جی اف ایکس دانلود
مرجع پروژه افتر افکت و پریمیر با آموزش فتوشاپ
سورس های لایه باز، psd و آموزش های پیشرفته فتوشاپ، افتر افکت
خرید از شاتراستوک

تکسچر

توضیحاتی در مورد تکسچر


تکسچر یا texture از نظر لغوی به معنای شالوده یا بافت می باشد. معمولا texture را افرادی که در زمینه طراحی فعالیت دارند، به خوبی می شناسند، زیرا در نرم افزار هایی مانند فتوشاپ استفاده از تکسچرها دارای کاربرد بسیار زیادی است. معمولا افرادی که کار با نرم افزار فتوشاپ را به صورت حرفه ای انجام می دهند، استفاده بسیار بیشتری از texture دارند، البته گاهی اوقات ممکن است افرادی که تخصص زیادی در زمینه طراحی با استفاده از فتوشاپ ندارند نیز اقدام به دانلود تکسچر کرده و از آن استفاده نمایند.
با دانلود تکسچر فتوشاپ و استفاده از آنها، می توان شالوده تصاویر را تغییر داد. با توجه به اینکه تصاویر ممکن است تنوع بسیار زیادی داشته باشند، به همین خاطر texture نیز با تنوع بسیار بالایی ساخته می شود. معمولا افرادی که قصد دارند جذابیت های بیشتری را به تصویر ببخشند، از انواع texture استفاده می کنند. بهتر است قبل از دانلود تکسچر بررسی های لازم انجام شود تا مشخص شود که کدام نوع texture می تواند بافت تصویر را به بهترین شکل ممکن تغییر داده تا جذابیت آن افزایش یابد.

تفاوت texture و پترن


معمولا افرادی که می خواهند از نرم افزار فتوشاپ استفاده نمایند، نیاز دارند از ابزار مختلف بهره ببرند تا تغییرات مثبتی را در تصاویر مورد نظر ایجاد نمایند. پترن و texture از جمله ابزاری به شمار می روند که کار را برای کاربران نرم افزار فتوشاپ راحت می کنند. پترن از نظر لغوی به معنای الگو می باشد. بدی ترتیب پترن ها الگوهایی هستند که به صورت آماده وجود دارند و کاربر می تواند در هنگام نیاز از آنها استفاده نماید.تا اینجا هم با پترن و هم با تکسچر آشنا شده ایم، حال می توان گفت که پترن و texture شباهت های بسیار زیادی دارند، تنها تفاوت آنها در نحوه استفاده از آنها می باشد. پترن ها به صورت ابزار آماده در نرم افزار فتوشاپ وجود دارند، این در حالی است که اغلب تکسچر ها باید دانلود شده و در نرم افزار فتوشاپ از آنها استفاده شود. الگو ها و بافت هایی که در نرم افزار فتوشاپ از آنها استفاده می شود، جذابیت تصاویر را برای مخاطب افزایش می دهند. بدین ترتیب در زمانی که نیاز به یک تصویر تبلیغاتی باشد، می توان با استفاده از بافت و الگوهای مناسب، رسیدن به هدف خود را ساده تر نمود.

انواع تکسچر


در هنگام دانلود تکسچر فتوشاپ قطعا با گزینه های بسیار زیادی در سایت های مختلف برخورد خواهیم کرد. این موضوع به خاطر ایجاد انگیزه مضاعف برای استفاده از انواع تکسچر می باشد. در صورتی که texture دارای محدودیت بوده و تنها گزینه های اندکی در اختیار کاربران قرار بگیرد، قطعا انگیزه آنها نیز برای استفاده از texture کاهش می یابد. این موضوع باعث شده تا در سایت های مختلف بتوان نمونه های مختلف texture را مشاهده کرد.
از جمله کاربردی ترین نمونه texture فتوشاپ می توان به تکسچر فرش اشاره کرد. بافت فرش دارای طرفداران بسیار زیادی بوده و در صورتی که از آن به درستی استفاده شود، جذابیت بسیار بالایی دارد. یکی دیگر از نمونه های texture که در سایت های مختلف موجود بوده، تکسچر چوب است. این نوع texture در طراحی معماری و سایر موارد دارای کاربرد بسیار زیادی است. تکسچر سنگ از دیگر نمونه های texture به شمار می رود. با توجه به تنوع بسیار زیادی که در سنگ های مختلف وجود دارد، تکسچر سنگ نیز ممکن است تنوع بسیار خوبی داشته باشد. استفاده از texture ایده آل می تواند کیفیت طراحی را تا حد قابل ملاحظه ای افزایش دهد.

