جی اف ایکس دانلود
مرجع دانلود پروژه افتر افکت و پریمیر
سورس های لایه باز، psd و آموزش های پیشرفته فتوشاپ، افتر افکت
gfxpanel.ir

آموزش فتوشاپ

آموزش های جامع و کامل فتوشاپ از مقدماتی تا پیشرفته به همراه آموزش فتوشاپ عکس حرفه ای و آموزش صفر تا صد فتوشاپ مبتدی از پایه در وب سایت جی اف ایکس دانلود

آموزش طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ جلسه 2

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 29
  • 0
آموزش طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ جلسه 2

آموزش طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ جلسه 2


همان طور که به خاطر دارید در قسمت قبل از آموزش های جامع فتوشاپ ما تتوریال های مربوط به کارت ویزیت رو شروع کردیم . البته در قسمت قبل به معرفی کلی و نحوه پیدایش این پدیده پرداختیم .برای شما تفاوت میان کارت های ویزیت ( Visiting card ) { و یا کارت های تماس ( calling card ) } را با کارت های تجارت ( business card) را تشریح کردیم و گفتیم استفاده رایج و اصلی ما ایرانیان از کارت های تجارت است که در فارسی به آن ها کارت ویزیت می گوییم .
اما در این بخش از آموزش های فتوشاپ می خواهیم اصولی تر و کاربردی تر به مسئله نگاه کنیم . می خواهیم به

آموزش نحوه طراحی کارت های ویزیت

بپردازیم .

آموزش طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ جلسه 1

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 65
  • 0
آموزش طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ 1

آموزش طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ جلسه 1


تاریخچه پیدایش کارت های ویزیت و تعریف دقیق
قبل از این که آموزش طراحی را شروع کنیم باید نگاهی کلی به تعریف کارت های ویزیت و تاریخچه پیدایش آن ها کنیم تا بتوانیم کار طراحی را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.
Visiting card –business card– calling card . . . . که در فارسی به تمامی آنها کارت ویزیت می گوییم ، تکه کاغذ هایی هستند که حاوی اطلاعات مشخصی هستند . با توجه به هدف و انگیزه ی این کارت ها محتوای آنها بسیار متفاوت خواهند بود .
پیدایش اولیه این کارت ها به قرن 17 میلادی باز می گردد ، در آن هنگام مردم به هنگام بازدید از خانه دوستان و آشنایان اگر که با خانه خالی مواجه می شدند ، تکه کاغذی که به صورت دست نویس بر روی آن نوشته هایی می نوشتند را به نشان حضور خود برای صاحب خانه به جا می گذاشتند تا به او یاد آور شوند که در زمان نبودش برای دیدن او سر زده اند . در آن زمان این نوشته ها در اروپا بسیار همه گیر و فرا گیر شدند

آموزش اضافه کردن تتو به عکس در فتوشاپ

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 84
  • 0
آموزش فارسی اضافه کردن تتو به عکس در فتوشاپ

آموزش فارسی اضافه کردن تتو به عکس در فتوشاپ از سری

آموزش های جامع و کامل فتوشاپ

جلسه 43

در این قسمت از آموزش های فتوشاپ می خواهیم تا به شما عزیزان بیاموزیم ، چگونه می توان به وسیله فتوشاپ یک تتو ( یا همان خالکوبی ) را به تصویر اضافه کرد ، به شکلی که این تتو بسیار واقعی و قابل قبول باشد. برای این کار به دو تصویر نیاز داریم ، یکی تصویر اصلی که می خواهیم تتو را بر روی آن ایجاد کنیم که طبیعتا تصویری از بدن خواهد بود و دیگری ، تصویری است که در نظر داریم تا به عنوان تتو بر روی تصویر اول قرار دهیم .
ایجاد تتو بر روی بدن ، بسته به شرایط و قسمتی از بدن که می خواهیم تتو را بر روی آن ایجاد کنیم ، متفاوت خواهند بود.اما تمامی آن ها از یک روند اصلی پیروی می کنند که در این قسمت به بررسی آن خواهیم پرداخت. بنابراین روند اصلی و کلی این عمل (

ایجاد تتو بر روی بدن در فتوشاپ

) ثابت می باشد ، اما بنا به شرایط و قسمتی از بدن که تغیرات در آن ایجاد می شوند ، اندکی ( بسیار جزئی ) متفاوت می باشند .در ادامه و با این قسمت جذاب از آموزش های جامع فتوشاپ با ما همراه باشید...

