جی اف ایکس دانلود
مرجع دانلود پروژه افتر افکت و پریمیر
سورس های لایه باز، psd و آموزش های پیشرفته فتوشاپ، افتر افکت
آموزش افتر افکت مقدماتی

فریم عکس

فریم عکس چیست و انواع آن کدام است؟


فریم عکس لایه باز، از جمله فایل های گرافیکی است که امروزه به وفور توسط طراحان مورد استفاده قرار می گیرد. این دسته از فایل های گرافیکی به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی قابلیت ایجاد تغییرات را داشته باشند. از طرفی باعث جذابیت هرچه بیشتر عکس های مورد نظر شوند. اما فریم عکس چه کاربردی دارد و چرا از آن در طراحی های گرافیکی استفاده می شود؟

کاربرد فریم عکس در طراحی های گرافیکی


حتما تا کنون عکس های خود را در آلبوم خاطرات و یا قاب های عکس بار ها و بار ها مشاهده کرده اید و از تماشای آن ها در قاب هایی آماده لذت برده اید. این عکس ها اگرچه قدیمی هستند اما همواره قرار گرفتن آن ها در قاب عکس مناسب می تواند جان تازه ای به ان ها ببخشد. به همین دلیل امروزه اکثر مردم از قاب های عکس برای افزایش زیبایی عکس های خود استفاده می کنند. همانطور که میدانید امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فناوری اکثر عکس هایی که توسط مردم گرفته می شود، به صورت دیجیتالی است. این عکس ها ماندگاری بیشتری نسبت به عکس های معمولی داشته و به همین دلیل اکثر مردم برای عکاسی از این سبک عکس ها استفاده می کنند. شاید برایتان این سوال ایجاد شده باشد که قاب عکس چه فایده ای برای تصاویر دیجیتالی دارد؟به طور کلی قاب عکس و فریم عکاسی که برای این دسته از عکس های استفاده می شود، باعث زیبایی و جذابیت بیشتر عکس ها استفاده می شود. هر یک از این فریم های عکس های از طراحی به خصوصی برخوردار بوده و جذابیت ویژه ای را به عکس اهدا می کرد. به طور کلی فریم عکس تحت فایل های گرافیکی به نام موکاپ طراحی می شوند. این فریم های عکاسی دارای انواع گوناگونی هستند. پیش از آنکه به بیان انواع فریم عکس را مورد ارزیابی قرار دهیم، بهتر است با موکاپ ها آشنا شویم.

موکاپ و آنچه که باید درباره موکاپ ها بدانید!


همانطور که گفته شد، فریم های عکس از جمله فایل های گرافیکی هستند که امروزه توسط بسیاری از طراحان مورد استفاده قرار می گیرند. به بیانی دیگر فریم عکس، یکی از انواع موکاپ های موجود در بازار است که طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. به طور کلی موکاپ ها از جمله فایل های گرافیکی رایج در صنعت طراحی هستند که نمایش از واقعیت را در دنیای مجازی احیا می کنند. طراحان به کمک این دسته از فایل های گرافیکی می توانند طرح خود را در دنیای واقعی مشاهده کرده و با ارزیابی دقیق ان ها ایده های نابی را روی آن ها پیاده سازی کنند.

