جی اف ایکس دانلود
مرجع پروژه افتر افکت و پریمیر با آموزش فتوشاپ
سورس های لایه باز، psd و آموزش های پیشرفته فتوشاپ، افتر افکت

فونت

چرا دانلود فونت و استفاده از آن مهم است؟


تا به حال به این پرسش فکر کرده اید که چرا باید ساعت ها دنبال یک سایت خوب دانلود فونت بگردید و اصلا چرا باید از فونت استفاده کرد؟با پیشرفت روز افزون دنیای ویرایشگر های عکس و فیلم،جایگزینی آرام آرام نوشتار های دیجیتال و کامپیوتری به جای کاغذ و قلم،صورت گرفته است.
مزیت نوشتار های کامپیوتری نامحدود بودن در ایجاد شکل آنهاست.شما می‌توانید به راحتی هر شکلی که می‌خواهید به کلماتتان بدهید و از زیبایی آن بهره مند شوید.یکی از پرکاربردترین و مهم ترین استفاده از فونت ها در طراحی های سایت است.مدیر یک سایت یا مجله اینترنتی تمام تلاش خود را می‌کند تا یک صفحه جذاب و زیبا داشته باشد و این کار را با استفاده از فونت های مختلف انجام می‌دهد.طراحی های خاص و چشم نواز داشته باشید.عکس نوشته هایی به سبک و سیاق مختلف بسازید و همه این ها به راحتی به دانلود فونت امکان پذیر است.

دنیای فونت ها


دنیای فونت ها مملو از تغییر استایل ها و ویرایش ظاهر های جادویی کلمات است.گویی مثل کلمات برای مکان های مختلف مثل مهمانی ها لباس های مناسب خود را به تن می‌کنند.هرچقدر مجموعه فونت های کامل تری داشته باشید کلماتتان،پوشش های متنوع تری خواهند داشت.یک طراحی ساده با یک نوشته ساده به همراه یک فونت زیبا می‌تواند خاص و چشم نواز باشد.
می‌توان گفت فونت،تاثیر گذار ترین قسمت در یک طراحی بر مخاطبان است.به اصطلاح نوع استفاده از فونت شخصیت کاری شما را نشان می‌دهد و بیانگر سلیقه و کلاس طراحی شماست.حال که اهمیت و جذابیت استفاده از فونت را فهمیدیم به مرحله اصلی می‌رسیم یعنی دانلود فونت.با یک سرچ ساده در گوگل متوجه می‌شوید دریایی از درگاه های دریافت فونت جلوی شما قرار دارد.دنیای فونت ها چنان گسترده شده که شما به راحتی نمی‌توانید فونت های مورد نظر و مطابق سلیقه خود را به راحتی پیدا کنید و باید ساعت ها مشغول پیدا کردن و تست باشید.خیلی از فونت ها کاربردی برای شما ندارد و کاملا بی استفاده است شما باید بتوانید فونت های خوب را از بین آن هاپیدا کنید که این کار چندان راحتی نیست.اما راه حل چیست؟
راه حل در پیدا کردن یک درگاه و سایت مناسب و حرفه ای است که شما را از سایت های دیگر بی نیاز کند.

دانلود فونت به سبک جی اف ایکس دانلود


تا حل مشکل و وارد شدن به دنیای فونت های حرفه ای و جذاب فقط یک کلیک فاصله دارید!
سایت جی اف ایکس دانلود،یک تیم حرفه ای در زمینه ویرایش و ادیت با نرم افزار های مختلف،فتوشاپ افترافکت و ...می باشد.دانلود فونت رایگان،دانلود فونت انگلیسی،دانلود فونت عروسی،دانلود فونت برای فتوشاپ و هرچیزی مربوط به فونت می شود،از مزیت های این سایت است.فضای ساده و کاربردی با آموزش های متنوع شما را از بررسی و صرف وقت برای سایت های مختلف باز میدارد.
اگر نیاز به فونت های انگلیسی مختلف برای طراحی دارید حتما این سایت را از دست ندهید !

