خرید و دانلود عکس از شاتر استوک و ادوب استوک

وکتور

بررسی ضرورت دانلود وکتور


دانلود وکتور یک پروسه مهم و پر اهمیت به حساب می آید که مزایای زیادی را در خود جای داده است. این پروسه می تواند به صورت مستقیم روند طراحی گرافیک افراد را تحت تاثیر خود قرار دهد. با دانلود وکتور لایه باز از طریق بهترین فروشگاه ها و مراکز ایرانی فعال در این زمینه، شما به راحتی و بدون هیچ مشکل خاصی می توانید طرح های گرافیکی فوق العاده ای را ایجاد نمایید. طرح های گرافیکی که قدرت عملکردی مطلوبی داشته و می توانند در ابعاد و اندازه های مختلف، با کیفیت بمانند.
به خاطر داشته باشید که پروسه دانلود وکتور فتوشاپ به افراد اجازه می دهد تا طرح های جذاب تری را ایجاد نمایند. جدا از این مسئله، طراحان بین المللی فعال در زمینه ایجاد وکتور همواره در حال پیاده سازی ایده های جدید تر، زیبا تر و قوی تر هستند. این مسئله باعث شده تا استفاده از بهترین انواع وکتور لایه باز برای فتوشاپ به مسئله ای مهم و کلیدی تبدیل شود. مسئله ای که اکثر افراد باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند تا با مشکلی مواجه نشوند.

محبوب ترین انواع وکتور کدام اند؟


برای دانلود وکتور، افراد در ابتدا باید بتوانند بهترین و محبوب ترین مدل های این ابزار را شناسایی نمایند. به خاطر داشته باشید که در حال حاضر مدل های بسیار زیادی از انواع وکتور در بازار موجود بوده و هر کدام از این تصاویر هم یک سری ویژگی های خاص را در خود جای داده اند. برای طی کردن روند مربوط به دانلود وکتور، شما باید بر اساس نیاز های کلی و جامع پروژه تصمیم بگیرید. در لیست شما می توانید چند مورد از محبوب ترین وکتور های طراحی شده در جهان را مشاهده نمایید.
⦁ وکتور شکوفه های بهاری ، انواع وکتور شکوفه لایه باز
⦁ وکتور حاشیه شکوفه بهاری spring
⦁ دانلود وکتور حیوان تنبل Sloths Set
⦁ وکتور دوربین، وکتور لایه باز دوربین عکاسی و فیلمبرداری
⦁ وکتور قیچی و شانه، ابزار آرایشگاه لایه باز
⦁ طرح لایه باز بنر رمضان EPS و JPG
⦁ وکتور حاشیه رمضان Luxury ramadan frame
البته که برای انتخاب و دانلود وکتور در بهترین حالت ممکن شما باید به نوع و ویژگی های پروژه خودتان توجه داشته باشید. مسلما برخی از انواع وکتور برای یک سری از پروژه های خاص مناسب نیستند. به عنوان مثال، اگر شما در حال کار بر روی طرح های نوروزی هستید استفاده از المان های مصنوعی و ماشینی همیشه نتایج مطلوبی را برایتان به همراه ندارد.