مزیت های استفاده از قاب عکس لایه باز


به طور کلی استفاده از فریم عکس، سبب می شود که زیبایی دو چندانی در تصاویر مورد نظر ایجاد شود. از آنجایی که فریم عکس، یکی از انواع موکاپ های موجود است، باعث می شود که طراحان در هنگام استفاده، تصمیمات راحت تری را گرفته و اجرا کنند. چرا که استفاده از این نوع موکاپ ها باعث می شود تا طراحان پیش نمایش از طرح خود را مشاهده کرده و در نتیجه تغییرات مورد نظر خود را ایجاد کنند. از دیگر مزایای استفاده از فریم عکس، قابلیت شخصی سازی است. به طور کلی این فریم ها قابلیت ایجاد تغییر داشته و طراحان می توانند مطابق با سلیقه خود در آن ها تغییرات به خصوصی را ایجاد کنند.
از دیگر مزایای استفاده از فریم عکس، صرفه جویی در هزینه ها است. به طور کلی این استفاده از این فایل های گرافیکی باعث می شود که افراد نمای واقعی در طرح و عکس خود را ببینند. به این ترتیب افراد با صرف هزینه اندک می توانند تغییرات لازم را در فریم عکس خود ایجاد کنند. این در حالی است که در گذشته برای ایجاد قاب عکسی زیبا باید هزینه های سنگینی پرداخت می شد و چه بسا این قاب ها رضایت افراد را جلب نمی کرد و آن ها ناچار به استفاده از قاب های دیگر می شدند.

ویژگی های فریم عکس لایه باز


همانطور که می دانید، فریم های عکسی که امروزه در اختیار طراحان و افراد عادی قرار می گیرد، عمدتا دارای پسوند PSD هستند. به طور کلی فریم عکس هایی که با این پسوند در اختیار افراد قرار می گیرند، تنها به وسیله نرم افزار فتوشاپ باز شده و تنها به وسیله همین نرم افزار قابل ویرایش هستند. عمدتا برای آنکه بتوان به فریم عکس دسترسی داشت، باید لایه اسمارت آبجکت موجود در فایل گرافیکی قاب عکس تغییراتی ایجاد نمود. به طور کلی در این لایه انواع شکل ها و متن های مرتبط با قاب عکس وجود دارد که افراد برای استفاده از قاب عکس باید آن ها را پاک کرده و متن و عکس مورد نظر خود را جایگزین کنند. این نوع از قاب های عکس عمدتا از کیفیت بالایی برخوردار بوده و به این ترتیب حس یک قاب عکس واقعی را به افراد القا می کنند‌. به همین دلیل امروزه استفاده از فریم عکس برای عکس های دیجیتالی با افزایش چشمگیری روبرو است.

دانلود فریم عکس فتوشاپ


به طور کلی فریم های عکسی که امروزه در بازار موجود هستند، ویژگی ها و طرح های گوناگونی دارند. هر یک از این فریم های عکس به دلیل تنوعی که در طراحی های خود دارند، کاربرد گوناگونی داشته و به همین دلیل طرفداران متفاوتی را به سمت خود جذب کرده اند. از آنجایی که فریم عکس عمدتا به صورت فایل های گرافیکی در بازار موجود هستند، اکثرا امکان دانلود آن ها طریق سایت های اینترنتی فراهم می شود. یکی از سایت های معتبر اینترنتی در زمینه دانلود فریم عکس لایه باز و انواع موکاپ، وبسایت جی اف ایکس دانلود است. این وبسایت با تنوع محصولات و طرح هایی که دارد امروزه طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. جی اف ایکس دانلود با برقرار شرایط دانلود برخی از انواع فریم عکس به صورت رایگان همواره بر علاقمندان به این نوع از فایل های گرافیکی افزوده است. از جمله قاب های عکسی عرضه شده توسط جی اف ایکس دانلود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قاب عکس کودکانه


به جرات می توان گفت که عکس های کودکانه از حمله عکس هایی هستند که امروزه توسط خانواده ها بار ها و بارها دیده می شوند. این عکس ها همواره زیبایی به خصوصی داشته و باید در کنار یک قاب عکس زیبا جلوه ای دوچندان داشته باشند. قاب عکس کودکانه عمدتا با طرح های کودکانه ای تزیین شده به نحوی که با عکس موجود در آن هماهنگی چشمگیری داشته باشند. عمدتا این نوع از فریم عکس به صورت لایه باز بوده و امکان تغییر در ان ها وجود دارد.