آموزش پر حجم کردن موها در فتوشاپ

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 173
  • 0
آموزش فارسی پر حجم کردن مو ها در فتوشاپ

آموزش متنی پر حجم کردن موها در فتوشاپ از سری آموزش های جامع فتوشاپ قسمت 42 به زبان فارسی
در این قسمت از آموزش های فتوشاپ قصد داریم تا نحوه پر حجم کردن مو ها را به شما عزیزان آموزش دهیم ، می خواهیم به شما بیاموزیم ، چگونه می توان به حجم مو های موجود روی سر شخص در پروزه و تصویر های مختلف اضافه کنیم ، می توان این عمل را یک نوع اکستنشن مو به وسیله فتوشاپ دانست ، برای اضافه کردن حجم مو باید ابتدا در تصویر مورد نظرمان قسمت اصلی تصویر یعنی سر و مو ها را جدا کنیم ، پس از آن از یک تصویر ثانویه یک نمونه مو برداریم و آن را به شکل پیش فرض ابزار قلمو خود در فتوشاپ تبدیل کنیم ، سپس به سراغ تصویر اصلی رفته و بنا به نیاز و سلیقه خود از تصویر اصلی نمونه رنگ برداشته و پس از آن به وسیله قلمو خود نمونه را کشیده و در نهایت به وسیله ابزار جا به جایی بر روی پروژه اصلی خود در فتوشاپ پیاده کنیم ، برای درک بهتر این موضوع و یادگیری این روش در ادامه با این قسمت از آموزش های جامع فتوشاپ با ما همراه باشید .

آموزش کم و زیاد کردن contrast تصاویر در فتوشاپ

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 82
  • 0
تنظیم contrast تصاویر در فتوشاپ

آموزش فتوشاپ قسمت 41 کم و زیاد کردن contrast تصاویر در فتوشاپ
در این قسمت از آموزش های فتوشاپ می خواهیم به شما بیاموزیم ، چگونه می توان کانتراست ( . یا contrast ) مربوط به تصاویر را کم و یا زیاد کنیم .در ادامه مطلب همراه ما باشید...

آموزش های جامع فتوشاپ قسمت 40

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 79
  • 0
تنظیم شدت رنگ تصویر در فتوشاپ

آموزش های جامع فتوشاپ قسمت 40 کم یا زیاد کردن رنگ های تصویر
گاهی به تصویرمان که نگاه می کنیم ، نا خود آگاه حس می کنیم ، چیزی کم است ، حس می کنیم که تصویرمان به یک تغیر اساسی نیاز دارد ، در حالی که هیچ چیزی در تصویرمان کم نیست ، اما پس مشکل از کجاست ؟
معمولا در این جور مواقع ، شدت و میزان اشباع بودن رنگ ها در تصویر نیاز به یک باز نگری دارند ، در این قسمت از آموزش های جامع فتوشاپ می خواهیم به شما بیاموزیم ، که چگونه می توان شدت یا میزان اشباع بودن رنگ ها را در تصویر تغییر دهیم و بنا بر نیاز آن را کم کنیم یا زیاد کنیم . ( معمولا و بنا بر تجربه در اکثر موقعیت ها نیاز اساسی ما افزایش شدت رنگ ها و یا میزان اشباع بودن طیف رنگ ها در تصویر است و مواردی که در آن می خواهیم شدت رنگ را کاهش دهیم بسیار اندک و انگشت شمار هستند . )