بررسی نکات مهم برای استفاده از وکتور


البته که برای دانلود وکتور شما باید یک سری نکات خاص را نیز مد نظر خود قرار دهید. وکتور لایه باز برای فتوشاپ ابزاری کاربردی است که شما می توانید قسمت های درونی آن را تغییر دهید. این ابزار ها قابلیت شخصی سازی شدن داشته و در صورت نیاز شما می توانید نسبت به ادیت آنها اقدام نمایید. البته، این ادیت تنها زمانی امکان پذیر است که افراد نسخه های اصلی وکتور را تهیه کرده باشند. جدا از این مسئله، دانلود وکتور لایه باز کار راحتی نیست. تهیه نسخه های اصلی وکتور های لایه باز به مدت زمان زیادی جستجو نیاز دارد. با شناسایی بهترین مراکز دانلود شما می توانید به بازدهی مطلوبی هم دسترسی پیدا نمایید.
افراد برای دانلود وکتور فتوشاپ در بهترین حالت ممکن همواره باید خدمات بهترین تیم های ایرانی فعال در این زمینه را مورد استفاده قرار دهند تا با مشکلی مواجه نشوند. دانلود وکتور از جی اف ایکس دانلود به شما اجازه می دهد تا نسخه های اصلی و با کیفیت انواع وکتور را همراه با تعرفه ای خوب و مناسب هم دریافت نمایید. پس، برای دریافت بیشترین بازدهی شما می توانید خدمات مراکز تضمینی را نیز به کار گیرید. آخرین نکته مهم مربوط به قیمت وکتور است. برخی از تیم های فعال در زمینه طراحی وکتور، هزینه نسبتا بالایی را برای محصولات خود دریافت می کنند. این هزینه می تواند روند استفاده از وکتور را تحت تاثیر خود قرار دهد.

بررسی بهترین راه دانلود وکتور


در نهایت، اگر شما هم به دنبال دانلود وکتور هستید می توانید هم اکنون خدمات کلی و جامع مجموعه جی اف ایکس دانلود را مورد استفاده قرار دهید. جی اف ایکس دانلود یکی از شناخته شده ترین تیم های ایرانی فعال در زمینه ارائه انواع وکتور و طرح گرافیکی به حساب می آید. خدمات مجموعه جی اف ایکس دانلود به صورت تضمینی ارائه شده و در اختیار مشتریان در سراسر ایران قرار می گیرد.
به خاطر داشته باشید که تعرفه دانلود وکتور از این مجموعه هم نسبتا عادلانه می باشد. جی اف ایکس دانلود با کاهش هزینه های مربوط به دانلود و تهیه وکتور، آماده ارائه خدمت به کاربران می باشد. به خاطر داشته باشید که محصولات ارائه شده توسط فروشگاه جی اف ایکس استور همگی تضمینی بوده و با ضمانت های مورد نیاز در اختیار مشتریان قرار می گیرند. همچنین این مجموعه همواره فایل های خود را بررسی کرده و از سلامت آنها اطمینان حاصل می کند.

طراحی وکتور یا تصاویر برداری


آیا تا به حال به فرمت تصاویری که در وب سایت، ضمیمه شده پروژه های کوچک و بزرگ، لوگو، آیکن و... دقت کرده اید؟ آیا چیزی درباره کیفیت تصاویر و شیوه انتخاب عکس هایی با بالاترین کیفیت شنیده اید؟ اگر بخواهیم تصاویر را از منظر کیفیت خوشه بندی کنیم؛ دو نوع فایل گرافیکی برداری و شطرنجی دیجیتال وجود دارد. در طراحی وکتور یا تصاویر برداری، از صدها هزار خط و منحنی ریز (یا مسیر) استفاده می شود و در مقابل آن، تصاویر شطرنجی متشکل از بیت مپ ها و یا پیکسل ها هستند. اما چه فرمتی برای پروژه های شما بهتر است؟ برای انتخابی بهتر، به توضیحات این مقاله دقت کنید.
وکتور که از خطوط و منحنی های نازک و معروف به مسیرهای گسسته ساخته شده؛ ریشه در نظریه های ریاضی دارد. تصاویر گرافیکی برداری باید در نرم افزار رایانه ای ایجاد شوند. برای ایجاد این تصویر، از سیستم محاسبات گسسته طراحی مدد گرفته شده و هر خط شامل موقعیت های گره تعریف شده، مکان گره، طول خط و منحنی ها است. به هر یک از خطوط و منحنی های موجود در تصویر می توان مقدار رنگی را اختصاص داد. به دلیل همین رویکرد تعریف شده و ساخت فرمول ترسیمی، هر تصویر را می توان بدون اینکه از وضوح تصویر کاسته شود؛ به طور مکرر و بدون محدودیت اندازه داد و مقیاس زدایی کرد.
با زوم نمودن لبه های تصویر، می توانید یک تصویر وکتور را شناسایی کنید؛ هر اندازه که بزرگ شود یا بزرگنمایی کنید، تصویر وکتور همیشه صاف و بی عیب و نقص ظاهر خواهد شد. یکی دیگر از مزایای استفاده از تصاویر برداری، افزایش راندمان اندازه پرونده است. از آنجا که پرونده ها فقط با توضیحات ریاضی و نه پیکسل های جداگانه مشخص می شوند؛ معمولاً بسیار کوچکتر از پرونده های بیت مپی هستند.

