جی اف ایکس دانلود
مرجع پروژه افتر افکت و پریمیر با آموزش فتوشاپ
سورس های لایه باز، psd و آموزش های پیشرفته فتوشاپ، افتر افکت
خرید از شاتراستوک

فریم عکس

فریم عکس چیست و انواع آن کدام است؟


فریم عکس لایه باز، از جمله فایل های گرافیکی است که امروزه به وفور توسط طراحان مورد استفاده قرار می گیرد. این دسته از فایل های گرافیکی به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی قابلیت ایجاد تغییرات را داشته باشند. از طرفی باعث جذابیت هرچه بیشتر عکس های مورد نظر شوند. اما فریم عکس چه کاربردی دارد و چرا از آن در طراحی های گرافیکی استفاده می شود؟

کاربرد فریم عکس در طراحی های گرافیکی


حتما تا کنون عکس های خود را در آلبوم خاطرات و یا قاب های عکس بار ها و بار ها مشاهده کرده اید و از تماشای آن ها در قاب هایی آماده لذت برده اید. این عکس ها اگرچه قدیمی هستند اما همواره قرار گرفتن آن ها در قاب عکس مناسب می تواند جان تازه ای به ان ها ببخشد. به همین دلیل امروزه اکثر مردم از قاب های عکس برای افزایش زیبایی عکس های خود استفاده می کنند. همانطور که میدانید امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فناوری اکثر عکس هایی که توسط مردم گرفته می شود، به صورت دیجیتالی است. این عکس ها ماندگاری بیشتری نسبت به عکس های معمولی داشته و به همین دلیل اکثر مردم برای عکاسی از این سبک عکس ها استفاده می کنند. شاید برایتان این سوال ایجاد شده باشد که قاب عکس چه فایده ای برای تصاویر دیجیتالی دارد؟به طور کلی قاب عکس و فریم عکاسی که برای این دسته از عکس های استفاده می شود، باعث زیبایی و جذابیت بیشتر عکس ها استفاده می شود. هر یک از این فریم های عکس های از طراحی به خصوصی برخوردار بوده و جذابیت ویژه ای را به عکس اهدا می کرد. به طور کلی فریم عکس تحت فایل های گرافیکی به نام موکاپ طراحی می شوند. این فریم های عکاسی دارای انواع گوناگونی هستند. پیش از آنکه به بیان انواع فریم عکس را مورد ارزیابی قرار دهیم، بهتر است با موکاپ ها آشنا شویم.

موکاپ و آنچه که باید درباره موکاپ ها بدانید!


همانطور که گفته شد، فریم های عکس از جمله فایل های گرافیکی هستند که امروزه توسط بسیاری از طراحان مورد استفاده قرار می گیرند. به بیانی دیگر فریم عکس، یکی از انواع موکاپ های موجود در بازار است که طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. به طور کلی موکاپ ها از جمله فایل های گرافیکی رایج در صنعت طراحی هستند که نمایش از واقعیت را در دنیای مجازی احیا می کنند. طراحان به کمک این دسته از فایل های گرافیکی می توانند طرح خود را در دنیای واقعی مشاهده کرده و با ارزیابی دقیق ان ها ایده های نابی را روی آن ها پیاده سازی کنند.

مزیت های استفاده از قاب عکس لایه باز


به طور کلی استفاده از فریم عکس، سبب می شود که زیبایی دو چندانی در تصاویر مورد نظر ایجاد شود. از آنجایی که فریم عکس، یکی از انواع موکاپ های موجود است، باعث می شود که طراحان در هنگام استفاده، تصمیمات راحت تری را گرفته و اجرا کنند. چرا که استفاده از این نوع موکاپ ها باعث می شود تا طراحان پیش نمایش از طرح خود را مشاهده کرده و در نتیجه تغییرات مورد نظر خود را ایجاد کنند. از دیگر مزایای استفاده از فریم عکس، قابلیت شخصی سازی است. به طور کلی این فریم ها قابلیت ایجاد تغییر داشته و طراحان می توانند مطابق با سلیقه خود در آن ها تغییرات به خصوصی را ایجاد کنند.
از دیگر مزایای استفاده از فریم عکس، صرفه جویی در هزینه ها است. به طور کلی این استفاده از این فایل های گرافیکی باعث می شود که افراد نمای واقعی در طرح و عکس خود را ببینند. به این ترتیب افراد با صرف هزینه اندک می توانند تغییرات لازم را در فریم عکس خود ایجاد کنند. این در حالی است که در گذشته برای ایجاد قاب عکسی زیبا باید هزینه های سنگینی پرداخت می شد و چه بسا این قاب ها رضایت افراد را جلب نمی کرد و آن ها ناچار به استفاده از قاب های دیگر می شدند.