اهمیت دانلود تکسچر فتوشاپ و استفاده از آنها


معمولا برخی از افراد ممکن است دانلود تکسچر فتوشاپ و استفاده از آن را لازم ندانند، در این صورت نمی توان به خلق یک تصویر جذاب و خلاقانه کمک کرد. این موضوع می تواند برای افرادی که در زمینه طراحی فعالیت دارند، مشکلات بسیار زیادی را به وجود بیاورد. زیرا معمولا افرادی که به دنبال ساخت بنر و سایر تصاویر تبلیغاتی هستند، جذابیت کار را در بالاترین درجه اهمیت قرار می دهند. بدین ترتیب در صورتی که از بافت ها استفاده نکنند، نمی توانند رضایت مشتریان خود را جلب نمایند. این موضوع می تواند به آینده کاری آنها نیز لطمه وارد کند.

کاربرد تکسچر


دانلود تکسچر فتوشاپ و استفاده از آن در جای مناسب، کمک می کند تا بتوان تصاویری را خلق کرد که ذهنیت مخاطب را تغییر می دهند. به همین خاطر معمولا از texture می توان برای طراحی بنر، تراکت و... استفاده کرد. طراحی کاری است که نیاز به خلاقیت بسیار زیادی دارد. استفاده از بافت های مختلف نیز کمک می کند تا طراح بتواند ایده هایی که در ذهن خود دارد را پیاده کند. دانلود تکسچر فتوشاپ و استفاده از آنها تا کنون توانسته است کسب و کار بسیاری از طراحان را رونق ببخشد.

دانلود تکسچر فتوشاپ


دانلود تکسچر فتوشاپ و استفاده از آنها در سایت های بسیار زیادی ممکن است. البته برخی از سایت ها این توانایی را دارند که بافت های متنوع تر و جذاب تری را برای مخاطب خود ارائه نمایند. تنوع بالا و جذابیت بافت ها می تواند کمک کند تا افرادی که اقدام به دانلود تکسچر فتوشاپ می کنند، بتوانند با سرعت بیشتری به سمت هدف خود حرکت نمایند. کیفیت بافت ها و جذابیت آنها در طراحی معماری می تواند حلال بسیاری از مشکلات باشد.
راحت بودن دانلود تکسچر فتوشاپ یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه شود. برخی از سایت ها ممکن است کاربر را برای دانلود تکسچر فتوشاپ به قسمت های مختلفی بفرستند تا از این طریق تبلیغات خود را نیز انجام بدهند. سرعت مناسب دانلود تکسچر فتوشاپ نیز از دیگر مواردی است که به کاربران کمک بسیار زیادی می کند. معمولا سایت هایی که به راحتی کاربران برای دانلود تکسچر فتوشاپ اهمیت بیشتری می دهند، بازدید بیشتری را نسبت به سایر سایت های ارائه دهنده texture دارند. این موضوع نشان می دهد که کاربران هم به تنوع و کیفیت texture و هم به راحت تر بودن خود در دانلود تکسچر فتوشاپ اهمیت زیادی داده از این رو جی اف ایکس دانلود سعی می کند تمامی موارد گفته شده را رعایت نماید،شما می توانید برای دریافت تکسچر ها به این دسته بندی سایت مراجعه نمایید.

دانلود رایگان پترن گل و گیاه فتوشاپ

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 37
 • Like
 • 0
پترن گل و گیاه برای فتوشاپ رایگان

دانلود پترن گل و گیاه برای فتوشاپ رایگان


در این پست با معرفی پترن رایگان فتوشاپ با شما همراه هستیم. دانلود رایگان پترن گل و گیاه فتوشاپ که در این مجموعه شاهد عناصر طراحی گل و بوته با رنگ های گرم می باشید. مناسب برای استفاده به عنوان پترن، فریم، کارت پستال، المان های گرافیکی و ... می باشد که با فرمت JPG بر روی سایت برای دانلود قرار گرفته است.