مزایای تصاویر طراحی شده با وکتور


برای کار با هر نرم افزار گرافیکی کافیست؛ امکانات جدید نرم افزار، کار با رابط کاربری نرم افزار و نحوه استفاده از امکانات موجود را یاد بگیریم. در دنیای دیجیتال، تصاویر با دو ساختار متفاوت ذخیره سازی و نگهداری می شوند. یکی از این ساختارها، ساختارهای وکتور یا برداری و دیگری ساختارهای بیت مپ یا نقشه بیتی می باشد. در ساختارهای بیت مپ، رنگ هر نقطه یا پیکسل از تصویر در محدوده مورد نظر به شکل های متفاوت یا ساختارهای گوناگون ذخیره شده و اطلاعات در هنگام بازخوانی در کنار یکدیگر، بر اساس رنگ های ذخیره شده برای شکل گیری تصویر، قرار می گیرند. در این گونه تصاویر با بزرگ شدن، کیفیت تصویر از دست می رود و یا با بزرگ شدن بخشی از تصویر، وضعیت پیکسل های تصویر با مشکل مواجه خواهد شد. ولی در تصاویر برداری، این مشکل وجود ندارد.
در تصاویر برداری با انتخاب یک آبجکت می توانید براحتی اندازه را در هر مقیاس و اندازه ای که دوست دارید، بزرگ کنید و یا به هر اندازه ای که دوست دارید روی آبجکت بزرگنمایی کنید؛ بدون این که مشکلی در نمایش آبجکت های وکتور داشته باشید. در اصل آبجکت های برداری به جای ذخیره سازی اطلاعات اولیه تصویر، فرمول های رسم تصویر یا المانهای مورد نظر را درون خودشان نگه می دارند. به این شکل، در هر مقیاسی که دوست دارید آن ها را به نمایش در می آورید. این فرمول ها از نو محاسبه شده و تصویر با کیفیت نمایش داده می شود.
در ساختار بیت مپ با مفهومی به نام رزولوشن مواجه هستیم. رزولوشن در حقیقت نقاط در واحد سطح را در یک آبجکت نشان می دهد. مثلا در آبجکت یا فایل تصویری با رزولوشن 72، حاوی72 نقطه پیکسل در واحد سطح-اینچ مربع می باشد. در تصاویر نقشه بیتی معمولی، پیکسل ها تعیین کننده وضعیت طرح یا تصویر شما هستند. ولی در تصاویر برداری که اصولا در نرم افزار ایلاستریتور کار می شود؛ قضیه کاملا متفاوت است. در آبجکت برداری، هر چقدر اندازه وکتور بزرگ شود؛ چون اساس ترسیم آبجکت محاسبات ریاضی است و پیکسل ها نقشی ندارند، این محاسبات از اول با اندازه جدید انجام و ترسیم صورت می گیرد. برای همین شما در کیفیت تصویر وکتور، هیچ تغییری را مشاهده نمی کنید.