فریم عکس با گل رز صورتی


این نوع از فریم عکس به گونه ای طراحی شده است که زیباترین عکس ها را در اختیار افراد و طراحان قرار دهد. به طور کلی وجود رز های صورتی در این نوع از فریم عکس باعث می شود که عکس ها جلوه بیشتری پیدا کنند. عمدتا از این قاب های عکس برای ثبت تصاویر دو نفره عاشقانه استفاده می شود. چرا که وجود گل رز صورتی فضای رمانتیک و عاشقانه ای را ایجاد می کند. این نوع از فریم عکس عمدتا در فرمت یک فایل PSD در اختیار کاربران قرار می گیرد.

دانلود فریم عکس عاشقانه


اگر تمایل به گرفتن عکس های رمانتیک فراوانی دارید، استفاده از این فریم های عکس می تواند به عکس های شما زیبایی دو چندانی ببخشد. به طور کلی طراحی این نوع از فریم های عکس، با عکس های عاشقانه و رمانتیک هماهنگی بسیار زیادی داشته و به این ترتیب جلوه بی نظیر را به این عکس ها اعطا می کند. عمدتا فریم عکس عاشقانه دارای یک قاب دایره ای شکل بر روی دیوار صورتی رنگ قلبی شکل است و به عکس ها و تصاویر جلوه دو چندانی اعطا می کند.

فریم عکس سوخته


یکی از فریم های پر طرفدار توسط مردم، فریم عکس سوخته است. این فریم به گونه ای طراحی شده است که حس یک عکس سوخته واقعی را به افراد القا کند. افراد می توانند به استفاده از این فریم، تصاویر زیبایی را خلق کرده و در صفحات دنیای مجازی به مانند اینستاگرام به نمایش بگذارید.

فریم عکس Stripes


به طور کلی از فریم عکس تنها برای تصاویر زیبا استفاده نمی شود. بلکه از آن ها برای خلق تصاویر تبلیغاتی نیز استفاده می شود. طراحی فریم عکس Stripes به گونه ای است که به کمک آن می توان تصاویر تبلیغات ویژه ای را خلق نموده و به این ترتیب بیشتر در ذهن مشتریان باقی ماند.

فریم عکس با سایه


یکی از محبوب ترین فریم های عکس موجود، قاب عکس عروس با سایه است. به کمک این فریم افراد می توانند یک حس و حال فوق العاده ای را در عکس های خود ایجاد کنند. به کمک این نوع از فریم عکس می توان پیش نمایشی از واقعیت را ایجاد کرده و نمایی زیبا را خلق کرد. این فریم ها دارای پس زمینه سایه هستند و عمدتا به فرمت PSD در اختیار افراد و طراحان قرار گرفته و به راحتی قابلیت تعویض عکس دارند. به این ترتیب افراد می توانند به راحتی را سفارشی سازی کرده و عکس مورد علاقه خود را به جای آن قرار دهند.

6 فریم و قاب عکس کارتونی فانتزی رایگان

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 264
 • Like
 • 1
6 فریم و قاب عکس کارتونی فانتزی رایگان

دانلود رایگان 6 فریم و قاب عکس کارتونی فانتزی Hand drawn


این مجموعه در یک فایل لایه باز PSD عرضه شده که شامل 6 فریم و قاب عکس کارتونی و فانتزی می باشد که می توانید برای عکس های مختلف کودک و پروژه های دیگر از آن ها استفاده نمایید.شما می توانید در فتوشاپ رنگ فریم ها را تغییر دهید و با توجه به سلیقه خود سفارشی سازی نمایید.اگر به دنبال فریم و قاب عکس کارتونی فانتزی برای کودک هستید این مجموعه یکی از بهترین انتخاب ها می باشد.در ادامه مطلب می توانید این مجموعه را به صورت کاملا رایگان از جی اف ایکس دانلود دریافت نمایید.