دانلود تکسچر گرادیانت دانه های رنگی

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 62
 • Like
 • 0
تکسچر گرادیانت دانه های رنگی

دانلود تکسچر بک گراند گرادیانت با دانه های رنگارنگ


در این پست مجموعه ای از پس زمینه های انتزاعی با عناصر تیره شاخ و برگ را به شما معرفی می کنیم. در این مجموعه شما 20 پس زمینه با وضوح بالا را مشاهده خواهید کرد که دارای بافت زیبا در ترکیب رنگهای زیبا و متنوع هستند که قابل ویرایش نیز هستند (در Adobe Photoshop). با دانلود تکسچر گرادیانت دانه های رنگی همچنین 60 عنصر PNG را اضافه شده است تا بتوانید کاملاً خلاق باشید و طرح های منحصر به فرد خود را ارائه دهید. این مجموعه همچنین شامل تصاویر JPG در اندازه Instagram Posts و Instagram Stories است که می توانید مستقیماً در تلفن خود یا هر برنامه رسانه اجتماعی مانند Canva بارگذاری کنید و از آنها برای بازاریابی خود استفاده کنید.

دانلود تکسچر های طلایی

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 157
 • Like
 • 0
مجموعه تکسچر های طلایی براق

دانلود مجموعه تکسچر های طلایی براق


این فایل شامل مجموعه ای از تکسچر های طلایی مختلف می باشد. با زمینه های زیبا و براق طرح خود را تزئین کرده و درخششی خاص به آن ببخشید. با دانلود تکسچر های طلایی به راحتی می توانید از 6 فایل با رزولوشن عالی JPG 7680x4320 پیکسل استفاده کنید. فایل های JPG با Photoshop ، Adobe Xd ، Figma ، Sketch سازگار هستند.

دانلود رایگان مجموعه پترن گل و بوته

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 96
 • Like
 • 0
مجموعه پترن گل و بوته و باغ رایگان

دانلود مجموعه پترن گل و بوته و باغ رایگان


این بسته شامل 1 طرح سیملس با رزولوشن JPEG فرمت، 9449x9449 پیکسل می باشد. دانلود رایگان مجموعه پترن گل و بوته با کیفیت عالی قابل استفاده در نرم افزار فتوشاپ.

دانلود تکسچر قدیمی رنگین کمانی رایگان

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 96
 • Like
 • 0
تکسچر رایگان فتوشاپ با طرح قدیمی رنگین کمانی

دانلود تکسچر رایگان فتوشاپ با طرح قدیمی رنگین کمانی


کاغذ و صفحات قدیمی با طرح رنگین کمان، طلوع آفتاب ، رنگین کمان با سبک هیپی با سبک قدیمی و کاغذ صنایع دستی با افکت گرانج. شما پوستری از پیش ساخته در 10 رنگ با ابعاد 6000 در 4000 پیکسل ، 300 dpi را خواهید یافت. با پس زمینه Landscape ، رنگین کمان. برای دانلود تکسچر قدیمی رنگین کمانی رایگان به ادامه مطلب مراجعه کنید.

پترن رایگان طرح گل و حیوان برای فتوشاپ

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 64
 • Like
 • 0
پترن طرح گل و حیوان آبرنگی برای فتوشاپ

دانلود رایگان پترن طرح گل و حیوان آبرنگی برای فتوشاپ


این پترن فتوشاپ با کیفیت بالا مناسب برای طراحی پوستر و ساخت تصاویر هنری می باشد. پترن رایگان طرح گل و حیوان برای فتوشاپ مناسب برای کاغذ دیواری ، کاغذ بسته بندی هدیه ، الگوی پارچه ای ، الگوی پرده ، الگوی پتو ، دکور ، مهد کودک هنری دیوار ، اتاق کودک ، دفترچه یادداشت ، الگوی پارچه ، بسته بندی هدیه ، الگوی کاغذ ، کارت سازی ، علائم ، برچسب ، پیراهن ، کیف و غیره مناسب است . دانلود پترن رایگان فتوشاپ با طراحی گل با فرمت های AI, EPS, JPG, PNG, PSD, SKETCH, SVG, AFDESIGN ارائه شده است. هر کدام به طور جداگانه در پس زمینه شفاف ذخیره می شوند. می توانید رنگ پس زمینه را با توجه به نیاز خود ویرایش کنید. در صورت تمایل می توانید جزئیات ، عناصر ، محل قرارگیری اشیاء را تغییر دهید. همه فایلها در یک پوشه zip فشرده شده اند. مناسب برای دیجیتال و یا برای چاپ.