تایپوگرافی و فونت


تا به حال به کلمه تایپوگرافی برخورده اید؟از طراحی های تایپوگرافی چه می‌دانید آیا به این هنر علاقمندید؟تایپوگرافی،هنر تنظیم حروف و کاراکتر هاست.
تایپوگرافی قدرتمند این پتانسیل را دارد که یک مارک را تقویت کند ، محصول شما را جالب کند و پیام برند شما را در کانون توجه قرار دهد.تایپوگراف ها با طراحی فونت ها و تغییر و تحول در آنها می‌توانند از یک نوشته ساده یک طرح جذاب بیافرینند.تایپوگرافی امروزه بک یک شغل به خصوص در مقطع تبلیغاتی تبدیل شده،اما باید توجه داشت تایپوگرافی فقط انتخاب فونت نیست بلکه استفاده از فونت برای تغییرات و ویرایش هاست.

فونت و کتاب نویسی


افرادی که به شغل چاپ کتاب مشغول هستند برای بررسی و چاپ کتاب ها از فونت های استانداردی استفاده می‌کنند.
نویسندگان و کسانی که دستی بر عرصه قلم دارند در هنگام تایپ کتاب خود باید از فونتی استفاده کنند که به راحتی قابل خواندن و تشخیص باشد. چشم باید بتواند کلمات را بدون سختی و جستجو،ردیابی کند.در عین حال موجب خستگی چشم نیز نباشد و فاصله طولی و عرضی مناسبی داشته باشد.به دقت که نگاه کنید هرجایی که به نوشتار نیاز باید فونت ها از واجبات آن قسمت هستند.

چگونه فونت مناسب را انتخاب کنیم؟


انتخاب فونت مثل خیلی دیگر از قسمت های طراحی یک امر سلیقه ای است که طراح به میزان سلیقه و علاقه خود فونت را انتخاب می‌کند.اما در کنار این سلیقه یک سری اصول و قاعده برای انتخاب بهتر وجود دارد که آن را بررسی می‌کنیم.هیچ قانون واقعی وجود ندارد خلاق باشید؛خلاقیت اصلی ترین ابزار در طراحی است برای انتخاب فونت نیز قد اول خلاقیت است گاها استفاده از یک فونت مرسوم نیست شما می‌توانید با شکستن قواعد و خلاقیت خود آن را امتحان کنید.
فونت هایی با فاصله مناسب را انتخاب کنید؛خوانا بودن یک مسئله مهم برای انتخاب و دانلود فونت است. کلماتی که فاصله کمی دارند موجب سردرگمی ذهن مخاطب می‌شود.
حروف را با اشکال معمولی انتخاب کنید؛فونت هایی که از اشکال برای ساخت کلمات استفاده کرده اند. ذهن خواننده را از خود کلمات به شکل ها منحرف می‌کنند.
تناسب فونت و هدف شما؛به این نکته برای یک طراحی حرفه ای باید بسیار توجه کنید، به عنوان مثال در اعلامیه های رسمی استفاده از فونت های فانتزی غیر معمول است.
ارتفاع مناسب؛در هم رفتگی و فاصله نزدیک فونت ها به یکدیگر علاوه بر سخت شدن ردیابی حروف و پیدا کردن کلمات ذهن مخاطب را خسته می‌کند و از زیبایی کار شما می‌کاهد.
زیبایی شناسی؛نوشتار شما باید مطابق با زیبایی شناسی مورد انتظار مخاطب درمورد طراحی برای آن در نظر گرفته شده است باشد. به عنوان مثال ، اگر شما یک قطعه برای یک بانک طراحی می کنید تطابق متن تبلیغاتی آن ها با آرم و قالب بانک بسیار مهم است و باید فونت مناسب را انتخاب کنید.
آزمون و خطا کنید؛در انتخاب فونت ها خسیس نباشید،برای یک جمله چندین فونت مختلف را آزمایش کنید و مستقیم سراغ فونت روتین خود نروید.در آزمایش ها می‌توانید نوآوری و خلاقیت را پیدا کنید.
مراقب تنوع فونت ها باشید؛حدالامکان از تنوع فونت ها در یک طراحی پرهیز کنید.یعنی به شکلی نباشد هر قسمت از متن دارای فونت متفاوتی باشد.البته در بعضی از طراحی ها این حرکت لازم است پس باید توجه کنید برای انتخاب فونت های مکمل آن ها رایی انتخاب کنید که همخوانی را با فونت اصلی رعایت کنند و تفاوت شکلی فراوانی نداشته باشند.
نکته
برای سایت ها و مجلات اینترنتی نکاتی دیگر را نیز در انتخاب فونت باید در نظر بگیرید.فونتی که انتخاب می‌کنید باید عملکرد فنی خوبی داشته باشد.فونت های ضعیف و سنگین باعث دیر لود شدن صفحه شما خواهد شد.باید دسترسی عمومی داشته باشد یعنی فونتی را انتخاب کنید که در هر سیستمی نشان داده شود و موجب خرابی کلمات در سیستم های مختلف نشود.

