خرید و دانلود عکس از شاتر استوک و ادوب استوک

دانلود تکسچر، انواع تکسچر برای ادیت

توضیحاتی در مورد تکسچر


تکسچر یا texture از نظر لغوی به معنای شالوده یا بافت می باشد. معمولا texture را افرادی که در زمینه طراحی فعالیت دارند، به خوبی می شناسند، زیرا در نرم افزار هایی مانند فتوشاپ استفاده از تکسچرها دارای کاربرد بسیار زیادی است. معمولا افرادی که کار با نرم افزار فتوشاپ را به صورت حرفه ای انجام می دهند، استفاده بسیار بیشتری از texture دارند، البته گاهی اوقات ممکن است افرادی که تخصص زیادی در زمینه طراحی با استفاده از فتوشاپ ندارند نیز اقدام به دانلود تکسچر کرده و از آن استفاده نمایند.
با دانلود تکسچر فتوشاپ و استفاده از آنها، می توان شالوده تصاویر را تغییر داد. با توجه به اینکه تصاویر ممکن است تنوع بسیار زیادی داشته باشند، به همین خاطر texture نیز با تنوع بسیار بالایی ساخته می شود. معمولا افرادی که قصد دارند جذابیت های بیشتری را به تصویر ببخشند، از انواع texture استفاده می کنند. بهتر است قبل از دانلود تکسچر بررسی های لازم انجام شود تا مشخص شود که کدام نوع texture می تواند بافت تصویر را به بهترین شکل ممکن تغییر داده تا جذابیت آن افزایش یابد.
امروزه صنعت عکاسی با ادیت عکس عجین شده است. زیرا که عکس نقش بسیار مهمی در یک صنعت بزرگتر یعنی تبلیغات دارد. استفاده از نرم افزار های ادیت عکس و همچنین استفاده از مواردی مانند تکسچر برای ادیت امروزه بسیار رواج یافته است.

تکسچر برای ادیت

تکسچر برای ادیت چیست؟


برای اینکه بتوانیم به درستی از این امکانات جدید برای ویرایش انواع عکس استفاده کنیم باید تعریف تکسچر را بدانیم. تکسچر برای ادیت در واقع بافت تصویر می باشد. این مورد در برنامه فتوشاپ وجود دارد و عمدتا همراه با پترن استفاده می شود. تکسچر ها عمدتا دارای بافت طبیعی یا فیزیکی هستند. ولی می توانند ماهیت بصری نیز داشته باشند.

انواع تکسچر برای ادیت:


✅تکسچر با بافت فیزیکی یا Physical Texture:

این نوع از تکسچر برای ادیت در واقع بافت قابل لمس و واقعی می باشد. از محیط اطراف و بافت ها و اشیاء اطراف الهام گرفته است. از این موارد می توان به تکسچر چوب، سنگ و فرش و جنگل اشاره کرد. 

✅تکسچر با بافت بصری یا Visual Texture:

این نوع تکسچر در واقع طراحی شده است. در محیط واقعی و فیزیکی وجود نداشته و قابلیت لمس ندارد. 

تفاوت texture و پترن


معمولا افرادی که می خواهند از نرم افزار فتوشاپ استفاده نمایند، نیاز دارند از ابزار مختلف بهره ببرند تا تغییرات مثبتی را در تصاویر مورد نظر ایجاد نمایند. پترن و texture از جمله ابزاری به شمار می روند که کار را برای کاربران نرم افزار فتوشاپ راحت می کنند. پترن از نظر لغوی به معنای الگو می باشد. بدی ترتیب پترن ها الگوهایی هستند که به صورت آماده وجود دارند و کاربر می تواند در هنگام نیاز از آنها استفاده نماید.تا اینجا هم با پترن و هم با تکسچر آشنا شده ایم، حال می توان گفت که پترن و texture شباهت های بسیار زیادی دارند، تنها تفاوت آنها در نحوه استفاده از آنها می باشد. پترن ها به صورت ابزار آماده در نرم افزار فتوشاپ وجود دارند، این در حالی است که اغلب تکسچر ها باید دانلود شده و در نرم افزار فتوشاپ از آنها استفاده شود. الگو ها و بافت هایی که در نرم افزار فتوشاپ از آنها استفاده می شود، جذابیت تصاویر را برای مخاطب افزایش می دهند. بدین ترتیب در زمانی که نیاز به یک تصویر تبلیغاتی باشد، می توان با استفاده از بافت و الگوهای مناسب، رسیدن به هدف خود را ساده تر نمود.

انواع تکسچر


در هنگام دانلود تکسچر فتوشاپ قطعا با گزینه های بسیار زیادی در سایت های مختلف برخورد خواهیم کرد. این موضوع به خاطر ایجاد انگیزه مضاعف برای استفاده از انواع تکسچر می باشد. در صورتی که texture دارای محدودیت بوده و تنها گزینه های اندکی در اختیار کاربران قرار بگیرد، قطعا انگیزه آنها نیز برای استفاده از texture کاهش می یابد. این موضوع باعث شده تا در سایت های مختلف بتوان نمونه های مختلف texture را مشاهده کرد.
از جمله کاربردی ترین نمونه texture فتوشاپ می توان به تکسچر فرش اشاره کرد. بافت فرش دارای طرفداران بسیار زیادی بوده و در صورتی که از آن به درستی استفاده شود، جذابیت بسیار بالایی دارد. یکی دیگر از نمونه های texture که در سایت های مختلف موجود بوده، تکسچر چوب است. این نوع texture در طراحی معماری و سایر موارد دارای کاربرد بسیار زیادی است. تکسچر سنگ از دیگر نمونه های texture به شمار می رود. با توجه به تنوع بسیار زیادی که در سنگ های مختلف وجود دارد، تکسچر سنگ نیز ممکن است تنوع بسیار خوبی داشته باشد. استفاده از texture ایده آل می تواند کیفیت طراحی را تا حد قابل ملاحظه ای افزایش دهد.

