جی اف ایکس دانلود
مرجع پروژه افتر افکت و پریمیر با آموزش فتوشاپ
سورس های لایه باز، psd و آموزش های پیشرفته فتوشاپ، افتر افکت
خرید از شاتراستوک

فریم عکس

فریم عکس چیست و انواع آن کدام است؟


فریم عکس لایه باز، از جمله فایل های گرافیکی است که امروزه به وفور توسط طراحان مورد استفاده قرار می گیرد. این دسته از فایل های گرافیکی به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی قابلیت ایجاد تغییرات را داشته باشند. از طرفی باعث جذابیت هرچه بیشتر عکس های مورد نظر شوند. اما فریم عکس چه کاربردی دارد و چرا از آن در طراحی های گرافیکی استفاده می شود؟

کاربرد فریم عکس در طراحی های گرافیکی


حتما تا کنون عکس های خود را در آلبوم خاطرات و یا قاب های عکس بار ها و بار ها مشاهده کرده اید و از تماشای آن ها در قاب هایی آماده لذت برده اید. این عکس ها اگرچه قدیمی هستند اما همواره قرار گرفتن آن ها در قاب عکس مناسب می تواند جان تازه ای به ان ها ببخشد. به همین دلیل امروزه اکثر مردم از قاب های عکس برای افزایش زیبایی عکس های خود استفاده می کنند. همانطور که میدانید امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فناوری اکثر عکس هایی که توسط مردم گرفته می شود، به صورت دیجیتالی است. این عکس ها ماندگاری بیشتری نسبت به عکس های معمولی داشته و به همین دلیل اکثر مردم برای عکاسی از این سبک عکس ها استفاده می کنند. شاید برایتان این سوال ایجاد شده باشد که قاب عکس چه فایده ای برای تصاویر دیجیتالی دارد؟به طور کلی قاب عکس و فریم عکاسی که برای این دسته از عکس های استفاده می شود، باعث زیبایی و جذابیت بیشتر عکس ها استفاده می شود. هر یک از این فریم های عکس های از طراحی به خصوصی برخوردار بوده و جذابیت ویژه ای را به عکس اهدا می کرد. به طور کلی فریم عکس تحت فایل های گرافیکی به نام موکاپ طراحی می شوند. این فریم های عکاسی دارای انواع گوناگونی هستند. پیش از آنکه به بیان انواع فریم عکس را مورد ارزیابی قرار دهیم، بهتر است با موکاپ ها آشنا شویم.

موکاپ و آنچه که باید درباره موکاپ ها بدانید!


همانطور که گفته شد، فریم های عکس از جمله فایل های گرافیکی هستند که امروزه توسط بسیاری از طراحان مورد استفاده قرار می گیرند. به بیانی دیگر فریم عکس، یکی از انواع موکاپ های موجود در بازار است که طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. به طور کلی موکاپ ها از جمله فایل های گرافیکی رایج در صنعت طراحی هستند که نمایش از واقعیت را در دنیای مجازی احیا می کنند. طراحان به کمک این دسته از فایل های گرافیکی می توانند طرح خود را در دنیای واقعی مشاهده کرده و با ارزیابی دقیق ان ها ایده های نابی را روی آن ها پیاده سازی کنند.

مزیت های استفاده از قاب عکس لایه باز


به طور کلی استفاده از فریم عکس، سبب می شود که زیبایی دو چندانی در تصاویر مورد نظر ایجاد شود. از آنجایی که فریم عکس، یکی از انواع موکاپ های موجود است، باعث می شود که طراحان در هنگام استفاده، تصمیمات راحت تری را گرفته و اجرا کنند. چرا که استفاده از این نوع موکاپ ها باعث می شود تا طراحان پیش نمایش از طرح خود را مشاهده کرده و در نتیجه تغییرات مورد نظر خود را ایجاد کنند. از دیگر مزایای استفاده از فریم عکس، قابلیت شخصی سازی است. به طور کلی این فریم ها قابلیت ایجاد تغییر داشته و طراحان می توانند مطابق با سلیقه خود در آن ها تغییرات به خصوصی را ایجاد کنند.
از دیگر مزایای استفاده از فریم عکس، صرفه جویی در هزینه ها است. به طور کلی این استفاده از این فایل های گرافیکی باعث می شود که افراد نمای واقعی در طرح و عکس خود را ببینند. به این ترتیب افراد با صرف هزینه اندک می توانند تغییرات لازم را در فریم عکس خود ایجاد کنند. این در حالی است که در گذشته برای ایجاد قاب عکسی زیبا باید هزینه های سنگینی پرداخت می شد و چه بسا این قاب ها رضایت افراد را جلب نمی کرد و آن ها ناچار به استفاده از قاب های دیگر می شدند.