آموزش نصب فونت در ویندوز


فونت ها دارای فرمت های مختلفی هستند که بستگی به نوع کاربرد آن ها و سیستم عامل مورد استفاده آن ها دارد.
برخی از این فرمت ها ttf ،ttc ،tfil ،otf ،svg ،woff می‌باشند.بعد از مرحله دانلود باید آن ها را درست نصب کنید تا در همه نرم افزار های مورد نظر قابل استفاده باشند.نحوه نصب فونت ها بسیار ساده است و از دو روش می‌توان استفاده کرد:

روش اول نصب به صورت تکی


]به این صورت که شما پس از دانلود فونت فایل آن را باز کرده و با زدن گزینه نصب (Install) فونت به صورت خودکار در سیستم شما نصب خواهد شد و در نرم افزار های مختلف قابل استفاده خواهد بود.

روش دوم نصب روی پوشه فونت


از این روش برای نصب به صورت پکیج و دسته ای فونت ها استفاده می‌کنند.
بعد از دانلود فونت آن ها را انتخاب و کپی یا کات می‌کنید.
به درایو c رفته از طریق پوشه windows پوشه fonts را پیدا می‌کنید.
فایل های کپی یا کات شده را در این پوشه جای‌گزاری می‌کنید.
فونت ها در سیستم شما ذخیره شده و در نرم افزار های مورد نظر قابل استفاده می‌باشد.
[/justify]

فونت برای فتوشاپ


نرم افزار فتوشاپ یک انقلاب در دنیای ویرایش عکس ها به حساب می‌آید.وسعت این نرم افزار به حدی است که شما قادر خواهید بود هرچیزی که می‌خواهید را در قالب یک عکس درست کنید.می‌توانید بیابان را تبدیل به جنگ کنید.معجزه کنید و یک صورت پیر را به یک چهره جوان و شاداب تبدیل کنید و هزاران فعالیت و کارهای مختلف.فونت ها در فتوشاپ بسیار مهم هستند.در طراحی یک بنر تبلیغاتی یا یک اعلامیه رسمی یا هر چیزی که نوشته در آن به کار می‌رود اهمیت دارد.فونت فتوشاپ می‌تواند محتوای طراحی شما را چشم‌گیر کند.در سایت جی اف ایکس دانلود می‌توانید تمامی فونت های فتوشاپ و یا فونت هایی برای مراسمات خاص را دانلود کنید.به عنوان مثال برای کارت پستال های عروسی می‌توانید از دانلود فونت عروسی،حرفه ای موجود در سایت استفاده کنید.
سایت جی اف ایکس دانلود فونت برای فتوشاپ را مثل خوردن یک لیوان آب برای شما راحت کرده است.و شما به راحتی با چند کلیک می‌توانید هدف مورد نظر خود را پیدا کنید و برای اینک کار نیاز به گشتن در سایت های مختلف ندارید.