مشخصات وکتور خوب


در این قسمت از مقاله، مشخصات یک وکتور خوب و المان هایی که باید مد نظر طرح و کاربر وکتور قرار گیرند؛ به تفصیل توضیح داده شده است:
ترتیب عناصری که برای ایجاد یک گروه بندی بصری با یکدیگر مرتبط می شوند را مجاورت می گویند. یک وکتور خوب، نمادهای مختلف موسیقی، غذا و سایر فعالیتها را در مجاورت یکدیگر قرار می دهد تا تصویر بزرگتری ایجاد شود. به این ترتیب خواهید دید که تمامی عناصر با یکدیگر همکاری می کنند تا یک داستان تصویری روایت شود و اگر عناصر به درستی در کنار هم قرار نگیرند، پیام تصویر از بین می رود.نکته دوم در طرح وکتور، رعایت سلسله مراتب بصری است که با ایجاد نقطه کانونی برای عناصر بدست می آید. ابتدا قوی ترین مفهوم موجود در وکتور، در نقطه کانونی دیده شده و عناصر بعدی به ترتیب اهمیت مشاهده می گردند.
در طرح تصویر وکتور یا برداری، تقارن و عدم تقارن عناصر برای ایجاد وحدت و تعادل، آن ها را در ارتباط با یکدیگر قرار می دهد. مثلا آینه سازی تصویر به صورت عمودی، تعادل و احساس پایداری را به تصویر می بخشد. اشکال هندسی باید با هم کار کرده و عناصر اضافی، تقارن را در نقطه اصلی تمرکز ایجاد کنند.
تکرار، از عناصر مشابه برای تقویت معنا و ایجاد هیجان بصری استفاده می کند. مثلا، شاید تصویر دوچرخه با یک پرنده برای طراحی جالب نباشد اما دوچرخه به همراه پرندگان (به عنوان یک عنصر تکراری)، شکل جدیدی به خود گرفته و بیننده را به تفکر در معنای تصویر دعوت می کند.

تمرکز بر کیفیت طراحی در جی اف ایکس دانلود


• وحدت موضوع، به ایجاد هماهنگی بصری کمک می کند. به این معنی که یک طراح وکتور، از وحدت به عنوان راهی برای گردآوری مجموعه ای از عناصر به روش ظاهرا خطرناک استفاده می کند که کاربران در بازرسی دقیق تر متوجه خواهند شد که طراح وکتور، با ایجاد این هماهنگی، سعی دارد تا الگویی مفهومی بسازد. عناصر تکرار شونده در طرح تعادل ایجاد می کنند.
• کنتراست، برای برجسته کردن قسمت خاصی از یک تصویر، با کمک عناصر متضاد مثل روشنایی و تاریکی یا بزرگی و کوچکی یا طرح استفاده می شود. گاهی طراح وکتور، کنتراست را با اضافه کردن رنگ به نقطه کانونی روی تصویر سیاه و سفید بدست می آورد. رنگ قرمز بر چهره موجود در تصویر تأکید می کند و توسط عناصر قرمز تر و یا روشن تر کمی پشتیبانی می شود؛ به طوری که بینندگان را به مشاهده دور تصویر سوق می دهد.
• دینامیک برای نشان دادن حرکت، جریان، جهت و یا برای ایجاد احساساتی مانند استراحت، عصبانیت یا خوشبختی استفاده می شود.
به عنوان راهنمایی برای تکمیل این قسمت از مقاله، پیشنهاد می شود تا نمونه های موجود در سایت جامع وکتور را مشاهده کنید. تصاویری را که دوست دارید؛ پیدا کنید و بنویسید که چرا آن را دوست دارید و کدام یک از اصول طراحی وکتور در آن رعایت شده است؛ به علاوه می توانید در قسمت نظرات، پیام های ارزشمندتان را در اختیار ما قرار دهید.جی اف ایکس دانلود همواره می کوشد تا بتواند جدیدترین فایل های وکتور ایلوستریتور با کیفیت عالی در موضوعات مختلف را برای شما تهیه کند.

