جی اف ایکس دانلود
مرجع دانلود پروژه افتر افکت و پریمیر
سورس های لایه باز، psd و آموزش های پیشرفته فتوشاپ، افتر افکت
آموزش افتر افکت مقدماتی

آموزش فتوشاپ مبتدی قسمت دوم

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 565
  • Like
  • 0
0 0 1000
آموزش فتوشاپ مبتدی قسمت دوم

آموزش فتوشاپ مبتدی قسمت دوم
خوب در قسمت اول آموزش های فتوشاپ به آشنایی ابتدایی با فتوشاپ پرداختیم و در ادامه به برسی قسمت های مختلف آن پرداختیم Document window و Panels رو شناختیم حال به ادامه قسمت های مختلف فوتوشاپ می پردازیم .
gfxdownload 4936 no
3.7
آموزش فتوشاپ مبتدی قسمت دوم

آموزش فتوشاپ مبتدی قسمت دوم
خوب در قسمت اول آموزش های فتوشاپ به آشنایی ابتدایی با فتوشاپ پرداختیم و در ادامه به برسی قسمت های مختلف آن پرداختیم Document window و Panels رو شناختیم حال به ادامه قسمت های مختلف فوتوشاپ می پردازیم .
Tools panel :
در قسمت سمت چپ قرار دارد که با نوار نارنجی مشخص شده است .
آموزش فتوشاپ مبتدی قسمت دوم

اگر نام ابزار ها ( Tool ) را در این قسمت نمی دانید ، تنه کافی است که نشانه گر موس را بر روی آن برده و خواهید دید که نام ابزار در عرض چند ثانیه مشخص خواهد شد .

برای انتخاب هر ابزار تنها کافی است که بر روی آن کلیک کنید .
تعداد ابزار ها از آنچه در صحفه اصلی می بینید بسیار بیشتر است .
به عنوان مثال موس را بر روی یکی از ابزارها برده و بر روی آن کلیک کنید . ( مثلا horizontal type tool که به شکل T نمایش داده شده است )
با کلیک کردن بر روی آن شاهد خواهید بود که پنجره ای در کنار آن باز می شود که شامل تمامی گزینه های مرتبط با آن است .

هر ابزار دارای کنترل باکسی به نام Options ( آپشن ) است (به عنوان مثال ما T را انتخاب می کنیم و در آن vertical type tool را انتخاب می کنیم ، کنترل باکس Options در قسمت بالا ( نوار نارنجی ) نمایش داده شده است . )


گزینه های قسمت options نسبت به ابزار انتخاب شده تعغیر می کند ، به عنوان مثال در عکس پایین روی Brush tools کلیک می کنیم ، همانطور که مشاهده می کنید ، Control box مربوط به Options به سیمای منحصر به Brush tools تغیر می کند .به یقین ما در آموزش فوتوشاپ و ادامه آن به استفاده از Options نیازمند خواهیم بود . پس بیایید کمی بیشتر با این قسمت ( Options ) آشنا شویم .
به عنوان مثال در همین Brush tools ( یا می توانیم در فارسی به آن قلمو بگوییم ) ما نیاز داریم تا بسته به کار مورد نظرمان ، اندازه قلمو را تغیر دهیم ، بعضی جاها نوک نازک و بعضی جاها نوک پهن مورد نیاز است .
برای این کار لازم است به قسمت Brush picker options مراجعه کنیم ، با کلیک بر روی آن پنجره مربوطه به آن نمایش داده می شود ، که در آن می توانیم با کمک پیش فرض های قرار گرفته اندازه مورد نیاز خود را انتخاب کنیم ، در صورتی که اندازه دلخواه خود را در میان موارد پیش فرض ندیدیم ، می توانیم به صورت دستی نیز اندازه نوک قلمو را تعغیر دهیم .
پس از آن با کلیک بر روی قسمت خالی صحفه می توانیم ، منوی Brush picker را محو کنیم .


برای تغیر رنگ قلمو بایستی به قسمت Panels در سمت راست صفحه رفته و از میان گزینه ها ، گزینه Swatches را انتخاب کنیم و در آنجا رنگ دلخواه خود را انتخاب کنیم .
به عنوان مثال ما برای قلموی خود رنگ آبی را انتخاب می کنیم و در قسمت پروژه خود قسمتی را آبی رنگ می کنیم .Menu bar :
منو بار آخرین قسمت اصلی از صفحه نمایش است که در قسمت بالای صفحه قرار دارد . ( نوار نارنجی )
منو های اصلی در این قسمت قرار دارند ، اگر به خاطر داشته باشید در بخش اول برای باز کردن یک پروژه قدیمی ، یا ساخت یک پروژه قدیمی گزینه File را انتخاب می کردیم ، File در منو بار قرار دارد .


به طور کلی منو بار شامل :
File
Edit
Image
Layer
Type
Select
Filter
3D
View
Window
Help
می باشد


............................................پایان بخش دوم


امتیاز :ستارهستارهستارهستارهستاره   ( 3.7/5 )

دسته بندی :  آموزشی / آموزش فتوشاپ

نظر دهید

نام شما :
ایمیل شما :
نظر شما :
کد امنیتی :
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید :
گفتگو در واتس اپ