دانلود فونت انگلیسی


زیاد پیش می‌آید که استفاده از کلمات انگلیسی در طراحی ها لازم می‌شود.گاهی اوقات برای طراحی یک پوستر در سطح جهانی نیاز داریم از فونت انگلیسی استفاده کنیم.فونت های انگلیسی مانند فارسی دارای اشکال و طرح های مختلف می‌باشند.حتی می‌توان گفت از تنوع و تعداد بیشتری برخوردار هستند.فونت های بلااستفاده و سرسام آور در سایت های مختلف را رها کنید.دانلود فونت انگلیسی در سایت جی اف ایکس به راحتی امکان پذیر است و شما فونت های حرفه ای و جذاب را پیدا خواهید کرد.

دانلود فونت رایگان


در خیلی از سایت هایی که خدمات دانلود فونت را ارائه می‌دهند،فقط فونت های ساده و همه گیر رایگان هستند و برای فونت های پرمیوم یا خاص هزینه دریافت می‌کنند.سایت gfxdownload امکان دانلود فونت رایگان را برای شما برآورده کرده که تنها دغدغه شما طراحی شما باشد.

دقت در دانلود فونت


یک نکته دیگر که به نظر می‌رسد اهمیت بالایی دارد اما بسیار نادیده گرفته می‌شود دقت در دانلود فونت است.
اگر نگاهی گذرا به رایانه اهل طراحی و نوشتار بیاندازید با دریایی از فونت ها مواجه می‌شوید که اکثر آن ها خاک گرفته و بلا استفاده اند.وقتی همینطور دسته دسته بدون توجه به چیزی که نیاز داریم مشغول دانلود فونت های می‌شویم،ناخودآگاه به استفاده نکردن از آن ها رو می‌آوریم.آخرش هم از فونت های همیشگی و قدیمی استفاده می‌کنند.توجه داشته باشید فونت هایی را انتخاب و دریافت کنید که از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا هنگام انتخاب بتوانید گزینه های مختلف را از تعدادی کم اما با کیفیت انتخاب کنید.

معرفی چند فونت مناسب فارسی و انگلیسی


همانطور که قبلا اشاره کردیم فونت ها با توجه به هدف استفاده و خلاقیت هرکس متفاوت است به همین دلیل فونت های فراوانی وجود دارد قصد داریم به شما در دانلود فونت کمک کنیم و چند فونت معروف و کاربردی فارسی و انگلیسی را به شما معرفی کنیم:
فونت های فارسی:
در فونت های فارسی میتوان به B Mitra و B Nazanin برای نوشتار های رسمی،اعلامیه ها،مقالات درسی اشاره کرد.
فونت معروف Titr یک فونت ضخیم و بولد است که برای تیتر ها و قسمت های مهم نوشته استفاده می‌شود.
فونت B yekan ظاهری دیجیتالی تر از میترا و نازنین دارد و بیشتر در اسلایدها و پاورپوینت ها استفاده می‌شود.
فونت irannastaligh تقریبا معرف حضور همه ایرانی ها هست که در اشعار و جملات عربی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
فونت رضوان با حالتی فانتزی و شکسته یک فونت معروف و مناسب برای طراحی های فانتزی و ساخت لوگوها می‌باشد.
اما فونت های انگلیسی:
فونت Circularبسیار کاربردی ساده ولی چشم نواز برای استفاده در سایت ها و صفحات مجازی
فونتLarish Neue فونتی با ظاهر امروزی و بسیار شیک که در سال 2019 از پر استفاده ترین فونت های جهان شناخته شد.
فونت Calibri که تقریبا یکی از معروف ترین فونت های انگلیسی است که شهرتش در قابل استفاده بودن برای تمام قالب ها می‌باشد. در صفحات اینترنتی بیشترین کاربرد را دارد.
فونت Futuraبا حالت فانتزی که دارد نظر هر چشمی را به خود جلب می‌کند.برای پوسترهایی با محتوای فانتزی و غیر رسمی کاربرد دارد.