دانلود فریم عکس لایه باز بر روی صندلی پیانو

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 264
 • Like
 • 0
فریم و قاب عکس لایه باز فتوشاپ بر روی صندلی پیانو

دانلود فریم و قاب عکس لایه باز فتوشاپ بر روی صندلی پیانو


در این فریم لایه باز شاهد یک قاب عکس با دکور پیانو و صندلی مخصوص پیانو می باشید. این فریم عکس لایه باز بر روی صندلی پیانو با فرمت psd ارائه شده است که به سادگی در نرم افزار فتوشاپ قابل ویرایش و سفارشی سازی است. شما می توانید به راحتی تصویر دلخواه خود را در قاب جایگزین کنید و یک طراحی فوق العاده جذاب و حرفه ای ایجاد کنید. کیفیت بالا جهت استفاده در طرح های گرافیکی.

دانلود طرح فریم عکس آویزان شده از طناب

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 401
 • Like
 • 0
فریم قاب عکس لایه باز با طناب

دانلود قاب و فریم عکس لایه باز آویز شده از طناب


این فریم عکس آویزان شده از طناب شامل 3 عکس مربعی آویزان شده از طناب با گیره های لباسی می باشد که با فرمت psd ارائه شده است. شما کاربران عزیز می توانید در طراحی های تجاری و تبلیغاتی خود از این فریم قاب عکس لایه باز با طناب استفاده نمائید. به راحتی می توانید این فریم عکس به راحتی در نرم افزار فتوشاپ قابل ویرایش و سفارشی سازی است و می توانید تضاویر خود را جایگزین کنید و طرحی جذاب ایجاد کنید.

دانلود موکاپ قاب و فریم A3 poster

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 330
 • Like
 • 0
موکاپ قاب و فریم عکس

دانلود موکاپ لایه باز قاب و فریم A3 poster


موکاپ قاب و فریم عکس شیک و مدرن با گیاه زیبا یک قالب آماده و کاملا لایه‌باز است که می‌توانید تصاویر خود را بر روی آن‌ها قرار داده و پیش‌نمایش‌هایی فوق‌العاده زیبا از تصاویر خود بر روی این قالب‌های آماده ایجاد کنید. این موکاپ فریم با فرمت psd و کیفیت عالی می باشد که می توانید به راحتی در فتوشاپ آن را ویرایش کنید.

دانلود قاب عکس لایه باز با لوازم مسافرتی

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 185
 • Like
 • 0
فریم عکس لایه باز با لوازم مسافرتی

دانلود قاب فریم عکس لایه باز روی میز چوبی با لوازم مسافرتی


این طرح بسیار زیبا از قاب عکس لایه باز با لوازم مسافرتی است که طراحان و گرافیست ها می توانند در طرح های خود از آنها استفاده کنند. این قاب لایه باز برای فتوشاپ با طرحی حرفه ای بصورت لایه باز مناسب طرح های مسافرتی، آژانس های مسافرتی و تور، غکس های خاطرات سفر و ... می باشد. این فایل psd فتوشاپ بر روی میز چوبی سیاه رنگ به همراه لوازم مسافرتی از جمله کلاه، دوربین، عینک و ... می باشد. کیفیت بالا و طراحی بی نظیر از ویژگی های این طرح لایه باز قاب و فریم عکس است.

موکاپ رایگان قاب و فریم عکس هنری با سایه

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 609
 • Like
 • 0
دانلود رایگان موکاپ قاب و فریم عکس هنری

دانلود رایگان موکاپ لایه باز قاب و فریم های عکس هنری


این موکاپ در یک فایل psd لایه باز عرضه شده که شامل 4 قاب یا فریم عکس با سایه های زیبای نور آفتاب می باشد.شما به راحتی می توانید این موکاپ قاب عکس لایه باز را در فتوشاپ باز نمایید و عکس های خود را جایگذاری نمایید.پس اگر به دنبال فریم و قاب عکس مدرن برای عکس های هنری خود هستید حتما به ادامه مطلب بروید و این موکاپ رایگان قاب و فریم عکس هنری را از جی اف ایکس دانلود دریافت نمایید.