آموزش های جامع فتوشاپ قسمت 39

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 60
  • 0
آموزش های جامع فتوشاپ قسمت 39

آموزش های جامع فتوشاپ قسمت 39 تنظیم رنگ هوشمند در فتوشاپ
گاهی پروژه ما رنگ مطبوعی ندارد ، یعنی این که اصلا طراوت ندارد یا اینکه رنگ مرده ای دارد ، یا در اصطلاح روح تصویر سرد است و ما می خواهیم گرما به آن ببخشیم .
از اصلی ترین دلایلی که اینچنین اتفاقاتی رخ می دهند ، محیط و نورری است ، که عکس در هنگام تاثیر آن گرفته شده است ، به عنوان مثال ، فرض کنید که به وسیله یک دوربین حرفه ای ضد آب و یا یک گوشی موبایل ضد آب ، تصویری را در زیر آب گرفته اید ، خوب طبیعتا این تصویر شاهد یک رگه از رنگ آبی در سر تا سر خود است ، گاهی هدف همین است ، یعنی می خواهیم تا این رگه را ببینیم ، مثل زمانی که از شفق عکس می گیریم ، می خواهیم تا تاثیر آن را بر محیط مشاهده کنیم ، اصلا هدف اصلی ما نشان دادن رگه رنگ سبز که به دلیل شفق به وجود می آید را در پروژه خود نمایش دهیم .
اما گاهی برعکس نمی خواهیم تا رگه ای از رنگ خاصی رو در پروژمان رو مشاهده کنیم ، مخصوصا زمانی که پروژه ما تصویری از یک خوراکی است ، در ادامه و در این پروژه ما نیز از تصویر یک خوراکی که روح مرده ای دارد استفاده کرده ایم تا به آن جان ببخشیم .
در ادامه با این قسمت از آموزش های جامع فتوشاپ با ما همراه باشید .

آموزش های جامع فتوشاپ قسمت 38

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 67
  • 0
آموزش فتوشاپ قسمت 38

آموزش های جامع فتوشاپ قسمت 38
در قسمت های پیشین از آموزش های جامع فتوشاپ ، به شما آموختیم که قسمت های مختلف محیط کاربری چه نام دارند ، گفتیم که نوار بالایی منوی اصلی هست و در سمت راست این محیط کاربری ، قسمت پنل ها قرار دارد ، مهم ترین پنل موجود در این قسمت را به شما نشان دادیم ( پنل لایه ها ) ، از اهمیت آن گفتیم ، گفتیم که تقریبا هیچ پروژه ای یافت نمی شود که در آن از لایه ها استفاده نشود و یا دست کم هیچ پروژه ی حرفه ای یافت نمی شود که در آن از لایه ها استفاده نشده باشد ، در ادامه به شما آموختیم منویی که در سمت چپ این محیط کاربری قرار دارد ، منوی ابزار ها نام دارد ، ابزار های مختلف را به شما شناساندیم ، ویژگی های آن ها را تک به تک مورد بررسی قرار دادیم ، گفتیم که هر کدام از این ابزار ها دارای منویی ، تحت عنوان منوی آپشن ها می باشد ، که محتوای آن منحصر به همان ابزار است ، نحوه کار باهر ابزار و منوی آپشن هایش را به شکل کامل آموزش دادیم و . . . . . .
با ابزار ها کار کردیم ، اما زمان استفاده های آن ها را نگفتیم و بیشتر آموزش های ما ابزار محور بود تا پروژه محور . از این قسمت از آموزش های جامع فتوشاپ به بعد آموزش ها بیشتر حالت پروژه محور به خود خواهند گرفت ، البته که در طول آن به بررسی و استفاده از ابزار ها خواهیم پرداخت ، اما محوریت و اساس و پایه آنها پروژه محور بودن آن ها خواهد بود .
. .