ویژگی های فریم عکس لایه باز


همانطور که می دانید، فریم های عکسی که امروزه در اختیار طراحان و افراد عادی قرار می گیرد، عمدتا دارای پسوند PSD هستند. به طور کلی فریم عکس هایی که با این پسوند در اختیار افراد قرار می گیرند، تنها به وسیله نرم افزار فتوشاپ باز شده و تنها به وسیله همین نرم افزار قابل ویرایش هستند. عمدتا برای آنکه بتوان به فریم عکس دسترسی داشت، باید لایه اسمارت آبجکت موجود در فایل گرافیکی قاب عکس تغییراتی ایجاد نمود. به طور کلی در این لایه انواع شکل ها و متن های مرتبط با قاب عکس وجود دارد که افراد برای استفاده از قاب عکس باید آن ها را پاک کرده و متن و عکس مورد نظر خود را جایگزین کنند. این نوع از قاب های عکس عمدتا از کیفیت بالایی برخوردار بوده و به این ترتیب حس یک قاب عکس واقعی را به افراد القا می کنند‌. به همین دلیل امروزه استفاده از فریم عکس برای عکس های دیجیتالی با افزایش چشمگیری روبرو است.

دانلود فریم عکس فتوشاپ


به طور کلی فریم های عکسی که امروزه در بازار موجود هستند، ویژگی ها و طرح های گوناگونی دارند. هر یک از این فریم های عکس به دلیل تنوعی که در طراحی های خود دارند، کاربرد گوناگونی داشته و به همین دلیل طرفداران متفاوتی را به سمت خود جذب کرده اند. از آنجایی که فریم عکس عمدتا به صورت فایل های گرافیکی در بازار موجود هستند، اکثرا امکان دانلود آن ها طریق سایت های اینترنتی فراهم می شود. یکی از سایت های معتبر اینترنتی در زمینه دانلود فریم عکس لایه باز و انواع موکاپ، وبسایت جی اف ایکس دانلود است. این وبسایت با تنوع محصولات و طرح هایی که دارد امروزه طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. جی اف ایکس دانلود با برقرار شرایط دانلود برخی از انواع فریم عکس به صورت رایگان همواره بر علاقمندان به این نوع از فایل های گرافیکی افزوده است. از جمله قاب های عکسی عرضه شده توسط جی اف ایکس دانلود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قاب عکس کودکانه


به جرات می توان گفت که عکس های کودکانه از حمله عکس هایی هستند که امروزه توسط خانواده ها بار ها و بارها دیده می شوند. این عکس ها همواره زیبایی به خصوصی داشته و باید در کنار یک قاب عکس زیبا جلوه ای دوچندان داشته باشند. قاب عکس کودکانه عمدتا با طرح های کودکانه ای تزیین شده به نحوی که با عکس موجود در آن هماهنگی چشمگیری داشته باشند. عمدتا این نوع از فریم عکس به صورت لایه باز بوده و امکان تغییر در ان ها وجود دارد.

فریم عکس با گل رز صورتی


این نوع از فریم عکس به گونه ای طراحی شده است که زیباترین عکس ها را در اختیار افراد و طراحان قرار دهد. به طور کلی وجود رز های صورتی در این نوع از فریم عکس باعث می شود که عکس ها جلوه بیشتری پیدا کنند. عمدتا از این قاب های عکس برای ثبت تصاویر دو نفره عاشقانه استفاده می شود. چرا که وجود گل رز صورتی فضای رمانتیک و عاشقانه ای را ایجاد می کند. این نوع از فریم عکس عمدتا در فرمت یک فایل PSD در اختیار کاربران قرار می گیرد.

