خرید و دانلود عکس از شاتر استوک و ادوب استوک

ادیت عکس چیست ؟

gfxdownload.ir
109,451
0
ادیت عکس چیست ؟

ادیت عکس یا تصاویر چیست ؟


ادیت عکس یا تصویر شامل ، هر فرایند ایجاد تغیر در تصاویر می باشد . تفاوتی ندارد که این تصویر دیجیتال است ، آنالوگ است و یا حتی یک تصویر کشیده شده به وسیله دست باشد .ادیت های سنتی تصاویر شامل ، ادیت تصاویر آنالوگ است ، معمولا این ویرایش ها به وسیله قلم های بادی و . . . ایجاد می شدند . اما ادیت های جدید و پیشرفته به وسیله ی نرم افزار های هوشمند ادیت و بر روی تصاویر دیجیتال اعمال می شود . ( نرم افزار هایی مثل فتوشاپ ، کانواس و . . . ) . امروزه ادیت تصاویر تنها بر روی رایانه ها انجام نمی شود ، بلکه با پیشرفت تکنولوژی امروزه شما قادر هستید حتی به وسیله تلف هوشمند خود تصاویرتان را ادیت کنید .ادیت تصاویر امروزه تبدیل به یک امر عادی و بسیار همه گیر شده است ، در ادامه برخی از اصلی ترین ویژگی هایی که به وسیله آنها تصاویر دیجیتال را ادیت می کنند ، برای شما بیان شده است .

1 – ابزار سلکشن :
در ادیت تصاویر یکی از اساسی ترین و پایه ترین ویژگی هایی که باید کار کردن با آن را بلد باشید ، استفاده از ابزار سلکشن است ، تقریبا می توان گفت ابزار سلکشن حز پایه و اساس ادیت تصاویر است .واژه سلکشن که خود یک واژه انگلیسی است ، به معنایی محدوده انتخاب است ، به وسیله ابزار سلکشن شما قسمتی از تصویر را که می خواهید تغیرات مورد نظرتان را در آن اعمال کنید ، انتخاب می کنید ، زمانی که آن ناحیه را به وسیله ابزار سلکشن ، انتخاب کردید ، تغیرات اعمالی تنها شامل آن ناحیه خواهند بود .
ناحیه انتخاب شده به وسیله ابزار سلکشن ، توسط نواری نقطه چین قابل مشاهده خواهد بود .

2 – لایه ها :
همانند آنچه که همیشه گفته ایم ، لایه ها الفبای فتوشاپ هستند ، یادگیری و کارکردن با آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است .
به وسیله لایه ها شما می توانید ، قسمت های مختلف پروژه را جداسازی کنید و هر قسمت را درون یک لایه قرار دهید .
این کار به شما کمک می کند ، تا محیط کار خود را خلوت کنید ، و از شلوغی آن بکاهید ، علاوه بر این به شما کمک می کند تا ، بتوانید هر قسمت را به صورت جداگانه و بدون خراب شدن قسمت های دیگر از پروژه ، مورد ویرایش و ادیت قرار دهید . علاوه بر آن در هنگام ذخیره پروژه شما یک پروژه لایه محور خواهد بود و پروژه های لایه محور دارای قابلیت ویرایش همیشگی هستند ( البته در صورتی که در فرمت مناسب خود ذخیره شوند . ) ، یعنی هر زمان شما قادر خواهید بود تا محتوای آن را ویراش کنید .

تغییر اندازه سایز تصاویر در ادیت عکس

3 – تغییر اندازه در سایز تصاویر :
فرض کنید ، که یک تصویر 10 * 12 اینچ دارید ، اما آن را برای محیطی به اندازه 5 * 6 اینچ نیاز دارید ، به وسیله این قابلیت ، شما قادر خواهید بود تا اندازه این تصویر را تغیر دهید و به اندازه دلخواه برسانید ، البته این ابزار تنها برای کوچک کردن تصاویر نیست و شما می توانید از آن برای بزرگ کردن تصاویر نیز بهره ببرید ، اما علاوه بر تغیر اندازه شما می توانید ، کیفیت تصاویرتان را نیز تنظیم کنید ، شما می توانید تراکم پیکسلی را در تصویر خود تنظیم کنید ، گاهی می توانید تراکم پیکسل را زیاد کنید ، در عین حال گاهی نیاز است تا کاملا بر عکس تراکم پیکسل ها را کم کنید . . . .

