جی اف ایکس دانلود
مرجع دانلود پروژه افتر افکت و پریمیر
سورس های لایه باز، psd و آموزش های پیشرفته فتوشاپ، افتر افکت
آموزش افتر افکت مقدماتی
مرجع دانلود پروژه افتر افکت و پریمیر » آموزشی » آموزش فتوشاپ » آموزش طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ جلسه 1

آموزش طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ جلسه 1

در تاریخ :
توسط : fahim
نظرات : 0
بازدیدها : 418
  • Like
  • 0
0 0 1000
آموزش طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ 1

آموزش طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ جلسه 1


تاریخچه پیدایش کارت های ویزیت و تعریف دقیق
قبل از این که آموزش طراحی را شروع کنیم باید نگاهی کلی به تعریف کارت های ویزیت و تاریخچه پیدایش آن ها کنیم تا بتوانیم کار طراحی را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.
Visiting card –business card– calling card . . . . که در فارسی به تمامی آنها کارت ویزیت می گوییم ، تکه کاغذ هایی هستند که حاوی اطلاعات مشخصی هستند . با توجه به هدف و انگیزه ی این کارت ها محتوای آنها بسیار متفاوت خواهند بود .
پیدایش اولیه این کارت ها به قرن 17 میلادی باز می گردد ، در آن هنگام مردم به هنگام بازدید از خانه دوستان و آشنایان اگر که با خانه خالی مواجه می شدند ، تکه کاغذی که به صورت دست نویس بر روی آن نوشته هایی می نوشتند را به نشان حضور خود برای صاحب خانه به جا می گذاشتند تا به او یاد آور شوند که در زمان نبودش برای دیدن او سر زده اند . در آن زمان این نوشته ها در اروپا بسیار همه گیر و فرا گیر شدند
gfxdownload 5556 no
3.5
آموزش طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ 1

آموزش طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ جلسه 1


تاریخچه پیدایش کارت های ویزیت و تعریف دقیق
قبل از این که آموزش طراحی را شروع کنیم باید نگاهی کلی به تعریف کارت های ویزیت و تاریخچه پیدایش آن ها کنیم تا بتوانیم کار طراحی را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.
Visiting card –business card– calling card . . . . که در فارسی به تمامی آنها کارت ویزیت می گوییم ، تکه کاغذ هایی هستند که حاوی اطلاعات مشخصی هستند . با توجه به هدف و انگیزه ی این کارت ها محتوای آنها بسیار متفاوت خواهند بود .
پیدایش اولیه این کارت ها به قرن 17 میلادی باز می گردد ، در آن هنگام مردم به هنگام بازدید از خانه دوستان و آشنایان اگر که با خانه خالی مواجه می شدند ، تکه کاغذی که به صورت دست نویس بر روی آن نوشته هایی می نوشتند را به نشان حضور خود برای صاحب خانه به جا می گذاشتند تا به او یاد آور شوند که در زمان نبودش برای دیدن او سر زده اند . در آن زمان این نوشته ها در اروپا بسیار همه گیر و فرا گیر شدند
از حدود سال های 1760 میلادی به بعد افراد غنی و ثروتمند در فرانسه و ایتالیا به این فکر افتادند تا تغیراتی در کارت های خود ایجاد کنند تا در ظاهر مشخص باشد که کارت های آن ها با کارت های دیگر افراد متفاوت است یا به عبارت دیگر می خواستند تا کارت هایشان زیبا تر و قابل توجه تر از مردم عادی باشد . در نتیجه و با پیدایش دستگاه های چاپ خانواده های سلطنتی ، ثروتمند و غنی تصمیم گرفتند تا شروع به چاپ کارت هایشان کنند . کارت های فوق در یک سمت و با متن دلخواه آن ها به صورت چاپ شده و در سمت دیگر خالی اما در عین حال تزئین شده به وسیله اشکال مختلف بودن و در زمان بازدید هایشان متنی را که مناسب می دیدند در سمت خالی می نوشتند .
خبر استفاده اشراف زاده ها در ایتالیا و فرانسه به سرعت در سراسر قاره اروپا و کشور آمریکا پخش شد و استفاده پراکنده و جامع مردم در این مناطق از کارت های چاپ شده آغاز شدند .
از سال 1900 و قرن بیستم به بعد با رشد بسیار چشم گیر و موفق تکنولوژی و ساخته شدن وسایل چاپ زیاد و متفرقه ، کارت های چاپی به امری بسیار عادی و همه گیر تبدیل شدند ، به شکلی که دیگر تمامی مدرم از آن ها استفاده می کردند .
همون طور که پیش تر هم گفتیم از حدود سال های 1760 میلادی به بعد افراد غنی و ثروتمند در فرانسه و ایتالیا به این فکر افتادند تا تغیراتی در کارت های خود ایجاد کنند تا در ظاهر مشخص باشد که کارت های آن ها با کارت های دیگر افراد متفاوت است یا به عبارت دیگر می خواستند تا کارت هایشان زیبا تر و قابل توجه تر از مردم عادی باشد . پس شروع به چاپ کردن کارت هایشان کردند . پس تقریبا دو کشور ایتالیا و فرانسه به شکل هم زمان به تولید این کارت ها به صورت چاپی پرداختند ، اما همواره اختراع کارت های ویزیت و اقدام به تبدیل کردن آن ها به کارت های چاپی را به مردو و کشور فرانسه نسبت می دهند .
این کارت ها دارای دسته بندی های گوناگونی هستند که سه مورد از آن اصلی ترین و اساسی ترین آن ها می باشند .
در بالا این سه دسته اصلی و رایج این کارت ها نام بردیم :
Visiting cardbusiness cardcalling card . . . .
ما در زبان فارسی به تمامی این کارت ها کارت ویزیت می گوییم در حالی که درر زبان انگلیسی برای این کارت ها سه دسته نام متفاوت در نظر گرفته شده است که دوتای آن ها هم ارز و هم معنای یک دیگر بوده در حالی که دیگری کاملا از آن ها متفاوت است .
ما در ایران معمولا از business card که در فارسی به معنای ( کارت تجارت ) می باشند استفاده می کنیم ، ترجمه فارسی این کارت ها چیزی مثل کارت تجاری می باشد اما معمولا در ایران می شنویم که آن ها را کارت ویزیت می گوییم در حالی که کارت ویزیت و یا visiting card که در انگلیسی به آن calling card ( یا کارت تماس ) نیز می گویند بسیار از کارت هایی که ما استفاده می کنیم متفاوت هستند و تقریبا می توان گفت که ما در ایران اصلا از کارت های ویزیت استفاده نمی کنیم . شاید در فیلم هایی خارجی شما هم دیده باشید زمانی که دو نفر با هم آشنا می شوند و شخص دوم از شخص اول می خواهد تا شماره اش را به او بدهد تا بتواند بعدا نیز با هم در تماس باشند ، شخص اول کارتی را به او داده و می گوید این کارت من است ، کارت فوق هاما کارت ویزیت یا تماس است که اشخاص به صورت حضوری و در ملاقات به یک دیگر می دهند و یا در هنگام بازدید در محل جا می گذارند . همان طور که از اسم این کارت ها نیزمشخص است ، کارت های ویزیت ( visit به معنای ملاقات (کارت هایی هستند که اشخاص در هنگام ملاقات و برای آشنایی بیشتر ( or visiting ) به یک دیگر اهدا می کنند .
اطلاعاتی که باید در کارت ویزیت نوشته شود