دانلود تکسچر بک گراند قدیمی

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 139
 • Like
 • 0
تکسچر فتوشاپ با بک گراند قدیمی دهه 60

دانلود تکسچر فتوشاپ با بک گراند قدیمی دهه 60 و 70


این فایل دارای 6 بک گراند با طرح های قدیمی دهه 60 و 70 میلادی با کیفیت بالا مخصوص طراحی و استفاده در فتوشاپ و سایر نرم افزار های دیگر می باشد. از آنجا که این منابع دارای وضوح بالا هستند ، در چاپ یا گرافیک وب عالی عمل خواهند کرد. دانلود تکسچر بک گراند قدیمی مناسب برای آلبوم ، پوستر کنسرت / بروشور ، نام تجاری / تصاویر هویت ، بسته بندی. می توانید از آنها برای همه چیز که می خواهید استفاده کنید. شامل 6 تکسچر JPG: 300DPI ، 6000x4000 پیکسل می باشد.

دانلود پترن هالووین فتوشاپ

در تاریخ :
توسط : farnazhaghighi
نظرات : 0
بازدیدها : 107
 • Like
 • 0
5 پترن فتوشاپ با طرح های هالووین

دانلود 5 پترن فتوشاپ با طرح های هالووین


این مجموعه پترن ها با سبک طراحی مهمانی هالووین در فرمت برداری یا وکتور است. دانلود پترن هالووین فتوشاپ دارای تنوع متفاوتی است و هر طرح دارای سبک هالووین منحصر به فرد است. شما می توانید از آن برای هر موردی استفاده کنید ، آن را روی پارچه چاپ کنید ، از آن به عنوان جلد کتاب استفاده کنید یا از آن به عنوان پس زمینه وب سایت و اینستاگرام استفاده کنید. 5 الگوی مختلف وجود دارد.

دانلود مجموعه 40 تکسچر زیبا مخصوص طراحی های شما

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 5598
 • Like
 • 2
دانلود مجموعه 40 تکسچر زیبا

دانلود مجموعه 40 تکسچر زیبا مخصوص طراحی های شما


تکسچرها برای طراحی های مختلف بسیار مورد استفاده قرار میگیرند این یک مجموعه فوق حرفه ای از 40 تکسچر زیبا و مختلف می باشد که می توانید برای ادیت عکس و فیلم از آن ها استفاده نمایید.کیفیت فوق العاده 4961 * 7016 تکسچرها به همراه فرمت های گوناگون PNG, TIFF, PSD, PDF باعث استفاده سریع،آسان و حرفه ای از این مجموعه می شود.شما می توانید در فتوشاپ،پریمیر و سایر نرم افزار های دیگر از این مجموعه تکسچر زیبا استفاده نمایید و به کار خود جلوه خاص ببخشید.در ادامه مطلب می توانید مجموعه تکسچر های Abstract Texture 40 Items را از جی اف ایکس دانلود دریافت نمایید.

دانلود رایگان تکسچر شن و سیمان ریز

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 2293
 • Like
 • 0
دانلود رایگان تکسچر شن و سیمان

دانلود رایگان تکسچر شن و سیمان ریز برای طراحی


این مجموعه با نام Cement Grit Textures شامل 12 تکسچر شن و سیمان ریز می باشد که می توانید در طراحی های مختلف و فتوشاپ از آن ها استفاده نمایید.این تکسچر ها در 2 فرمت png و وکتور eps عرضه شده که می توانید فایل های eps را با سایز دلخواه خود باز نمایید و برای چاپ در سایز های بزرگ نیز استفاده نمایید.اگر کار طراحی را انجام می دهید حتما مجموعه تکسچر شن و سیمان ریز را در آرشیو خود داشته باشید.برای دانلود رایگان تکسچر در جی اف ایکس دانلود با لینک مستقیم سرور ایران به ادامه مطلب بروید.
گفتگو در واتس اپگفتگو در واتس اپ