انواع وکتور


تصاویر وکتور یا برداری، با اهداف متفاوتی طراحی شده و مورد اقبال عموم قرار می گیرند. اگر در جستجوی تصاویر با کیفیتی هستید که بتوانید در هر جا از آن استفاده کنید؛ تصاویر برداری گزینه مناسبی خواهند بود. در این قسمت، با انواع وکتور آشنا خواهیم شد:
لوگو: تصاویر برداری انتخاب اول هر طراحی برای ایجاد یک آرم یا تصویر تجاری است. دلیل آن هم بسیار واضح است؛ طراح در هنگام ایجاد و ذخیره تصاویر، انعطاف پذیری بیشتری در ایجاد تغییرات خواهد داشت و کاربر هم قادر خواهد بود تا از تصویر طراحی شده، در اندازه های مختلف استفاده کند. حالا ممکن است شما فقط به یک لوگو برای وب احتیاج داشته باشید؛ اما تصور کنید که چقدر عالی خواهد بود تا بعداً بدون نیاز به تهیه مجدد، همین تصویر را برای نمایش یک بنر یا کالا، در جاهای مختلف استفاده کنید.
تصویر برداری های تجاری: عکس های معمولی، معمولا به صورت برداری گرفته نمی شوند. اما عکس های تبلیغی و تجاری، برای نمایش در مکان ها و زمان های مختلف به صورت وکتور تهیه می شوند.
بنر های تبلیغاتی: اکثر شرکت ها، خروجی فایل های لوگو و نشان های تجاری را تحت تصاویر وکتور می گیرند. پرونده این طراحی ها می بایستی ذخیره شده و به عنوان پایه ای برای نسخه های پیکسلی که در چاپ و نشر وب استفاده می شوند( جهت صرفه جویی در وقت)؛ مورد استفاده قرار گیرند.
تهیه کلیپ های با کیفیت بالا: اغلب کلیپ های با کیفیت به صورت تصاویر برداری تولید و به فروش می رسند. هنگام خرید کلیپ های مبتنی بر وکتور، به جای تصاویر با DPI بالا انعطاف پذیری مناسبی را تجربه خواهید کرد.
فایل های تصویری را می توان در انواعی از فرمت ها ذخیره کرد. شما می توانید با نگاهی به فرمت فایل یا پسوند پرونده در انتهای نام پرونده تصویر، چگونگی ایجاد فایل تصاویر را از نظر وکتور یا بیت مپ را تشخیص دهید. برخی از رایج ترین فرمت های تصویری عبارتند از:

نرم افزارOpenOffice: فرمت های ذخیره سازی .odg
نرم افزارCorel Draw: فرمت های ذخیره سازی .cdrw, .cdr, .cdt
نرم افزارAdobe Illustrator: فرمت های ذخیره سازی.ait, .art, .ai
نرم افزارCorel: فرمت های ذخیره سازی pat (Paint Shop Pro Pattern Image)
نرم افزارDigital Line Graph: فرمت های ذخیره سازی .do, .dlg

اصطلاحات موجود در تصاویر برداری


قبل از هر گونه سفارش یا اقدامی برای طراحی وکتور، کافیست تا با اصطلاحات این حوزه آشنا شوید. آشنایی با واژگان پر کاربرد هر حوزه، موجب خواهد شد تا با قدرت و اطمینان بیشتری قدم بردارید.
• وضوح . اگرچه خلق آثار هنری بردار بدون به خطر انداختن کیفیت امکان پذیر می باشد؛ اما باید نسبت به رزولوشن آن هم تصمیم بگیرید. ما رزولوشن های 4: 3 و 16: 9 را به سایر رزولوشن ها ترجیح می دهیم چرا که این اعداد برای اکثر صفحه نمایشها، استانداردهای متداولی است. به علاوه این نکته را بخاطر بسپارید که با وجود مقیاس پذیری عالی تصاویر برداری، کار با منحنی و رنگ ها در قسمت های کوچک طرح، بسیار مشکل است.
• ترکیب بندی. کامپوزیشن برای شکستن قوانین وضع شده است. اما آیا شکستن قوانین وضع شده کار درستی است؟ قانون آسان است و خوب کار کردن، مورد تایید همه است. ایده اصلی این قانون این است که اشیاء اصلی باید در تقاطع خطوط شبکه قرار بگیرند.
• عمق. برای اینکه تصاویر طبیعی تر به نظر برسند، برای آن ها عمق ایجاد کنید. می توانید با قرار دادن بعضی از اشیاء در دور و نزدیک، به این هدف دست پیدا کنید.
• کادر بندی. از این که برخی از آثار هنری شما کمرنگ تر شود، نترسید؛ در سفارش وکتور ایلوستریتور، تمامی آبجکت های مورد نظرتان را قید کنید. اما نکته ای که وجود دارد این است: در هنگام ترسیم، سعی نکنید همه اشیاء را درون قاب تصویر به اجبار قرار دهید. بلکه به طراح اجازه دهید تا طبق تصورات ذهنی خود، کادر بندی را انجام دهد.
• جزئیات . اضافه کردن جزئیات هم راهی عالی برای جذاب تر کردن تصویر است. هرچه کار دقیق تر باشد، فرد بیشتر سعی می کند تا جزئیات آن را کشف کند. از طرفی دیگر، برای ایجاد تصویر برداری که شما راضی باشید؛ اضافه کردن جزئیات ممکن است (و بیشتر اوقات انجام دهد) زمان بیشتری را صرف کند.
• کمال گرایی . از اشتباه کردن نترسید. همیشه شخصی هست که در ترکیب و رنگ آمیزی از دیگری بهتر باشد. هیچ طرحی بی عیب و نقص نخواهد بود و گذشت زمان کمک خواهد کرد تا متوجه چیزهایی که به آنها توجه نکرده اید؛ شوید.