4 – برش تصاویر :
برش تصویر به شما این امکان را می دهد تا قسمتی از تصویر را ببرید و از آن استفاده کنید ، فرض کنید که تصویری از یک باغچه دارید ، که درون این باغچه پر است از اشیا و موارد گوناگون ، اما در این میان یک گل زیبا نیز وجود دارد و شما تمایل دارید تا این گل را بیرون کشیده و به صورت جدا از آن استفاده کنید ، در این جا بهترین کار برای شما استفاده از ابزار برش می باشد ، به وسیله این ابزار شما می توانید هر قسمت از تصویر را که می خواهید ، به دلخواه برش داده و در پروژه ای جدید باز کرده . نسبت به شرایط و نیاز خود از آن استفاده کنید .

5 – حذف کردن قسمتی از پس زمینه :
به وسیله این ابزار شما قادر خواهید بود تا قسمت هایی از پس زمینه را که تمایلی به استفاده از آن ندارید ، از تصویر پس زمینه حذف کنید .

6 – کاهش نویز ها ( نارسایی ها ) در تصاویر :
نویز ها در تصاویر نقاط روشن و تیرگی های ناخواسته ای هستند که ما از وجود آن ها ، رضایت نداریم و نا خوشنودیم .
بنا بر نوع نرم افزار مورد استفاده شما ، راه های بسیار زیادی وجود دارند که شما ، به وسیله آنها می توانید نویز ها را در تصاویر کاهش دهید .

7 – پاک کردن موارد نا خواسته بدون جا گذاشتن هیچ گونه ردی :
بسیاری از نرم افزار های ادیت عکس قابلیت پاک کردن اشیا را دارند ، گاهی پاک کردن موارد اضافی از آن جهت مهم است که نظر ما بر آن باشد که تمرکز و حواس را به سمت موارد دیگری از تصویر ببریم .

8 – تغیر رنگ اشیا :
یکی دیگر از ویژگی های ادیت عکس تغیر رنگ اشیا است ، به وسیله این ویژگی شما می توانید رنگ موجود در پروژه هایتان را تغیر دهید ، مثلا فرض کنید که یک گل نارنجی در پروژه شما وجود دارد ، اما شما تمایل دارید ، تا رنگ آن را به آبی تغیر دهید .این کار بسیار راحت خواهد بود ، برای این کار تنها کافی است تا شما به وسیله ابزار سلکشن مناسب ، ابتدا ناحیه مناسب را انتخاب کنید ، سپس با کمک ابزار رنگ پاشی مناسب رنگ مورد نظر خود را اعمال می نماییم.

9 – چرخاندن تصاویر :
یکی دیگر ویژگی های ادیت تصاویر چرخاندن تصاویر است ،گاه به دلیل حالت دوربین عکاسی ، هنگام گرفتن تصاویر نیاز است تا یک تصویر 180 درجه بچرخد ، گاه نیاز است تا یک تصویر تنها کمی چرخوانده شود و . . . . .

10 – کنترل و تحریف پرسپکتیو ( چشم انداز ) :
فرض کنید از ساختمانی عکس گرفته اید ، اما به دلیل عدم زاویه بندی مناسب ( پرسپکتیو مناسب ) تصویر شما ناموزون و نا هماهنگ است ، به عنوان مثال قسمت پایینی آن کمی پهن تر از قسمت بالایی آن شده است .برای حل کردن چنین مشکلاتی ( مشکلاتی که به زاویه تصویر برداری مربوط می شوند ) شما می توانید از ویژگی های کنترل و تحریف پرسپکتیو در نرم افزار های ادیت عکس استفاده کنید .

11 – ابزار های کلون :
به وسیله ابزار های کلون شما قادر خواهید بود تا قسمتی از تصویر را کلون گیری کرده ( نمونه گیری کرده ) و در قسمتی دیگر از پروژتان بنابر نیازتان بچسبانید .

12 – اعمال فیلتر ها :
شما می توانید به هر تصویر یک یا بیشمار فیلتر اعمال کنید ، فیلتر ها به شما کمک می کنند تا از یک تصویر ثابت ، بی نهایت تصویر متفاوت را بسازید .

