gfxpanel.ir

آموزش فتوشاپ

آموزش های جامع فتوشاپ قسمت 34

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 48
  • 0

آموزش های جامع فتوشاپ قسمت 34
در قسمت قبل از آموزش های جامع فتوشاپ به شما آموختیم ، چگونه می توانید دو تصویر را با یک دیگر ادغام کنید ،
به شما یاد دادیم ، که چگونه دو تصویر را با هم ادغام کنید ، ویژگی های ادغام را برای شما تشریح کردیم ، گفتیم که فتوشاپ برای استفاده راحت تر کاربران حالت های زیادی را برای ادغام تصاویر قرار داده است ، به شما گفتیم که چگونه با آن کار کنید ، به شما از این ویژگی ها گفتیم ، گفتیم که فتوشاپ منویی تحت عنوان منوی ادغام را برای استفاده شما در دسترس قرار داده است ، حالت های مختلف این منو را مورد بررسی قرار دادیم و در نهایت به شما یاد آور شدیم که راه های بسیار بیشتری برای ادغام تصاویر وجود دارند ، راه های مثل لایه ماسک ( که حرفه ای ترین و اساسی ترین روش فتوشاپ می باشد )
در این قسمت از آموزش های فتوشاپ می خواهیم به شما بیاموزیم ، چگونه یک تصویر را به وسیله لایه ماسک به تصویر دیگر اضافه کنید ، به شما آموزش خواهیم داد ، چگونه می توان به وسیله لایه ماسک و به کمک ابزار نقاشی تنها قسمتی از تصویر را که می خواهیم در تصویر قرار دهیم و . . . . . . . .
در ادامه و با این قسمت از آموزش های جامع فتوشاپ با ما همراه باشید .

آموزش های جامع فتوشاپ قسمت 33 ادغام تصاویر

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 56
  • 0
آموزش های جامع فتوشاپ قسمت 33 ادغام تصاویر

آموزش های جامع فتوشاپ قسمت 33 ادغام تصاویر blend mode
حتما تا به حال قاب های تبلیغاتی زیادی دیده اید ، یا این که در فیلم ها و یا حتی پوستر های فیلم ها ، اگر دقت کرده باشید ، متوجه شده اید ، که گاهی چندین تصویر در یک تصویر جمع شده اند یا به عبارتی کاربردی تر و بهتر ، ادغام شده اند ،در مبحث فتوشاپ و یاد گیری آن ، یاد گیری و کار با ابزار های ادغام جز موارد بسیار مهم و ضروری کار محسوب می شوند ، ادغام جز رایج ترین ویژگی های فتوشاپ است ، به وسیله ادغام شما می توانید ، در تصویر خود جلوه ها ی ویژه ایجاد کنید ، تصویر خود را دارای افکت و . . . . . کنید .
در این بخش از آموزش های جامع فتوشاپ ، می خواهیم به شما آموزش بدهیم ، که چگونه دو تصویر را با هم ادغام کنید ، ویژگی های ادغام را برای شما تشریح خواهیم کرد ، خواهیم گفت که فتوشاپ برای استفاده راحت تر کاربران حالت های (blend mode مختلفی از ادغام را به صورت پیش فرض آماده کرده و در منویی تحت عنوان منوی حالت ها ی ادغام ( یا قرار داده است ، به شما خواهیم گفت که ، برای سرعت عمل بیشتر و حرفه ای تر شدن، چگونه با استفاده از کلید های میانبر میان این حالت ها جا به جا شوید .باید توجه داشته باشید که برای این کار ( ادغام تصاویر ) در تنها یک راه وجود ندارد .