دانلود فریم عکس عاشقانه


اگر تمایل به گرفتن عکس های رمانتیک فراوانی دارید، استفاده از این فریم های عکس می تواند به عکس های شما زیبایی دو چندانی ببخشد. به طور کلی طراحی این نوع از فریم های عکس، با عکس های عاشقانه و رمانتیک هماهنگی بسیار زیادی داشته و به این ترتیب جلوه بی نظیر را به این عکس ها اعطا می کند. عمدتا فریم عکس عاشقانه دارای یک قاب دایره ای شکل بر روی دیوار صورتی رنگ قلبی شکل است و به عکس ها و تصاویر جلوه دو چندانی اعطا می کند.

فریم عکس سوخته


یکی از فریم های پر طرفدار توسط مردم، فریم عکس سوخته است. این فریم به گونه ای طراحی شده است که حس یک عکس سوخته واقعی را به افراد القا کند. افراد می توانند به استفاده از این فریم، تصاویر زیبایی را خلق کرده و در صفحات دنیای مجازی به مانند اینستاگرام به نمایش بگذارید.

فریم عکس Stripes


به طور کلی از فریم عکس تنها برای تصاویر زیبا استفاده نمی شود. بلکه از آن ها برای خلق تصاویر تبلیغاتی نیز استفاده می شود. طراحی فریم عکس Stripes به گونه ای است که به کمک آن می توان تصاویر تبلیغات ویژه ای را خلق نموده و به این ترتیب بیشتر در ذهن مشتریان باقی ماند.

فریم عکس با سایه


یکی از محبوب ترین فریم های عکس موجود، قاب عکس عروس با سایه است. به کمک این فریم افراد می توانند یک حس و حال فوق العاده ای را در عکس های خود ایجاد کنند. به کمک این نوع از فریم عکس می توان پیش نمایشی از واقعیت را ایجاد کرده و نمایی زیبا را خلق کرد. این فریم ها دارای پس زمینه سایه هستند و عمدتا به فرمت PSD در اختیار افراد و طراحان قرار گرفته و به راحتی قابلیت تعویض عکس دارند. به این ترتیب افراد می توانند به راحتی را سفارشی سازی کرده و عکس مورد علاقه خود را به جای آن قرار دهند.

قاب عکس لایه باز با چراغ های کریسمس

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 111
 • Like
 • 0
دانلود قاب عکس لایه باز چراغ های کریسمس

دانلود قاب عکس لایه باز با دکور و چراغ های کریسمس


در این فایل شاهد قاب عکس لایه باز با چراغ های کریسمس و دکور کریسمس مثل کادو ها و ریسه های چراغ می باشد. می توانید تصاویر دلخواه خود را در این قاب عکس لایه باز چوبی قرار دهید و پیش نمایش های زیبایی از طرح خود ایجاد کنید. فرمت این فایل psd لایه باز است. به راحتی در نرم افزار فتوشاپ قابل ویرایش و سفارشی سازی است. کیفیت فوق العاده بالا.

قاب عکس لایه باز چوبی ایستاده در اتاق پذیرایی

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 137
 • Like
 • 0
فایل لایه باز قاب عکس چوبی ایستاده

فایل لایه باز قاب عکس چوبی ایستاده در اتاق پذیرایی


در این مطلب شاهد قاب عکس لایه باز چوبی ایستاده در اتاق پذیرایی مدرن در کنار ساعت و گلدان گل شیک و زیبا مناسب برای نرم افزار فتوشاپ می باشید. این قاب عکس که از کیفیت فوق العاده بالایی برخوردار است کاملا لایه باز و با فرمت PSD بوده که می توانید در محیط فتوشاپ تصاویر خود را در آن جایگذاری کرده و آنها را جذاب تر نمایش دهید. سایز و ابعاد این طرح لایه باز به شما این امکان را می دهد تا تصاویری با رزولوشن و کیفیت بالا ایجاد کنید.