تصحیح تغییرات لنز دوربین در فتوشاپ

13 – تصیح تغییرات لنز دوربین :
با خیال راحت و با هر دوربین عکاسی که دوست دارید ، عکس برداری کنید ، چرا که به وسیله نرم افزار های ادیت عکس قادر خواهید بود تا ناموزونی های ایجاد شده به وسیله لنز ها را ویرایش کنید .

14 – ادغام تصاویر :
شما می توانید دو تصویر دلخواه خود را بایک دیگر ادغام کنید و یک تصویر جدید از آنها ایجاد کنید ، خبر خوب تر این است که تعداد روش هایی که شما می توانید این دو تصویر را ادغام کنید ، بسیار زیاد بوده و در عین حال شیوه کار بسیار ساده می باشد ، تنها کافی است تا شما دو تصویر را باز کرده و از گالری ادغام ، نوع ادغام مورد نظرتان را انتخاب کنید ، خود نرم افزار به صورت خود کار مابقی کار ها را انجام خواهد داد . در این میان از طریق منوی تنظیمات ادغام شما قادر خواهید بود ، تا شدت ادغام را بنا برنیاز پروژه و سلیقه خود کم ، زیاد کنید .

15 – افکت ها :
شما می توانید از میان گالری افکت های موجود در هر نرم افزار ادیت عکس ، هر کدام را که مناسب شما بوده و به سلیقه تان نزدیک است را انتخاب کنید ، نرم افزار ادیت به صورت خود کار افکت ها را اعمال می کند . از مهم ترین و مشهور ترین افکت های موجود ، که تقریبا می توان گفت همه ما از آن استفاده کرده ایم ، افکت سیاه و سفید می باشد . حتما شده است که شما به وسیله تلفن هوشمند خود ، تصویری را از حالت رنگی به حالت سیاه و سفید تبدیل کرده باشید .

البته لیست مربوط به متد ها و تکنیک های ادیت عکس در این جا تمام نمی شود و این لیست همچنان ادامه دارد .
البته تعداد این ابزار ها در هر یک از نرم افزار های ادیت عکس متفاوت است ، اما ویژگی های یاد شده از ویژگی های پایه ، اساسی و مشترک میان تمامی نرم افزار های ادیت عکس موجود می باشد ، در این میان جامع ترین ، مشهورترین و کامل ترین نرم افزار ادیت موجود در بازار نرم افزار فتوشاپ ساخت شرکت ادوبی می باشد .

ادیت عکس تصاویر با فتوشاپ

درباره نرم افزار فتوشاپ :
فتوشاپ ( یا photoshop ) یک پردازش گر گرافیکی است که به وسیله شرکت ادوبی گسترش یافته است و برای ایجاد ، ترکیب ، ویرایش ، باز سازی ، روتوش عکس و یا دگرگونی تصاویر به کار می رود .
این نرم افزار برای هر دو سیستم عامل مک اس ( mac os ) و ویندوز ( windows ) طراحی شده است .
این نرم افزار در بیش از بیست و پنج زبان زنده دنیا موجود است که متاسفانه فارسی جز آنها نیست .
کار اصلی این نرم افزار ادیت ( یا ویرایش ) تصاویر است .
از سال 2003 تا سال 2012 این نرم افزار تحت عنوان adobe photoshop cs معرفی می شد . ( که cs کوتاه شده عبارت creative suite می باشد ) اما از 2013 به بعد این نرم افزار تحت عنوان adobe photoshop cc ارائه می شود .ما نمونه های زیادی از کاربرد های فتوشاپ را در زندگی خود شاهد هستیم ، به شکلی که زندگی بدون آنها تغریبا امکان پذیر نیست ، از جمله این کار برد ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1 . لوگو ها
2 . بنر ها
3 . پوستر های تبلیغاتی
4 . کارت های ویزیت
5 . طراحی جلد کتاب
6 . گرافیک سایت ها
7 . سربرگ ها
و . . . . . . . .

فتوشاپ یکی از مهم ترین و مورد استفاده ترین نرم افزار های رایج در دنیا برای ادیت عکس و تصاویر مختلف می باشد.اگر به ادیت عکس و تصاویر با فتوشاپ علاقه دارید می توانید با مراجعه به بخش دانلود آموزش های فارسی فتوشاپ سایت جی اف ایکس دانلود به صورت حرفه ای صفر تا صد ادیت عکس با فتوشاپ را یاد بگیرید.