دانلود فونت بچه گانه

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 40
 • Like
 • 0
فونت انگلیسی بچه گانه و کارتونی

دانلود فونت انگلیسی بچه گانه و کارتونی


شما می توانید در طراحی های مختلف از این فونت زیبا و کودکانه استفاده نمایید. دانلود فونت بچه گانه Sugar Babies به سبک کارتونی و کودکان. استفاده از این فونت طراحی شما را زیبا تر ، زیبا ، سرگرم کننده و رنگارنگ می کند. با فرمت های (OTF ، TTF ، WOFF). شامل مجموعه کاراکتر، اعداد و علائم نگارشی (استاندارد OpenType)، لهجه ها (نویسه های چند زبانه).

دانلود فونت انگلیسی خشن Roxfranks

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 392
 • Like
 • 3
فونت انگلیسی با قلم موی خشن Roxfranks

دانلود فونت انگلیسی با قلم موی خشن Roxfranks


Roxfranks یک فونت Fancy Brush Script است. با قلم موی خشن ، کاراکتر های کج و سرگرم کننده با کمی چسبندگی. دانلود فونت انگلیسی خشن Roxfranks برای ارائه کارهای خلاقانه مناسب است. فونت Roxfranks بیش از 100+ زبان را از چند زبانه پشتیبانی می کند. این فونت برای طراحی لوگو ، رسانه های اجتماعی ، عنوان فیلم ، عنوان کتاب ، یک متن کوتاه حتی یک متن طولانی و برای فونت متن ثانویه با sans یا serif مناسب است. با فونت Roxfranks یک کار خیره کننده انجام دهید.

دانلود فونت براش Megumi

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 324
 • Like
 • 0
فونت انگلیسی با طراحی براش Megumi

دانلود فونت انگلیسی با طراحی براش Megumi


Megumi یک فونت است که با بافت قلم مو یا براش ساخته شده است. سطح دقت موجود در این فونت بسیار واضح است . دانلود فونت براش Megumi با طراحی منحصر به فرد خود امکان استفاده از ان در تمامی طرح های گرافیکی به خصوص پوستر ها،جلد ها و تایپوگرافی ها می باشد.

دانلود رایگان فونت Vara

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 577
 • Like
 • 0
دانلود رایگان فونت Vara

دانلود رایگان فونت انگلیسی Vara


اگر به فونت خلاقانه و شیک برای طراحی خود نیاز دارید ، پیشنها ما به شما دانلود رایگان فونت Vara از جی اف ایکس دانلود است. یک فونت زیبا است که جلوه زیبایی بیشتری به پروژه بعدی شما می بخشد. به شما امکان می دهد لوگو تایپوگرافی را به سرعت و به آسانی انجام دهید. شما می توانید در طراحی های مختلف از این فونت انگلیسی زیبا استفاده نمایید.

دانلود فونت Brown Volky

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 977
 • Like
 • 3
دانلود فونت انگلیسی Brown Volky

دانلود فونت انگلیسی Brown Volky


دانلود مجموعه فونت انگلیسی Brown Volky با فرمت های OTF، WOFF، TTF با لینک مستقیم از وب سایت جی اف ایکس دانلود. یکی از فونتها که برای تکمیل محصولات خلاقانه دیجیتالی و چاپی شما مناسب است. برای دانلود فونت Brown Volky به ادامه مطلب مراجعه کنید.

دانلود فونت رایگان دست خط Santos

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 1071
 • Like
 • 0
فونت دست خط انگلیسی رایگان Santos

دانلود فونت دست خط انگلیسی رایگان Santos


فونت زیبا و تاثیر گذار که با ترکیب منحصر به فرد هر کاراکتر ایجاد شده است. این فونت کاملا واقعی به نظر می رسد و می تواند برای همه نیازهای پروژه شما استفاده شود. این فونت را می توان در هر زمان و در هر پروژه ای استفاده کرد. دانلود فونت رایگان دست خط Santos با پشتیبانی چند زبانه: آفریقایی ، آلبانیایی ، کاتالان ، دانمارکی ، هلندی ، انگلیسی ، استونیایی ، فرانسوی ، فنلاندی ، آلمانی ، ایسلندی ، اندونزیایی ، ایتالیایی ، مالایی ، نروژی ، پرتغالی ، اسپانیایی ، سوئدی ، زولو ، و بسیاری موارد دیگر می باشد.