دانلود قاب عکس رایگان لایه باز کاغذی مشکی

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 177
 • Like
 • 0
طرح لایه باز قاب عکس رایگان کاغذی مشکی

دانلود طرح لایه باز قاب عکس رایگان کاغذی مشکی با افکت سایه


در این پست شاهد مجموعه رایگان از طرح لایه باز قاب عکس جفت با فریم های کاغذی مشکی رنگ و افکت سایه مناسب جهت استفاده و ویرایش در نرم افزار فتوشاپ می باشید. این مجموعه در قالب فایل psd در سایت بارگذاری شده اند که خیلی ساده و راحت قادر به استفاده و ویرایش آن ها در نرم افزار فتوشاپ می باشید. با دانلود قاب عکس رایگان لایه باز کاغذی مشکی به راحتی می توانید تصاویر خود را جایگزین کنید و پیش نمایش های زیبایی ایجاد کنید. ویرایش و سفارشی سازی آسان با کیفیت عالی.

قاب عکس لایه باز کنار گلدان و دوربین

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 154
 • Like
 • 0
قاب عکس لایه باز از نمای رو به رو در کنار گلدان

دانلود قاب عکس لایه باز از نمای رو به رو در کنار گلدان و دوربین


در این مطلب شاهد فریم و قاب عکس لایه باز از نمای جلو در کنار دسته گلی در گلدان و یک دوربین عکاسی می باشد. قاب عکس لایه باز کنار گلدان و دوربین را می توانید به صورت لایه باز در نرم افزار فتوشاپ ویرایش و سفارشی سازی کنید. فرمت این فایل psd لایه باز می باشد. مناسب برای پیش نمایش های زیبا از تصاویر دلخواهتان در قاب عکس. به راحتی تصویر را تغییر داده و عکس مورد علاقه خود را در این قاب قرار دهید.

قاب عکس لایه باز کاغذی پاره شده

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 121
 • Like
 • 0
طرح قاب عکس لایه باز کاغذی پاره شده

دانلود طرح قاب عکس لایه باز کاغذی پاره شده


یک قالب آماده و فریم عکس کاملا لایه باز است که شما می‌توانید تصاویر خود را بر روی آن قرار داده و تصاویر جذابی را در نرم ‌افزار فتوشاپ ایجاد کنید. با چند کلیک ساده عکس های خود را جایگزین کنید و طرح زیبای خود را ایجاد کنید. قاب عکس لایه باز کاغذی پاره شده کاملا لایه باز و با فرمت psd بر روی سایت قرار گرفته است که خیلی ساده و راحت می‌توانید در محیط فتوشاپ نسبت به ویرایش و جایگذاری تصاویر خود در آن اقدام کنید. کیفیت بالا و طراحی بی نظیر مناسب برای قاب عکس.

دانلود قاب عکس لایه باز چوبی ایستاده

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 220
 • Like
 • 0
قاب عکس لایه باز چوبی ایستاده

در این مطلب شاهد دانلود قاب عکس لایه باز چوبی ایستاده بسیار شیک و زیبا مناسب برای نرم افزار فتوشاپ می باشید. این قاب عکس در قاب چوبی خالی ایستاده و در فضای داخلی مدرن اتاق نشیمن می باشد که بصورت ایستاده در کنار کتاب و ساعت رومیزی بر روی شلف دیواری قرار دارد که از کیفیت فوق العاده بالایی برخوردار است. کاملا لایه باز و با فرمت PSD بوده که می توانید در محیط فتوشاپ تصاویر خود را در آن جایگذاری کرده و جذابیت خاصی به آن ها ببخشید. این طرح لایه باز به شما این امکان را می دهد تا تصاویری با رزولوشن و کیفیت بالا ایجاد کنید.