دانلود فریم های لایه باز آماده عکس

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 1
بازدیدها : 405
 • Like
 • 1
فریم های لایه باز آماده عکس

دانلود فریم های لایه باز آماده عکس با فرمت PSD برای فتوشاپ. این مجموعه فریم لایه باز عکس در یک فایل PSD کاملا لایه باز قرار داده شده اند که می توانید در محیط فتوشاپ آن ها را به راحتی ویرایش و سفارشی سازی کنید. از این مجموعه قالب قاب عکس می توانید در آتلیه ها ، چاپ خانه ها ، ساخت آلبوم عکس، بنر پست های شبکه اجتماعی و یا ایده های مختلف استفاده کنید.

قاب و فریم پست اینستاگرام با فرمت PSD

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 544
 • Like
 • 1
فریم عکس لایه باز اینستاگرام

قاب و فریم پست اینستاگرام با فرمت PSD قابل استفاده و ویرایش در نرم افزار فتوشاپ. طرح لایه باز قاب اینستاگرام قابل استفاده برای پست های شبکه های اجتماعی از جمله فیسبوک و اینستاگرام است. این فریم عکس لایه باز دارای بک گراند زیبا و جذاب با کیفیت عالی می باشد که با طراحی حرفه ای خود می تواند باعث جذب کاربران شوند و بهترین گزینه برای تبلیغات در اینستاگرام می باشند.

قاب عکس یا فریم لایه باز میوه جات

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 395
 • Like
 • 1
فریم یا عکس بک گراند لایه باز میوه

دانلود فریم عکس یا قاب عکس لایه باز میوه جات


این فریم عکس از میوه جات مختلف مانند میوه انبه،انار،لیمو،پرتقال،توت فرنگی،سیب،گیلاس،بلوبری و...ساخته شده که می توانید در طراحی های مختلف با موضوع سلامتی و در طراحی های پوستر تبلیغاتی غذا،رستوران،آب میوه های طبیعی و ...از آن ها استفاده نمایید،همچنین اگر به عکس بک گراند میوه نیاز دارید این قاب عکس می توانید برای شما مناسب باشد.این فریم عکس یا قاب عکس میوه جات با فرمت PSD لایه باز عرضه شده و شما به راحتی می توانید جای میوه ها را تغییر دهید،متن خود را جایگذاری کنید یا اصلا می توانید از میوه های مختلف به صورت تکی در طراحی های مختلف استفاده نمایید.این فریم عکس میوه جات با بک گراند سفید می باشد و به راحتی می توانید بک گراند را پاک یا تغییر دهید.اگر به فریم عکس میوه جات،عکس بک گراند میوه یا فایل PSD لایه باز میوه جات نیاز دارید این مطلب یکی از بهترین گذینه ها برای شما می باشد که می توانید در ادامه مطلب از جی اف ایکس دانلود دریافت نمایید.

دانلود طرح لایه باز موکاپ قاب و فریم عکس

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 778
 • Like
 • 0
3 طرح لایه باز موکاپ قاب و فریم عکس

دانلود طرح لایه باز موکاپ قاب و فریم عکس فتوشاپ با فرمت psd و کاملا لایه بار. این مجموعه فایل لایه باز قالب عکس شامل 3 طرح موکاپ قاب و فریم با افکت رول شدن کاغذ می باشد. قابل ویرایش در نرم افزار فتوشاپ که به علت لایه باز بودن قاب و فریم ها قادر هستید فایل ها را در محیط فتوشاپ به دلخواه ویرایش کنید و بک گراند عکس های دلخواه خود را ایجاد کنید. این مجموعه موکاپ لایه باز فریم عکس زیبا با کیفیت فوق العاده بالا می باشد که میتوانید در طراحی های خود از آن استفاده کنید.
گفتگو در واتس اپ