را به خاطر داشته بشید ، می دانید که قسمت پشتی دارای دسته بندی های زیر است :
: Text این دسته بندی مربوط به لایه های متن محور است .
Icon : این دسته بندی مربوط به لایه های آیکون محور است .
Map : این دسته بندی مربوط به لایه های مربوط به لوکیشن و نقشه است .
: Shapes این دسته بندی مربوط به لایه های شکل محور است .
Background : این دسته بندی مربوط به لایه ی پس زمینه است .

دسته بندی background که از قبل موجود است . قدم بعدی ایجاد یک دسته بندی shapes است تا بتوانیم یک مستطیل جدید را این بار در قسمت پشتی کارت ویزیت طراحی کنیم و اطلاعات مربوط به قسمت پشتی را درون آن قرار دهیم . بنابراین و از طریق پنل لایه ها بر روی آیکون create new group کلیک کنید تا یک دسته جدید ایجاد شود ، حال بر روی این آیکون جدید کلیک راست کنید و نام آن را به shapes تغیر دهید . حال از سمت چپ و منوی ابزار ها ، ابزار مستطیل ( rectangle tool ) را انتخاب کنید و سپس به روی تصویر رفته و کلیک کنید تا پنجره create rectangle برای شما باز شود ، پس از آن موارد زیر را وارد کنید : برای width مقدار 1010 px و برای height نیز مقدار 561 px ( البته این اعداد ، بنا بر سلیقه ما بوده و شما می توانید هر عدد دلخواهی را انتخاب کنید . )
و در انتها بر روی ok کلیک کنید ، پس از این که مستطیل شما ساخته شد از طریق منوی properties رنگ آن را به سفید تغیر داده و در نهایت آن را به وسط کارت ویزیت انتقال دهید .
اگر تمامی روند بالا را طی کرده باشید ، با تصویر زیر رو به رو خواهید شد .

طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ عکس 3


از آن جایی که ما برای قسمت رویی کارت ویزیت از چهر چوب ها استفاده کردیم ، بهتر است تا برای قسمت پشتی نیز از این چهار چوب ها استفاده کنیم . بر روی لایه ای که حاوی این مستطیل است کلیک راست کرده و سپس از منوی باز شده اولین گزینه یا همان blending options را انتخاب کنید . این اقدام پنجره layer style را برای شما باز خواهد کرد . ابتدا در این پنجره تیک مربوط به گزینه stroke را فعال کنید . سپس بر روی قسمت color کلیک کنید و به وسیله ابزار eye dropper tool از رنگ سبز کم رنگ موجود در تصویر پس زمینه کپی بر داری کنید و از آن استفاده کنید . سپس اطمینان حاصل کنید که منوی position ( به معنای موقعیت ) بر روی inside ( به معنای درون ) قرار داشته باشد . سپس اهرام size یا اندازه را این بار و بر خلاف آن چه که در قسمت رویی کارت ویزیت انجام دادیم ، بر روی 10 px قرار دهید و در نهایت بر روی ok کلیک کنید .
حال سه عدد دسته بندی جدید را ایجاد کنید . یک دسته بندی با نام text برای متن هایی که می خواهیم وارد کنیم ، دسته بندی دیگر با نام icons برای آیکون های مورد استفاده در قسمت پشتی ودر نهایت روه و دسته بندی maps برای قرار دادن نقشه درون آن .
ابتدا همانند طراحی قسمت رویی کارت ویزیت ، عبارت marison design را بر روی قسمت پشتی نیز می نویسیم . در همان فونت اما اندازه ای کوچک تر از آن چه که در قسمت رویی می نویسیم . ( اندازه ای در حدود 15.5 pt ) و سپس عبارت متن تگ ( که توضیحی کلی راجع به شغل و حرفه ای است که کارت ویزیت برای آن طراحی شده است . ) را نیز به پایین آن اضافه کنیم . ( متن luxury interior & goods) اما این بار رنگ متن تگ رو به صورتی تغیر نمی دهیم ، چرا که اندازه آن در قسمت پشتی کوچک تر از اندازه اش در قسمت رویی کارت ویزیت است و ممکن است قابل خواندن نباشد و علاوه بر آن در قسمت پشتی طراحی از چهار چوب صورتی استفاده نشده است ، پس استفاده از این رنگ برای متن ، هم خوانی نخواهد داشت .

طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ عکس 4


متن دیگری که به قسمت پشتی کارت ویزیت اضافه می شود ، نام صاحب کارت می باشد ، به عنوان مثال ما در این جا از نام sam smith استفاده می کنیم . ( سعی کنید تا فونت و اندازه این متن با سایر متن ها کاملا متفاوت باشد ، به عنوان مثال ما در این جا از فونت Bambi و اندازه فونت 29 pt استفاده کرده ایم . البته شما به سلیقه و نیاز خود می توانید هر کدام را که می خواهید تغیر دهید . )

طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ عکس 5


توجه داشته باشید که اگر از فاصله میان حروف ها رضایت ندارید ، می توانید به وسیله کلید alt و کلید های نشان گر ( جهت های چپ و راست ) این فاصله را تنظیم کنید .
مرحله بعدی وارد کردن عنوان شغلی صاحب کارت است ، به عنوان مثال ما عبارت creative director را برای عنوان شغلی در فونت Enrique و اندازه ی 6 pt وارد کرده و در زیر نام صاحب کارت قرار می دهیم .


طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ عکس 6


حال ابزار line tool را انتخاب کنید . ( از این ابزار برای کشید خط در طراحی استفاده می شود . ) و به وسیله آن یک خط با عمق 1 px را زیر این متن بکشید .


طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ عکس 7


پس از این که خط را کشیدید سعی کنید تا رنگ آن را به رنگی مناسب با رنگ متنتان تغیر دهید . ( ما در این جا سبز کم رنگ را انتخاب کرده ایم . )

سپس به سراغ دسته بندی maps بروید و با انتخاب کردن ابزار rectangle tool یک مستطیل جدید با اندازه های زیر برای محل قرار گیری نقشه بسازید :
برای width مقدار 400 px و برای height نیز مقدار 250 px را وارد کنید .
سپس رنگ پس زمینه آن را به یک رنگ روشن اما متفاوت از سفید تغیر دهید .

طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ عکس 8


حال بر روی لایه ای که شامل این مستطیل است کلیک راست کنید و عنوان convert to smart objects را انتخاب کنید .
سپس به وسیله tools line یک خط دیگر نیز در کنار این فضا رسم کنید .

طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ عکس 9


این خط کمک می کند تا شما بتوانید در نمایش و ظاهر یک فاصله شکیل میان اطلاعات ورودی و نقشه خود ایجاد کنید .

حال به سراغ دسته بندی آیکون ها می رویم ، توجه داشته باشید که درون خود فتوشاپ تعداد بسیار زیادی آیکون وجود دارد ، اما اگر از آن ها رضایت کامل را ندارید می تواند از آیکون های طراحی شده که به صورت آنلاین قابل دسترسی هستند ، استفاده کنید .
ما نیز در این جا از آیکون هایی که دانلود کرده ایم استفاده می کنیم .
برای این پروژه ما به سه آیکون برای شماره تماس ، ایمیل آدرس و آدرس سایت اینترنتی نیاز داریم .

برای استفاده از آیکون های دانلودی ، شما می بایست تا ابتدا آن ها را در فتوشاپ باز کنید و سپس به وسیله دستور ctrl + a آن را انتخاب کنید . و سر انجام آن را در پروژه خود بچسبانید و به محل مناسب جا به جا کنید .
اگر تمامی موارد بالا را برای هر سه آیکون انجام دهید به نتیجه زیر دست خواهید یافت :

طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ عکس 10


توجه داشته باشید که رنگ اصلی و اورجینال این آیکون ها سیاه می باشد ، اما شما می توانید به راحتی آن ها را به رنگ سبزی که برای متون استفاده کرده اید ، نزدیک کنید ، برای این کار ابتدا یک adjustment layer را بسازید ، سپس از طریق منوی properties مربوطه تغیرات زیر را اعمال کنید .
ابتدا این لایه را به وسیله کلیک راست کردن بر آن در پنل لایه ها به عنوان clipping mask قرار دهید .
سپس مقدار اهرام hue را بر روی 138 قرار دهید ، پس از آن saturation را بر روی 82 قرار داده و در نهایت lightness را نیز بر روی منفی 8 قرار دهید و بر روی Ok کلیک کنید . ( نگران نباشید ، به مرور و با کار کردن با فتوشاپ ، شما نیز ساختن رنگ ها را فرا خواهید گرفت . )
به تصویر زیر دقت کنید ، همان طور که مشاهده می کنید ، در تصویر فوق رنگ آیکون ها سبز رنگ و هم خوان با رن متن ها می باشد .

طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ عکس 11


حال متن های مربوط به هر کدام از این آیکون ها را در دسته بندی text بنویسید و در جلوی آن ها قرار دهید .

طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ عکس 12


آخرین اطلاعاتی که باید در این کارت ویزیت قرار گیرند ، آدرس و تصویر نقشه محل آدرس می باشد . بنابراین ابتدا آدرس مربوطه را در دسته بندی text بنویسید و در زیر محل نقشه خود قرار دهید .

طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ عکس 13

حال برای تصویر نقشه ، شما می توانید از هر وبسایت و یا نرم افزاری که برای نقشه استفاده می کنید ، بهره ببرید . به این صورت که محل مورد نظر خود را در نقشه پیدا کرده ، سپس از آن اسکرین شات گرفته و تصویر فوق را در فتوشاپ باز کرده ، به وسیله ابزار برش ، قسمت مورد نظرتان را برش بزنید و در نهایت تصویر برش خورده را در لایه smart object خود بچسبانید و سپس به وسیله تغیر اندازه دادن آن ، تصویر خود را به اندازه مناسب و دلخواه خود برسانید و در انتها smart object خود را ذخیره کنید .

طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ عکس 14


با این کار طراحی قسمت پشتی کارت ویزیت شما به پایان رسیده است .

طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ عکس 15


برای دانلود کارت ویزیت های لایه باز می توانید از بخش مربوطه در وب سایت جی اف ایکس دانلود استفاده نمایید


امتیاز :ستارهستارهستارهستارهستاره   ( 3.5/5 )

دسته بندی :  آموزشی / آموزش فتوشاپ

نظر دهید

نام شما :
ایمیل شما :
نظر شما :
کد امنیتی :
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید :
گفتگو در واتس اپ