موارد استفاده تکسچر در عکاسی و تدوین فیلم:


از تکسچر برای ادیت در طیف وسیعی از طراحی ها و ویرایش عکاسی استفاده می شود. زمانی که شما از این امکان برای پس زمینه عکس و یا پروژه خود استفاده می کنید در هزینه های خود نیز صرفه جویی خواهید کرد. زیرا برای تهیه چنین عکسی با این جزئیات و زوم نیاز به  یک لنز گران قیمت و حرفه ای دارید.
تکسچرهای ادیت عکس می توانند در تدوین فیلم نیز استفاده شوند و کاربرد زیادی داشته باشند.تکسچر تدوین فیلم می تواند برای ادیت ویدیو های اینستاگرام،آموزشی و سایر موضوعات دیگر استفاده شود.همچنین تکسچر های می توانند برای ساخت پروژه افتر افکت،پریمیر،ادیوس و حتی ساخت فوتیج ها استفاده شوند.از این رو داشتن یک پکیج آماده تکسچر حرفه ای به شما تدوینگران عزیز توصیه می شود.

اهمیت دانلود تکسچر فتوشاپ و استفاده از آنها


معمولا برخی از افراد ممکن است دانلود تکسچر فتوشاپ و استفاده از آن را لازم ندانند، در این صورت نمی توان به خلق یک تصویر جذاب و خلاقانه کمک کرد. این موضوع می تواند برای افرادی که در زمینه طراحی فعالیت دارند، مشکلات بسیار زیادی را به وجود بیاورد. زیرا معمولا افرادی که به دنبال ساخت بنر و سایر تصاویر تبلیغاتی هستند، جذابیت کار را در بالاترین درجه اهمیت قرار می دهند. بدین ترتیب در صورتی که از بافت ها استفاده نکنند، نمی توانند رضایت مشتریان خود را جلب نمایند. این موضوع می تواند به آینده کاری آنها نیز لطمه وارد کند.

کاربرد تکسچر


دانلود تکسچر فتوشاپ و استفاده از آن در جای مناسب، کمک می کند تا بتوان تصاویری را خلق کرد که ذهنیت مخاطب را تغییر می دهند. به همین خاطر معمولا از texture می توان برای طراحی بنر، تراکت و... استفاده کرد. طراحی کاری است که نیاز به خلاقیت بسیار زیادی دارد. استفاده از بافت های مختلف نیز کمک می کند تا طراح بتواند ایده هایی که در ذهن خود دارد را پیاده کند. دانلود تکسچر فتوشاپ و استفاده از آنها تا کنون توانسته است کسب و کار بسیاری از طراحان را رونق ببخشد.

دانلود تکسچر فتوشاپ


دانلود تکسچر فتوشاپ و استفاده از آنها در سایت های بسیار زیادی ممکن است. البته برخی از سایت ها این توانایی را دارند که بافت های متنوع تر و جذاب تری را برای مخاطب خود ارائه نمایند. تنوع بالا و جذابیت بافت ها می تواند کمک کند تا افرادی که اقدام به دانلود تکسچر فتوشاپ می کنند، بتوانند با سرعت بیشتری به سمت هدف خود حرکت نمایند. کیفیت بافت ها و جذابیت آنها در طراحی معماری می تواند حلال بسیاری از مشکلات باشد.
راحت بودن دانلود تکسچر فتوشاپ یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه شود. برخی از سایت ها ممکن است کاربر را برای دانلود تکسچر فتوشاپ به قسمت های مختلفی بفرستند تا از این طریق تبلیغات خود را نیز انجام بدهند. سرعت مناسب دانلود تکسچر فتوشاپ نیز از دیگر مواردی است که به کاربران کمک بسیار زیادی می کند. معمولا سایت هایی که به راحتی کاربران برای دانلود تکسچر فتوشاپ اهمیت بیشتری می دهند، بازدید بیشتری را نسبت به سایر سایت های ارائه دهنده texture دارند. این موضوع نشان می دهد که کاربران هم به تنوع و کیفیت texture و هم به راحت تر بودن خود در دانلود تکسچر فتوشاپ اهمیت زیادی داده از این رو جی اف ایکس دانلود سعی می کند تمامی موارد گفته شده را رعایت نماید،شما می توانید برای دریافت تکسچر ها به این دسته بندی سایت مراجعه نمایید.

بهترین سایت برای دانلود تکسچر برای ادیت کدام سایت می باشد؟


سایت های زیادی برای دانلود تکسچر فعالیت دارند از بهترین این سایت ها می توان به : Textures.com ، CC0 Textures ، Quixel Megascans و gfxdownload اشاره کرد.. در این سایت ها علاوه بر موارد ذکر شده می توانید تکسچر متحرک برای ادیت نیز دانلود نمایید.
مشاهده بیشتر