ویژگی های فریم عکس لایه باز


همانطور که می دانید، فریم های عکسی که امروزه در اختیار طراحان و افراد عادی قرار می گیرد، عمدتا دارای پسوند PSD هستند. به طور کلی فریم عکس هایی که با این پسوند در اختیار افراد قرار می گیرند، تنها به وسیله نرم افزار فتوشاپ باز شده و تنها به وسیله همین نرم افزار قابل ویرایش هستند. عمدتا برای آنکه بتوان به فریم عکس دسترسی داشت، باید لایه اسمارت آبجکت موجود در فایل گرافیکی قاب عکس تغییراتی ایجاد نمود. به طور کلی در این لایه انواع شکل ها و متن های مرتبط با قاب عکس وجود دارد که افراد برای استفاده از قاب عکس باید آن ها را پاک کرده و متن و عکس مورد نظر خود را جایگزین کنند. این نوع از قاب های عکس عمدتا از کیفیت بالایی برخوردار بوده و به این ترتیب حس یک قاب عکس واقعی را به افراد القا می کنند‌. به همین دلیل امروزه استفاده از فریم عکس برای عکس های دیجیتالی با افزایش چشمگیری روبرو است.

دانلود فریم عکس فتوشاپ


به طور کلی فریم های عکسی که امروزه در بازار موجود هستند، ویژگی ها و طرح های گوناگونی دارند. هر یک از این فریم های عکس به دلیل تنوعی که در طراحی های خود دارند، کاربرد گوناگونی داشته و به همین دلیل طرفداران متفاوتی را به سمت خود جذب کرده اند. از آنجایی که فریم عکس عمدتا به صورت فایل های گرافیکی در بازار موجود هستند، اکثرا امکان دانلود آن ها طریق سایت های اینترنتی فراهم می شود. یکی از سایت های معتبر اینترنتی در زمینه دانلود فریم عکس لایه باز و انواع موکاپ، وبسایت جی اف ایکس دانلود است. این وبسایت با تنوع محصولات و طرح هایی که دارد امروزه طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. جی اف ایکس دانلود با برقرار شرایط دانلود برخی از انواع فریم عکس به صورت رایگان همواره بر علاقمندان به این نوع از فایل های گرافیکی افزوده است. از جمله قاب های عکسی عرضه شده توسط جی اف ایکس دانلود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قاب عکس کودکانه


به جرات می توان گفت که عکس های کودکانه از حمله عکس هایی هستند که امروزه توسط خانواده ها بار ها و بارها دیده می شوند. این عکس ها همواره زیبایی به خصوصی داشته و باید در کنار یک قاب عکس زیبا جلوه ای دوچندان داشته باشند. قاب عکس کودکانه عمدتا با طرح های کودکانه ای تزیین شده به نحوی که با عکس موجود در آن هماهنگی چشمگیری داشته باشند. عمدتا این نوع از فریم عکس به صورت لایه باز بوده و امکان تغییر در ان ها وجود دارد.

فریم عکس با گل رز صورتی


این نوع از فریم عکس به گونه ای طراحی شده است که زیباترین عکس ها را در اختیار افراد و طراحان قرار دهد. به طور کلی وجود رز های صورتی در این نوع از فریم عکس باعث می شود که عکس ها جلوه بیشتری پیدا کنند. عمدتا از این قاب های عکس برای ثبت تصاویر دو نفره عاشقانه استفاده می شود. چرا که وجود گل رز صورتی فضای رمانتیک و عاشقانه ای را ایجاد می کند. این نوع از فریم عکس عمدتا در فرمت یک فایل PSD در اختیار کاربران قرار می گیرد.