آموزش کامل فتوشاپ مقدماتی قسمت 32

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 47
  • 0
آموزش کامل فتوشاپ مقدماتی قسمت 32

آموزش کامل فتوشاپ مقدماتی قسمت 32
در قسمت قبل از آموزش های جامع فتوشاپ به بررسی ، ابزار shape tool پرداختیم ، به بررسی گزینه های مختلف آن پرداختیم ، گفتیم که چگونه می شود از آنها استفاده کرد ، ابزار rounded rectangle tool را شناختیم ، از آن استفاده کردیم ، ویرایشش کردیم و . . . .
سپس از شما خواستیم تا سایر ابزار های shape tool را شخصا مورد بررسی و آزمایش قرار دهید ، و در انتها گفتیم که در آموزش آینده ( یعنی همین آموزش ) به دلیل اهمیت بالا ، نحوه استفاده از ابزار custom shape tool را برای شما تشریح خواهیم کرد .حال در این قسمت از آموزش های جامع فتوشاپ می خواهیم تا به بررسی ماهیت ابزار custom shape tool بپردازیم ، به بررسی کار برد ها و ویژگی های آن بپردازیم ، نحوه ویرایش آن را تشریح کنیم و بگوییم چه زمان هایی کار برد دارد .در ادامه با این قسمت از آموزش های فتوشاپ با ما همرا باشید .

آموزش فتوشاپ پایه به زبان فارسی قسمت 31

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 48
  • 0
آموزش فتوشاپ پایه به زبان فارسی قسمت 31

آموزش فتوشاپ پایه به زبان فارسی قسمت 31 ایجاد اشکال هندسی
در این قسمت از آموزش های جامع فتوشاپ می خواهیم نحوه ایجاد اشکال را بر روی پرژه فتوشاپ ( شکل هایی مثل مثلث ، مربع و . . . ) را برای شما آموزش دهیم ، می خواهیم تا شما را با ابزار shape tool آشنا کنیم ، گزینه های مختلف آن را مورد بررسی قرار دهیم ، نحوه استفاده از آن را نیز فرا خواهیم گرفت . خواهیم گفت چگونه می توان رنگ های مربوط به آن را تغیر داد ، چگونه می توان آن را جا به جا کرد ، ویرایش کرد و . . . . . . . . .
در ادامه با این قسمت از آموزش های پایه فتوشاپ همراه ما باشید .

آموزش فتوشاپ قسمت 30 ویرایش لایه های متنی

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 36
  • 0
آموزش فتوشاپ قسمت 30 ویرایش لایه های متنی

آموزش فتوشاپ قسمت 30 ویرایش لایه های متنی از سری آموزش های متنی فتوشاپ
در قسمت قبل از آموزش های جامع فتوشاپ شما را با ابزار متن آشنا کردیم ، به شما راجع به لایه های متنی گفتیم ، گفتیم که این لایه ها به شکل قابل ویرایش و ادیت هستند و ما می توانیم ، تغییرات و ویژگی های مورد نظرمان را به آنها اضافه کنیم .به شما گفتیم ، چگونه رنگ یک متن را تغیر دهیم ، سایز آن را کوچک و یا بزرگ کنیم و در نهایت به شما آموزش دادیم تا از میان فونت های موجود مناسب ترین فونت را انتخاب کنید .

آموزش ابزار نوشتن type tool در فتوشاپ

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 56
  • 0
type tool در فتوشاپ

آموزش ابزار نوشتن type tool در فتوشاپ
در این قسمت از آموزش های جامع فتوشاپ می خواهیم ، شما را با ساختار type tool ( یا ابزار نوشتن ) آشنا کنیم ، می خواهیم بیا موزیم ، چگونه می توان بر روی پروژه های فتوشاپ از ابزار نوشتن بهره برد ، با ویژگی های این ابزار آشنا شویم . ابزار نوشتن یکی از مهم ترین و کاربردی ترین ابزار هایی است ، که در آموزش فتوشاپ و یادگیری فتوشاپ سهم به سزایی دارد ، مطمئنا هیچ طرح تبلیغاتی وجود ندارد که ، در آن از ابزار نوشتن بهره نبرده باشید ، به عنوان مثال در آینده و هنگام کار با پروژه ها فرض کنید که در حال طراحی یک بنر تبلیغاتی هستید ، همانطور که شما نیز می دانید ، اکثر بنر ها پوستر ها ، طراحی ها و . . . دارای متن هستند ، معمولا زمانی که نام فتوشاپ را می شنویم ، به یاد تغیر در ساختار عکس ها می افتیم ، به یاد رزلوشن ، نورپردازی ، تغیر رنگ و . . .
اما یکی از اصلی ترین ویژگی های فتوشاپ درج متن است که در این قسمت از آموزش فتوشاپ به بررسی آن خواهیم پرداخت ، پس بسیار مهم و ضروری است ، تا این قسمت از آموزش فتوشاپ را به صورت کامل و جامع فرا بگیرید .در ادامه با این قسمت از آموزش فتوشاپ با ما همراه باشید ...