فونت رایگان گرد انگلیسی PINCUK

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 844
 • Like
 • 2
فونت رایگان گرد مینیمال انگلیسی PINCUK

دانلود رایگان فونت گرد مینیمال انگلیسی PINCUK


یک فونت مینیمال با طراحی گرد با مجموعه ای از کاراککتر های شیک ، ظریف و زیبا است. این فونت رایگان گرد انگلیسی PINCUK به شما امکان می دهد لوگو تایپوگرافی را به سرعت و به آسانی انجام دهید. شما می توانید در طراحی های مختلف از این فونت انگلیسی زیبا استفاده نمایید. فونت گرد مینیمالیستی PINCUK برای اهداف شخصی یا تجاری شما.

دانلود فونت Hogsmeade

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 821
 • Like
 • 5
فونت انگلیسی Hogsmeade

دانلود فونت انگلیسی Hogsmeade


این فونت با سبک متفاوتی که با دست نوشته شده و بافت زیبای حروف به شما کمک می کند تا سرصفحه ها ، لوگوها و سایر تایپوگرافی ها عجیب و غریب و با ظاهر قدیمی به نظر برسند. دانلود فونت Hogsmeade برای طراحی آرم ، شبکه های اجتماعی ، عنوان فیلم ، عنوان کتاب ، یک متن کوتاه حتی یک نامه طولانی مناسب است.

دانلود فونت مینیمال رایگان Ragasta Minimalist

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 851
 • Like
 • 1
فونت مینیمال انگلیسی رایگان Ragasta Minimalist

دانلود رایگان فونت مینیمال انگلیسی Ragasta Minimalist


در این پست با معرفی یکی از فونت های کاربردی و زیبا به سبک مینیمال با شما همراه هستیم که به صورت کاملا رایگان در سایت برای دانلود قرار داده شده است. دانلود فونت مینیمال رایگان Ragasta Minimalist یکی از فونتهای ساده در عین حال زیبا است که برای تکمیل محصولات خلاقانه دیجیتالی و چاپی شما مناسب است. این فونت برای پوسترها ، پست های رسانه های اجتماعی ، نام تجاری ، پروژه های شخصی و غیره مناسب است. شامل فایلها OTF، WOFF، TTF می باشد.

دانلود رایگان فونت تابستانه Santarino

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 2247
 • Like
 • 8
فونت انگلیسی تابستانه رایگان Santarino

دانلود فونت انگلیسی تابستانه رایگان Santarino


این فونت با طراحی یک براش مدرن و تازه است. این فونت دارای یک حس شاداب و تابستانی است که به تمام طرح های شما روحیه کاملاً مدرن می بخشد. دانلود رایگان فونت تابستانه Santarino قابل دسترسی در Adobe Illustrator ، Adobe Photoshop ، Adobe InDesign ، حتی در Microsoft Word کار می کند. کاراکتر های رمزگذاری شده. شما می توانید برای چاپ و صفحه نمایش از این فونت استفاده نمایید.

سئوالات متداول در مورد فونت ها

فونت های رایگان را از کجا دریافت کنیم؟

فونت ها در طراحی های مختلف بسیار مورد استفاده قرار میگیرند از این رو انتخاب فونت مناسب و با کیفیت به زیبایی طراحی ما کمک بسیار زیادی می کند.شما می توانید در جی اف ایکس دانلود انواع فونت های مختلف برای فتوشاپ،فونت های انگلیسی و فارسی را به صورت رایگان دریافت و دانلود کنید.

فونت های فتوشاپ و انگلیسی جدید

جی اف ایکس دانلود یکی از معتبرترین سایت ها با سابقه چندین ساله در زمینه دانلود فونت های مختلف فتوشاپ و فونت های انگلیسی می باشد از این رو با خیال راحت می توانید فونت های فتوشاپ را از دسته بندی مربوطه دانلود نمایید.

گفتگو در واتس اپگفتگو در واتس اپ