دانلود فریم عکس عاشقانه


اگر تمایل به گرفتن عکس های رمانتیک فراوانی دارید، استفاده از این فریم های عکس می تواند به عکس های شما زیبایی دو چندانی ببخشد. به طور کلی طراحی این نوع از فریم های عکس، با عکس های عاشقانه و رمانتیک هماهنگی بسیار زیادی داشته و به این ترتیب جلوه بی نظیر را به این عکس ها اعطا می کند. عمدتا فریم عکس عاشقانه دارای یک قاب دایره ای شکل بر روی دیوار صورتی رنگ قلبی شکل است و به عکس ها و تصاویر جلوه دو چندانی اعطا می کند.

فریم عکس سوخته


یکی از فریم های پر طرفدار توسط مردم، فریم عکس سوخته است. این فریم به گونه ای طراحی شده است که حس یک عکس سوخته واقعی را به افراد القا کند. افراد می توانند به استفاده از این فریم، تصاویر زیبایی را خلق کرده و در صفحات دنیای مجازی به مانند اینستاگرام به نمایش بگذارید.

فریم عکس Stripes


به طور کلی از فریم عکس تنها برای تصاویر زیبا استفاده نمی شود. بلکه از آن ها برای خلق تصاویر تبلیغاتی نیز استفاده می شود. طراحی فریم عکس Stripes به گونه ای است که به کمک آن می توان تصاویر تبلیغات ویژه ای را خلق نموده و به این ترتیب بیشتر در ذهن مشتریان باقی ماند.

فریم عکس با سایه


یکی از محبوب ترین فریم های عکس موجود، قاب عکس عروس با سایه است. به کمک این فریم افراد می توانند یک حس و حال فوق العاده ای را در عکس های خود ایجاد کنند. به کمک این نوع از فریم عکس می توان پیش نمایشی از واقعیت را ایجاد کرده و نمایی زیبا را خلق کرد. این فریم ها دارای پس زمینه سایه هستند و عمدتا به فرمت PSD در اختیار افراد و طراحان قرار گرفته و به راحتی قابلیت تعویض عکس دارند. به این ترتیب افراد می توانند به راحتی را سفارشی سازی کرده و عکس مورد علاقه خود را به جای آن قرار دهند.

دانلود 3 قاب عکس لایه باز کاغذ پاره شده

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 553
 • Like
 • 2
3 قاب عکس لایه باز طرح کاغذ پاره شده با افکت سایه

دانلود 3 قاب عکس لایه باز طرح کاغذ پاره شده با افکت سایه


وبسایت جی اف ایکس دانلود این قاب عکس لایه باز با طرح کاغذ پاره شده و افکت سایه را برای دانلود شما علاقه مندان به طراحی و گرافیک آماده کرده است که با دانلود آن می توانید به راحتی آن را سفارشی سازی کرده و مطابق با سلیقه خود ویرایش کنید. با چند کلیک ساده عکس های خود را جایگزین کنید و طرح زیبای خود را ایجاد کنید. فرمت این فایل psd لایه باز می باشد که قابل استفاده و ادیت در نرم افزار فتوشاپ است. کیفیت بالا و طراحی بی نظیر مناسب برای قاب عکس، برای دانلود 3 قاب عکس لایه باز کاغذ پاره شده به ادامه مطلب مراجعه کنید.

دانلود 3 قاب عکس لایه باز بر روی دیوار

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 382
 • Like
 • 0
طرح psd لایه باز 3 قاب عکس بر روی دیوار

دانلود طرح psd لایه باز 3 قاب عکس بر روی دیوار


در این پست از سایت جی اف ایکس دانلود با معرفی مجموعه ای بی نظیر از قاب و فریم لایه باز بر روی دیوار با شما همراه هستیم. این طرح فوق العاده زیبا و شگفت انگیز که با فرمت psd و کاملا لایه باز در سایت قرار داده شده اند را می توانید در نرم افزار فتوشاپ به آسانی ویرایش و سفارشی سازی کرده و تصاویر خود را در آن ها جایگذاری نموده و پیش نمایش های فوق العاده زیبا و جذابی را ایجاد نمائید. کیفیت این قاب عکس ها بسیار بالا و مناسب جهت ایجاد تصاویری با رزولوشن بالا می باشد. خیلی راحت و فقط با چند کلیک تصاویر خود را در این قالب های آماده جایگذاری نمائید. برای دانلود 3 قاب عکس لایه باز بر روی دیوار با لینک مستقیم به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود قاب عکس کنار دسته گل