آموزش استفاده از فیلتر های هوشمند در فتوشاپ

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 59
  • 0
فیلتر های هوشمند در فتوشاپ

آموزش های جامع فتوشاپ قسمت 37 استفاده از فیلتر های هوشمند smart filter در فتوشاپ

یادآوری - اضافه کردن همزمان چندین فیلتر به پروژه


در قسمت قبل از آموزش های جامع فتوشاپ به بررسی فیلتر ها ، ویژگی های آنها پرداختیم ، گفتیم که به وسیله فیلتر ها می توان از یک تصویر ثابت بی شمار تصویر متفاوت ساخت ، گفتیم که می توان از طریق منوی filter در بالا می توان فیلتر مورد نظر را انتخاب کرد و به پروژه اعمال کرد ، اما توضیح دادیم که این مورد مناسب زمانی است که بخواهیم تنها یک فیلتر را به پروژه اعمال کنیم ، سپس به دنبال راه کاری برای اضافه کردن همزمان چندین فیلتر به پروژه گشتیم و به عنوان راه حل ما استفاده از ویژگی و محیط کاری filter gallery را به شما پیشنهاد دادیم ، سپس شما را با محیط کاربری filter gallery آشنا کردیم و گفتیم چگونه در آن یک فیلتر را انتخاب کنید و در ادامه افزودیم که فیلتر ها بسیار بیشتر از آنچه که می بینیم هستند ، و برای دسترسی بیشتر به فیلتر ها بایستی پوشه ها را باز کنیم و از محتوای درون آنها بر خوردار شویم ، گفتیم که هر فیلتر دارای تنظیمات و منوی تنظیمات خاصی است ، که ما می توانیم از طریق منوی تنظیمات در سمت راست آنها را به دلخواه و سلیقه خود متناسب با پروژه ای که داریم تغیر دهیم ، و پس از آن به پنل فیلتر ها اشاره کردیم و از شباهت بسیار زیاد این پنل با پنل لایه ها یاد کردیم ، گفتیم که چگون در این پنل ، فیلتر های جدید اضافه کنیم ( یعنی چطور پروژمان را تبدیل به یک پروژه چند فیلتره کنیم ) ، و اینکه ترتیب فیلتر ها در نمایش کلی پروژه تاثیر زیادی دارند. مورد بعدی که به آن اشاره کردیم اینکه چگونه می توان بدون حذف کردن یک فیلتر و تنها با یک کلیک آن را نمایان و غیر نمایان کرد، همچنین چگونگی حذف فیلتر های زاید و اضافی را توضیح دادیم .
در انتها به این نکته مهم اشاره کردیم ، که روش فوق یک روش دائمی بوده ، به این معنی که تغیرات اعمال شده ویرایش ناپذیر خواهند بود ، اما در ادامه به شما این وعده را دادیم که در قسمت بعد ( یعنی همین قسمت ) به شما خواهیم آموخت چگونه فیلتر ها را به صورت ویرایش پذیر به پروژه اعمال کنیم .
در این قسمت از آموزش های جامع فتوشاپ می خواهیم ، طرز کار و استفاده ی smart filter ( یا فیلتر هوشمند ) را برای شما عزیزان تشریح کنیم ، می خواهیم به شما بیاموزیم چگونه می توان فیلتر ها را به فیلتر هوشمند تبدیل کرد .

آموزش فتوشاپ جلسه 36 فیلتر ها

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 85
  • 0
آموزش استفاده از فیلتر ها در فتوشاپ

آموزش های جامع فتوشاپ جلسه 36 فیلتر ها
در این بخش از آموزش های جامع فتوشاپ می خواهیم ، تا شما را با یکی از جذاب ترین و جالب ترین ویژگی های فتوشاپ یعنی فیلتر ها آشنا کنیم .
اگر بخواهیم کاربرد فیلتر ها را به صورت خلاصه و تنها در چند کلمه بیان کنیم باید بگویم : فیلتر ها ویژگی هایی از فتوشاپ هستند ، که به وسیله آنها می توانیم ، بی نهایت تصویر مختلف از یک تصویر اصلی بسازیم .