اطلاعاتی که در کارت ویزیت و یا تماس نوشته می شوند

به شرح زیر می باشند .

1 – نام صاحب کارت
2 – شماره تماس صاحب کارت ( گاهی حساب کاربری فیس بوک ، حساب کاربری لینکدن ، حساب کاربری تویتر )
3 – گاهی آدرس صاحب کارت
سه مورد یاد شده در بالا جز مشخصات همیشگی و رایج این کارت ها می باشد که از قدیم رواج داشته اند ، اما از موارد دیگری که امروزه به این لیست اضافه شده اند ، می توان به ایمیل آدرس ، آیدی اینستاگرام ، آیدی لینکدن و . . . . . . . . اشاره کرد .
همان طوری که حتما شما هم متوجه شده اید کارت های ویزیت و یا تماس جز مواردی هستند که ر ایران ازآن ها استفاده رایجی نمی شود . بلکه کارت مورد استفاده و رایج در کشور ما business card یا همان کارت تجارت است که در زبان فارسی به آن کارت ویزیت می گویند .
کارت های تجاری شامل موارد بسیار زیادی اعم از موارد زیر می باشند .
1 – نام صاحب کارت
2 – نام کمپانی صاحب تجارت ( در صورت وجود چرا که گاهی این کارت ها برای یک مغازه و یا کارهایی مثل لوله کشی و . . . . طراحی می شوند که دارای کمپانی نیستند . )
3 – لوگوی کمپانی ( در صورت وجود )
4 – اطلاعات تماس شخص صاحب تجارت و یا کامپانی . این اطلاعت اطلاعاتی از قبیل موارد زیر می باشند :
1 – آدرس محل کار شخص و یا کمپانی
2 – شماره تماس همرا و دفتر کار
3 – شماره فکس ( در صورت وجود )
4 – آدرس ایمیل شخص و یا کمپانی ( در صورت وجود )
5 – آدرس وبسایت ( در صورت وجود )
یا : اطلاعتی از قبیل حساب کاربری فیس بوک ، حساب کاربری لینکدن ، حساب کاربری تویتر
6 – گاهی متنی کوتاه برای معرفی شخص مورد نظر و یا کمپانی سفرش دهنده نیز در این کارت ها ضمیمه می شود .
7 – گاهی نیز برخی از ویژگی های شخص صاحب شغل و یا کمپانی در کارت ها ذکر می شوند .
و . . . . . . . .
کارت های تجاری و به صورت چاپی از اواخر قرن بیستم رواج اصلی خود را پیدا کردند ، در آن زمان کارت ها طراحی بسیار ساده ای داشتند به این صورت که بر روی کارتی سفید و و با متن سیاه اطلاعات چا می شدند . اما امروزه این طراحی ها به شکلی دیگر طراحی می شوند :
4 / 0 که به شکل four on zero خوانده می شود . ( به معنای چهار روی صفر ) این کارت در قسمت رو تماما رنگی می باشد و در قسمت پشت خود چیزی چاپ شده ندارد . ( کارت یک رو )
4 / 1 که به شکل four on one خوانده می شود . ( به معنای چهار روی یک ) این کارت در قسمت رو تماما رنگی می باشد و در قسمت پشت خود به وسیله تنها یک رنگ مواردی چاپ شده را دارد . ( کارت دو رو )
4 / 4 که به شکل four on four خوانده می شود . ( به معنای چهار روی چهار ) این کارت در قسمت رو تماما رنگی می باشد و در قسمت پشت خود نیز به شکل تماما رنگی موجود می باشد . ( کارت دو رو )