قاب عکس لایه باز طلایی با افکت سایه رایگان

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 728
 • Like
 • 1
قاب عکس لایه باز طلایی و مونوکروم با افکت سایه

دانلود رایگان قاب عکس لایه باز طلایی و مونوکروم با افکت سایه


در این پست شاهد قاب عکس لایه باز طلایی با افکت سایه رایگان ، قاب دیواری تک رنگ و طلایی با طرح کریسمس و افکت سایه می باشید. این قاب عکس با فزمت psd می باشد که به صورت کاملا رایگان بر روی سایت جی اف ایکس دانلود بارگذاری شده است. ویرایش و سفارشی سازی این فایل بسیار ساده است . این طرح به صورت لایه باز ایجاد شده که به راحتی می توانید تمام موارد آن را ویرایش کنید و تصویر دلخواه خود را جایگزین نمایید. ویرایش و سفارشی سازی در نرم افزار فتوشاپ می باشد. در ادامه با دانلود قاب عکس لایه باز رایگان با ما همراه باشید.

دانلود قاب عکس پرتره لایه باز کاغذی

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 519
 • Like
 • 0
قاب عکس پرتره لایه باز با فریم کاغذی

دانلود قاب عکس پرتره لایه باز با فریم کاغذی


در این مطلب شاهد دانلود قاب عکس پرتره لایه باز کاغذی و قاب عکس لایه باز شیک و زیبا با فرمت PSD و فریم کاغذی برای نرم افزار فتوشاپ می باشید. این فایل کاملا لایه باز می باشد و شما خیلی راحت می توانید در نرم افزار فتوشاپ آن ها را ویرایش و سفارشی سازی کرده و عکس های خود را درون آن ها جایگذاری نمائید. از نظر کیفیت و رزولوشن فریم ها فوق العاده با کیفیت می باشند.

دانلود قاب عکس لایه باز افقی

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 603
 • Like
 • 1
قاب عکس لایه باز افقی

دانلود طرح قاب عکس لایه باز افقی دکوراتیو


در این پست با دانلود قاب عکس لایه باز افقی با شما همراه هستیم این طرح زیبا در فرمت PSD لایه باز می باشد که شما می توانید با استفاده از Smart Object های این طرح های لایه باز قاب عکس، تصاویر خود را به راحتی درون آنها قرار دهید. طراحی این فریم عکس‌ بسیار ساده اما شیک است. ویرایش آن بسیار آسان است و با چند کلیک ساده می توانید تصویر دلخواه خود را جایگزین کنید.

دانلود قاب عکس لایه باز دکوری زیبا

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 425
 • Like
 • 0
طرح قاب عکس لایه باز دکوراتیو زیبا

دانلود طرح قاب عکس لایه باز دکوراتیو زیبا


از این طرح لایه باز می توانید برای پیش نمایش تصاویر خود به صورت قاب عکس دکوری زیبا و کاربردی با زاویه دید از رو به رو استفاده کنید. دانلود قاب عکس لایه باز دکوری زیبا با طراحی جذاب به همراه طرح love و فریم قلبی شکل برای جایگزاری آسان تصاویر شما. فرمت این فایل psd می باشد که به راحتی می توانید آن را ویرایش و سفارشی سازی کنید. با طراحی زیبا و حرفه ای مناسب برای قرار دادن تصویر خانوادگی و یا عاشقانه درون قاب. قابل استفاده در طرح های گرافیکی و تبلیغاتی.

سئوالات متداول در مورد فریم و قاب عکس لایه باز فتوشاپ

فریم و قاب عکس به سبک جی اف ایکس دانلود

فریم ها و قاب عکس های لایه باز در ادیت عکس بسیار استفاده می شوند از این رو سعی کردیم در این دسته بندی جدیدترین فریم ها و قاب عکس های لایه باز مخصوص فتوشاپ را برای شما تهیه کنیم.

فریم و قاب عکس لایه باز را از کجا دانلود کنیم ؟

شما می توانید فریم و قاب عکس لایه باز فتوشاپ را با موضوعات مختلف مانند عاشقانه،کودک،هنری و...را به صورت آنلاین در جی اف ایکس دانلود با لینک مستقیم دریافت نمایید.

گفتگو در واتس اپگفتگو در واتس اپ