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 391
 • Like
 • 0
طرح لایه باز قاب عکس با دسته گل

دانلود قاب عکس لایه باز کنار دسته گل رنگارنگ


در این طرح زیبا شاهد یک فریم و قاب عکس بر روی سطح چوبی در کنار دسته گلی فوق العاده زیبا و رنگارنگ می باشید. این طرح را می توانید به صورت لایه باز در نرم افزار فتوشاپ ویرایش و سفارشی سازی کنید. فرمت این فایل لایه باز psd می باشد. دانلود قاب عکس کنار دسته گل مناسب برای پیش نمایش های زیبا از تصاویر دلخواهتان در قاب عکس می باشد. به راحتی تصویر را تغییر داده و عکس مورد علاقه خود را در این قاب قرار دهید.

دانلود قاب عکس لایه باز در اتاق خواب

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 185
 • Like
 • 0
طرح لایه باز قاب عکس بزرگ در اتاق خواب

دانلود طرح لایه باز قاب عکس بزرگ در اتاق خواب


در این مطلب از سایت جی اف ایکس دانلود شاهد طرح لایه باز از دانلود قاب عکس لایه باز در اتاق خواب می باشید. همانطور که در پیش نمایش مشاهده می کنید، این قاب و فریم عکس در ابعاد بزرگ بر روی زمین در یک اتاق خواب کنار تخت و میز پا تختی قرار گرفته است. این موکاپ قاب عکس مناسب جهت استفاده و ویرایش در نرم افزار فتوشاپ می باشد. این طرح کاملا لایه باز و در قالب فایل psd ارائه شده است. می توانید طرح ها را در نرم افزار فتوشاپ اجرا و خیلی ساده و راحت اقدام به ویرایش و جایگذاری تصاویر و طرح های خود در این قاب عکس کنید.

دانلود 2 قاب عکس لایه باز برای فتوشاپ

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 160
 • Like
 • 0
طرح لایه باز قاب عکس و فریم برای فتوشاپ

دانلود 2 طرح آماده قاب عکس و فریم لایه باز برای فتوشاپ


در این پست شاهد دو قاب عکس لایه باز فوق العاده شیک و زیبا با فرمت PSD برای نرم افزار فتوشاپ می باشید. هر دو قاب عکس کاملا لایه باز می باشند و شما خیلی راحت می توانید در نرم افزار فتوشاپ آن ها را ویرایش و سفارشی سازی کنید و عکس های خود را درون آن ها جایگذاری نمائید. با کیفیت عالی ارائه شده است.طرح ها به صورت Smart Objects طراحی شده اند که فقط با چند کلیک تصاویر خود را در قاب ها جایگذاری نمائید. پیش نمایش این دو قاب عکس زیبا را می توانید در تصویر دمو مشاهده کنید. دانلود 2 قاب عکس لایه باز برای فتوشاپ با لینک مستقیم از جی اف ایکس دانلود در ادامه مطلب.

دانلود قاب عکس لایه باز مستطیلی با فریم گل دار

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 1
بازدیدها : 762
 • Like
 • 0
طرح لایه باز قاب عکس مستطیلی با فریم گل دار

دانلود طرح لایه باز قاب عکس مستطیلی با فریم گل دار صورتی


فریم قاب و قاب عکس مستطیلی با گل‌های بوگنویلا آبرنگی صورتی رنگ که در این مطلب شاهد آن هستید یک قالب لایه باز است که می‌توانید در نرم‌ افزار فتوشاپ طرح و تصاویر را در آن قرار داد و یک قاب عکس گلدار زیبا ایجاد نمایید. دانلود قاب عکس لایه باز مستطیلی با فریم گل دار یک طرح کاملا لایه باز و در قالب یک فایل psd بر روی سایت بارگذاری شده است که خیلی ساده و راحت می‌توانید تصاویر خود را در آن قرار داده و نسبت به ویرایش کلیه عناصر از جمله تغییر رنگ گل‌ها، سایه‌ها و … اقدام کنید. قالب از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده است.