سایت جامع وکتور


همان طور که دیدیم، طراحی وکتور نیازمند اختصاص وقت و تخصص کافی می باشد. از آن جایی که کسب این مهارت در حوصله بسیاری از افراد نمی گنجد؛ وجود سایت هایی که به عنوان منبعی، امکان دانلود وکتور را به کاربران ارائه دهند؛ لازم است. یکی از سایت هایی که منبع غنی و عظیمی از تصاویر وکتور را در اختیار کاربران متعددی قرار داده است؛ سایت جامع وکتور جی اف ایکس دانلود، می باشد. رسالت اصلی این سایت ارائه تصاویر گرافیکی با فرمت های مختلف است. تعدادی از وکتور های پرفروش وب سایت جی اف ایکس دانلود عبارتند از:
• قلب عشق
• برگ
• گل زیبا
• کارت عروسی
• لوازم آرایشی
• قاشق چنگال
• زن
• سبزه
• آرایشی بهداشتی
• بنر فروش ماه رمضان
• سینما و فیلم سازی
• ستاره
• ظروف آشپزخانه
• مذهبی
• شهر

و هزاران وکتور دیگر.... به وب سایت ما نگاهی داشته باشید و از قسمت منوی جستجو، خرید وکتور، دانلود وکتور فتوشاپ و دانلود وکتور رایگان را انجام دهید،همچنین شما می توانید به بخش آموزش فتوشاپ سایت نیز مراجعه نمایید و در مورد نحوه باز کردن فایل های EPS وکتور اطلاعات مفیدی را به دست آورید. مشاهده بیشتر

سئوالات متداول در مورد فایل های وکتور

فایل وکتور چیست؟

فایل های وکتور اغلب با فرمت AI یا EPS عرضه می شوند.این فایل ها امروزه در طراحی های مختلف بسیار استفاده می شوند و از محبوبیت زیادی برخوردار هستند.شما می توانید فایل های وکتور را به آسانی در نرم افزار های ادوبی ایلوستریتور و فتوشاپ باز کنید و آن ها را ویرایش نمایید.استفاده از فایل های وکتور باعث صرفه جویی در وقت طراحان گرافیکی می شود و از این رو اهمیت زیادی دارد.از دیگر ویژگی های خاص وکتور ها می توان به باز شدن آن ها با سایز و اندازه مورد نظر شما اشاره کرد.

فایل های وکتور را از کجا دریافت کنم؟

یکی از سایت های معتبر در زمینه دانلود وکتور های فتوشاپ به صورت رایگان و اشتراکی سایت جی اف ایکس دانلود می باشد.در این سایت شما می توانید جدیدترین وکتور ها را دانلود و دریافت نمایید.