ادیت عکس در جی اف ایکس دانلود

ادیت عکس به سبک جی اف ایکس دانلود


ادیت عکس در جی اف ایکس دانلود با ابزار های مختلفی امکان پذیر است ! اگر شما به ادیت عکس علاقه مند هستید می توانید با ابزار های مختلفی که ما در اختیار شما قرار می دهیم این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.شما می توانید تمامی ابزار های مورد نیاز ادیت عکس را یک جا با هم در سایت جی اف ایکس دانلود داشته باشید.از سورس های پرطرفدار برای ادیت عکس می توان به موارد زیر اشاره کرد :
 1. افکت های آماده عکس
 2. طرح های آماده وکتور
 3. بک گراند های عکس
 4. پریست های رنگی عکس
 5. افکت های آماده نوری
 6. تکسچر های فتوشاپ
 7. اکشن های فتوشاپ
 8. براش های مختلف
 9. فریم های لایه باز عکس
 10. قالب های آماده
 11. سورس های لایه باز عکس
شما می توانید از منوی بالای سایت بخش فتوشاپ به تمامی این سورس ها دسترسی داشته باشید و ادیت عکس های خورد را به صورت حرفه ای انجام دهید.همان طور که در بالا ذکر شده فتوشاپ یکی از قوی ترین برنامه های ادیت عکس می باشد که بیشتر طراحان گرافیکی از آن برای ادیت عکس های خود استفاده می کنند.اگر کار کردن با نرم افزار فتوشاپ را بلد نیستید می توانید در جی اف ایکس دانلود آموزش های فتوشاپ عکس را تماشا یا دانلود نمایید.

بهترین فونت های انگلیسی زیبا برای ادیت عکس در جی اف ایکس دانلود

فونت های انگلیسی زیبا برای ادیت عکس از جی اف ایکس دانلود


در ادیت عکس بهتر است از فونت انگلیسی استفاده شود. زیرا مرسوم است که در ویرایش و ادیت تصویر، اکثر افراد از فونت انگلیسی برای نوشتن عنوان یا متن کوچکی از عکس های خود استفاده می کنند. یا می توان از آن در متون بزرگ و تیترها نیز استفاده کرد. فونت های انگلیسی نیز به طور گسترده در تبلیغات برای وب سایت ها استفاده می شوند و کاربرد دارند.از بهترین فونت های انگلیسی برای ادیت عکس می توان به فونت های Helvetica,Trajan,Futura,Garamond Pro,Bodoni,Bickham Script Pro,Frutiger,Sabon,Rockwell و Proxima Nova اشاره کرد.فونت های انگلیسی در زیبا تر کردن طراحی و ادیت عکس ها بسیار پرکاربرد هستند و باعث می شوند طراحی شما کاملا منحصر به فرد به نظر برسد.اگر به دنبال یک فونت انگلیسی زیبا برای ادیت عکس های خود هستید، ما بهترین فونت های انگلیسی را برای ویرایش عکس پیدا کرده ایم و می توانید در بخش دانلود فونت انگلیسی سایت به آن دسترسی داشته باشید.

نتیجه گیری آخر
اگر شما به ادیت عکس علاقه مند هستید یا به ابزار های ادیت عکس نیاز دارید،جی اف ایکس دانلود تمامی این موارد را در اختیار شما قرار می دهد.شما می توانید برای شروع از بخش آموزش فتوشاپ سایت اقدام نمایید یا برای دانلود سورس های گرافیکی مختلف مناسب ادیت عکس از منوی بالای سایت و بخش فتوشاپ اقدام نمایید.بسیاری از خدمات ما کاملا رایگان می باشد و نیازی به پرداخت هزینه ندارد ولی برای استفاده کامل از سورس های سایت و آموزش های مختلف فقط کافیست اکانت مورد نظر خود را تهیه نمایید و بدون محدودیت از تمامی آموزش های سایت به همراه هزاران سورس گرافیکی مختلف استفاده نمایید.

سوال یا نظری دارید؟

نام شما:

ایمیل:

نظر خود را بنویسید:

کد امنیتی:

برای کد جدید روی آن کلیک کنید
عکس خوانده نمی‌شود