دانلود قاب عکس با جعبه چوبی

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 395
 • Like
 • 0
قاب عکس لایه باز با جعبه چوبی ترانسپرنت

دانلود قاب عکس لایه باز با جعبه چوبی ترانسپرنت


در این مطلب از سایت شاهد قاب عکس با باکس چوبی به صورت لایه باز مناسب جهت استفاده و ویرایش در نرم افزار فتوشاپ می باشید. این طرح لایه باز در قالب فایل psd در سایت بارگذاری شده است که خیلی ساده و راحت می توانید در نرم افزار فتوشاپ به ویرایش و جایگذاری تصاویر خود بپردازید. دانلود قاب عکس با جعبه چوبی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و دارای سایز و ابعاد مناسب جهت ایجاد پیش نمایش هایی با رزولوشن بالا می باشند.

دانلود قاب عکس لایه باز Picture gallery

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 303
 • Like
 • 0
قاب و فریم عکس لایه باز برای گالری تصویر

دانلود قاب عکس لایه باز برای گالری تصویر Picture gallery


با استفاده از این فریم لایه باز می توانید تصاویر خود را روی قاب قرار دهید و ظاهر جالبی به آنها بدهید. در این مطلب از سایت شاهد دانلود قاب عکس لایه باز Picture gallery با فرمت PSD قابل استفاده و ویرایش در نرم افزار فتوشاپ می باشید. این طرح لایه باز در قالب فایل psd در سایت بارگذاری شده است که خیلی ساده و راحت قادر به استفاده از آن در نرم افزار فتوشاپ خواهید بود. طرح دارای کیفیت بسیار بالایی است و مناسب جهت ایجاد طرح هایی با رزولوشن بالا می باشد.

دانلود قاب عکس لایه باز کاغذی افقی

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 263
 • Like
 • 0
فایل لایه باز قاب عکس با فریم کاغذی افقی

دانلود فایل لایه باز قاب عکس با فریم کاغذی افقی


در این پست با دانلود قاب عکس لایه باز کاغذی افقی بر روی سطح زمین با شما همراه هستیم این طرح زیبا در فرمت PSD آماده لایه باز می باشد که شما می توانید با استفاده از Smart Object های این طرح های لایه باز قاب عکس، تصاویر خود را به راحتی جایگزین کنید و پیش نمایش فوق العاده زیبا و واقعی ایجاد کنید. طراحی این فریم عکس‌ بسیار ساده اما شیک است. ویرایش آن بسیار آسان است و با چند کلیک ساده می توانید تصویر دلخواه خود را جایگزین کنید. قابل ویرایش در نرم افزار فتوشاپ با کیفیت بسیار عالی.

دانلود رایگان قاب عکس لایه باز برای کودکان

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 289
 • Like
 • 0
قاب عکس رایگان لایه باز برای نوزاد و کودکان

دانلود قاب عکس رایگان لایه باز برای نوزاد و کودکان


در این مطلب از سایت جی اف ایکس دانلود قاب و فریم عکس psd جهت طراحی عکس های کودک را به صورت کاملا رایگان برای دانلود قرار داده ایم. کافی است عکس کودک خود را در قاب مربوطه قرار داده و آنرا چاپ نمایید یا پیش نمایش واقعی از تصویر خود ایجاد کنید. دانلود رایگان قاب عکس لایه باز برای کودکان طرح لایه باز قاب عکس کودکانه با دیزاینی شیک در کنار آباژور و به صورتی افقی با فرمت psd مناسب جهت استفاده در نرم افزار فتوشاپ است. ویرایش و سفارشی سازی بسیار آسان با کیفیت عالی.

سئوالات متداول در مورد فریم و قاب عکس لایه باز فتوشاپ

فریم و قاب عکس به سبک جی اف ایکس دانلود

فریم ها و قاب عکس های لایه باز در ادیت عکس بسیار استفاده می شوند از این رو سعی کردیم در این دسته بندی جدیدترین فریم ها و قاب عکس های لایه باز مخصوص فتوشاپ را برای شما تهیه کنیم.

فریم و قاب عکس لایه باز را از کجا دانلود کنیم ؟

شما می توانید فریم و قاب عکس لایه باز فتوشاپ را با موضوعات مختلف مانند عاشقانه،کودک،هنری و...را به صورت آنلاین در جی اف ایکس دانلود با لینک مستقیم دریافت نمایید.

گفتگو در واتس اپگفتگو در واتس اپ