آموزش فتوشاپ مقدماتی جلسه 28

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 44
  • 0
آموزش فتوشاپ مقدماتی جلسه 28

آموزش فتوشاپ مقدماتی جلسه 28
اگر به خاطر داشته باشید ، در قسمت قبل از آموزش های جامع فتوشاپ شما را با ویژگی ها ی foreground color / background color ، نحوه جا به جایی میان آن ها و در نهایت نحوه تغیر دادن رنگ های آن ها را به شما آموزش دادیم .به شما گفتیم تعدادی زیادی از ابزار ها و ویژگی های فتوشاپ وجود دارند که ، رنگ محور هستند ، یعنی رنگ ها جز اصل آن ها هستند .( brush tool – shape tool – type tool – fill command . . . ) پس در نتیجه اهمیت زیادی دارند که ما رنگ درست و دلخواهمان را برای پروژه ها انتخاب کنیم .به شما گفتیم که : راه های بسیار زیادی وجود دارند که شما به وسیله آنها می توانید ، این رنگ ها ( رنگ پس زمینه یا همان background color و رنگ اصلی یا همان foreground color ) را تغیر دهید .
در نهایت به شما آموزش دادیم ، تا چگونه به وسیله ابزار eye dropper tool رنگ ها را انتخاب کنید ( هشتمین ابزار در منوی ابزار ها از سمت بالا : برای استفاده از این ابزار تنها کافی است تا شما از منوی ابزار ها ، این ابزار را انتخاب کرده و پس از آن بر روی تصویر رفته و بر روی هر کدام از رنگ ها که می خواهید کلیک کنید ، این کار باعث می شود تا تا رنگ پیش فرض شما به رنگ انتخابی شما تغیر کند .

آموزش فتوشاپ مقدماتی جلسه 27

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 58
  • 0
آموزش فتوشاپ مقدماتی جلسه 27

آموزش فتوشاپ مقدماتی جلسه 27
در این بخش از آموزش متنی فتوشاپ می خواهیم تا شما را با ویژگی های foreground color / background color ، نحوه جا به جایی میان آن ها در فتوشاپ و در نهایت نحوه تغیر دادن رنگ های آن ها را به شما آموزش دهیم .

آموزش فتوشاپ قسمت 26 تغییر رنگ

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 63
  • 0
آموزش فتوشاپ قسمت 26 تغییر رنگ

آموزش فتوشاپ قسمت 26 تغییر رنگ قسمتی از عکس با ابزار قلمو Brush Tool
در این قسمت از آموزش های جامع فتوشاپ مروری بر ویژگی های photoshop brush tools ( ابزار های قلمو فتوشاپ ) خواهیم داشت . ابزار های بسیار زیادی به غیر از brush tool هستند که دارای brush tips ( نوک قلمویی ) هستند ، یعنی این که ابزار های دیگری هم هستند که می تونند کارایی قلمو را داشته باشند ، به عنوان مثال : Clone stamp tool , eraser tool , dodge tool . . .

آموزش فتوشاپ قسمت 25 حذف فضاهای اضافی

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 74
  • 0
آموزش فتوشاپ قسمت 25 حذف فضاهای اضافی

آموزش فتوشاپ قسمت 25 حذف فضاهای اضافی از سری آموزش های جامع فتوشاپ
حذف کردن فضاهای اضافی یکی از حیرت انگیز ترین ویژگی های فتوشاپ است ، شما همواره تحت تاثیر این ویژگی منحصر به فرد هستید و غالبا در اکثر پروژه های خود نیاز دارید تا از این ویژگی بهره ببرید ، گاهی یک درخت ، گاهی یک انسان ، گاهی . . . اما تقریبا می توان گفت ، در اکثر اوقات شما نیاز دارید تا یک فضایی را از پروژه خود حذف کنید .