یکی از نکات بسیار مهمی که باید در طراحی کارت های ویزیت مد نظر داشت ، توجه به سایز و اندازه این کارت ها می باشد ، در ادامه برای شما اندازه رایج کارت های ویزیت را در کشور های مختلف لیست کرده ایم .
سایز استاندارد کارت ویزیت در کشور های مختلف

کشور ایران : طول کارت 85 میلی متر و عرض آن 48 میلی متر
کشور انگلستان ( کارت های مخصوص مردان ) : طول کارت 76 میلی متر و عرض آن 38 میلی متر
کشور انگلستان ( کارت های مخصوص زنان ) : طول کارت 83 میلی متر و عرض آن 57 میلی متر
کشور سوئیس : طول کارت 85 میلی متر و عرض آن 55 میلی متر
کشور آلمان : طول کارت 85 میلی متر و عرض آن 55 میلی متر
کشور سوئد : طول کارت 90 میلی متر و عرض آن 55 میلی متر
کشور ایتالیا : طول کارت 85 میلی متر و عرض آن 55 میلی متر
کشور استرالیا : طول کارت 90 میلی متر و عرض آن 55 میلی متر
کشور استرالیا ( نوع دوم ) : طول کارت 85 میلی متر و عرض آن میلی متر 55
کشور روسیه : طول کارت 90 میلی متر و عرض آن 55 میلی متر
کشور ترکیه : طول کارت 85 میلی متر و عرض آن 55 میلی متر
کشور سریلانکا : طول کارت 90 میلی متر و عرض آن 55 میلی متر
کشور پاکستان: طول کارت 88.9 میلی متر و عرض آن 50.8 میلی متر
کشور رومانی : طول کارت 90 میلی متر و عرض آن 55 میلی متر
کشور کانادا : طول کارت 88.9 میلی متر و عرض آن 50.8 میلی متر
کشور هند : طول کارت 90 میلی متر و عرض آن 55 میلی متر
شکور ژاپن : طول کارت 91 میلی متر و عرض آن 55 میلی متر
کشور نروژ : طول کارت 90 میلی متر و عرض آن 55 میلی متر
کشور اسپانیا : طول کارت 85 میلی متر و عرض آن 55 میلی متر
کشور دانمارک : طول کارت میلی متر 90 میلی متر و عرض آن 55 میلی متر
هنگ کنگ : طول کارت 90 میلی متر و عرض آن 54 میلی متر
کشور آرژانتین : طول کارت 90 میلی متر و عرض آن 55 میلی متر
کشور جمهوری چک : طول کارت 90 میلی متر و عرض آن 55 میلی متر
کشور فنلاند : طول کارت 90 میلی متر و عرض آن 55 میلی متر
کشور آمریکا : طول کارت 88.9 میلی متر و عرض آن 50.8 میلی متر
کشور لهستان : طول کارت 90 میلی متر و عرض آن 55 میلی متر


در صورتی که می خواهید کارت ویزیت های لایه باز را دانلود نمایید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید
در وب سایت جی اف ایکس دانلود می توانید جدیدترین سورس های گرافیکی و کارت ویزیت ها را دانلود نمایید.


امتیاز :ستارهستارهستارهستارهستاره   ( 3.5/5 )

دسته بندی :  آموزشی / آموزش فتوشاپ

نظر دهید

نام شما :
ایمیل شما :
نظر شما :
کد امنیتی :
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید :
گفتگو در واتس اپ