خرید از المنت انواتو

طراح لوگوی بیت کوین کیست؟

fahim
76
0
طراح لوگوی بیت کوین کیست؟

با اوج گیری محبوبیت بیش از حد بیت کوین، پادشاه رمزارزها، روزانه شاهد مطالب مختلفی در ارتباط با این دارایی دیجیتالی شگفت‌انگیز غیرمتمرکز هستیم. مسلما می‌دانید که آغاز کار بازار ارزهای دیجیتالی با عرضه بیت کوین به جهانیان گره خورده است و بسیاری از تریدرها از بیت کوین به عنوان ستون اصلی دنیای کریپتوکارنسی یاد می‌کنند.

در سال‌های اخیر مقالات مختلفی در زمینه آینده بیت کوین، نحوه استخراج آن، استراتژی‌های مالی مرتبط با آن و مواردی از این قبیل در بستر فضای مجازی منتشر شده است؛ اما آیا تا کنون به این مسئله که طراح لوگوی این رمزارز پر حاشیه کیست فکر کرده‌اید؟ آیا لوگوی بیت کوین طراح مشخصی دارد؟ مسلما لوگوی هر برند نقش کلیدی را در معرفی آن برند یا شرکت ایفا می‌کند و یکی از مهم‌ترین بخش‌های تجارتی یک کمپانی را طراحی یک لوگوی جالب که نشان دهنده میزان اعتبار و حرفه‌ای بودن این برند و کمپانی است، شکل می‌دهد که بیت کوین نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد و با توجه به این که لوگوی بیت کوین یکی از معروف‌ترین لوگوهای موجود در سطح جهانی در سال 2022 محسوب می‌شود، ما در این مطلب قصد داریم تا به معرفی این لوگو و طراح آن بپردازیم؛ اگر شما هم در این زمینه کنجکاو هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

مروری بر لوگوی بیت کوین


اگر یک معامله‌گر در بازار رمزارزها باشید، مسلما می‌دانید که بیت کوین تحت نظارت هیچ دولت و ارگان خاصی قرار ندارد و دقیقا قدرت خویش را از همین عدم تمرکز به دست آورده و یکی از دلایل لیست شدن این کوین در صرافی‌های رمزارزی مختلفی همچون بایننس، کوکوین، کیف پول من، جمینی و غیره افزایش محبوبیت جهانی این کوین پرحاشیه بوده است.

مسلما با توجه به این عدم تمرکز بیت کوین، هیچ تیم معروفی بر روی لوگوی این رمزارز کار نکرده‌اند؛ اما همین لوگوی ساده به قدری مورد توجه قرار گرفته است که امروزه از لوگوی بیت کوین به صورت برچسب و طرح بر روی تیشرت‌ها، اسباب بازی‌ها و سایر وسایل مورد نیاز روزمره استفاده می‌کنند و حتی اگر در زمینه رمزارزها هیچ اطلاعات حرفه‌ای و خاصی نیز نداشته باشید، مطمئنا با مشاهده لوگوی بیت کوین آن را خواهید شناخت.

ناگفته نماند که لوگوی فعلی بیت کوین با آنچه که در سال‌های اولیه به آن اختصاص داشت تفاوت‌هایی پیدا کرده است؛ اما به طور کلی لوگوی بیت کوین روایت‌گر داستان پیشرفت‌ها و همچنین مشکلاتی است که بر سر راه ای پادشاه رمزارزها وجود داشته و سبب شده تا به این نقطه از ارزش خویش برسد. در حال حاضر عموما کاربران با دانلود لوگوی بیت کوین و انتشار آن در شبکه‌های مجازی همچون اینستاگرام و توییتر به حمایت از این پادشاه رمزارزها می‌پردازند.

نحوه پیدایش لوگوی بیت کوین


بیت کوین برای نخستین بار به وسیله شخصی به نام ساتوشی ناکاموتو به جهانیان معرفی شد و طولی نکشید که پس از راه‌اندازی این رمزارز، لوگوی آن به شکل «BC» بر روی یک سکه فیزیکی حک گردید، البته ناگفته نماند که متاسفانه چندان اطلاعات دقیقی از اولین لوگوی این ارز دیجیتالی در دسترس نیست؛ چراکه در آن سال‌ها بیت کوین چندان شناخته شده نبود و همچنین این لوگو قبل از ساخت برنامه Bitcoin Talk از آن رونمایی شده بود و به همین علت کاربران چندان آشنایی خاصی با نماد و لوگوی اولیه بیت کوین نداشتند و حتی برخی از این کاربران از علامت «&» برای نشان دادن بیت کوین استفاده می‌کردند. در مقابل عده‌ای دیگر از کاربران ایده‌هایی همچون تبدیل «BTC» به عنوان لوگوی بیت کوین را ارائه می‌کردند.

اما در این میان عده‌ای نیز مخالف تخصیص هرگونه نماد برای پادشاه رمزارزها بودند و به عقیده آن‌ها علت پیدایش بیت کوین این بوده که تحت نظارت یک شرکت یا ارگان خاص نباشد و به همین علت نباید سعی در طراحی لوگوی اختصاصی برای آن داشته باشیم. در چنین کش و قوس‌هایی در نهایت لوگوی بیت کوین طراحی و به کاربران در Bitcoin Talk معرفی شد.

تغییرات لوگوی بیت کوین

تغییرات لوگوی بیت کوین


تمامی اتفاقاتی که در بخش اخیر مطالعه کردید در سال 2009 اتفاق افتاد و در سال 2010 بود که ساتوشی ناکاموتو، لوگویی ویژه را به بیت کوین اختصاص داد. در این به روزرسانی لوگوی بیت کوین از «BC» به «B» خالی تقلیل یافت که در بالا و پایین این حرف دو خط همچون «$» قرار گرفته بود. این لوگو نیز واکنش‌های زیادی را در پی داشت و بنا به نظر برخی از تریدرها این لوگو بسیار به پول کشور تایلند شباهت داشته و انتظار یک لوگوی قوی‌تری را داشته‌اند.

به روزرسانی نوامبر 2010


محبوب‌ترین لوگوی بیت کوین در واقع به وسیله یک شخص ناشناس طراحی شد و احتمالا این کاربر به هنگام طراحی چنین لوگویی از این نکته خبر نداشت که با طرح خویش قرار است آینده بیت کوین را دگرگون نماید. این کاربر طرح خود را در برنامه Bitcoin Talk به اشتراک گذاشت و با این کار خویش روح تازه‌ای به لوگوی بیت کوین دمید که از بیس این طرح تا به امروز در لوگوی این کوین محبوب استفاده می‌شود. این لوگو که یک لوگوی ساده و به رنگ نارنجی رنگ بود بسیار مورد توجه سایر کاربران قرار گرفت و آمار دانلو این لوگو به شدت افزایش یافت.

به روزرسانی آپریل 2014


در سال 2014 بحث‌ها در ارتباط با تغییر لوگوی بیت کوین مجددا از سر گرفته شد و به اعتقاد بسیاری از کاربران لوگوی فعلی بیت کوین باید تغییر پیدا می‌کرد، در مقابل عده قابل توجهی از کاربران نیز معتقد بودند که نیازی به تغییر این لوگو وجود نداشته و لوگوی فعلی بیت کوین طراحی ساده و جالبی دارد.
در چنین کش و قوس‌هایی بود که یکی از شرکت‌های فعال در این زمینه پیشنهادی ارائه داد و براساس این پیشنهاد این رمزارز نیاز داشت که به صورت متن باز برای همه افراد قابلیت طراحی داشته باشد و هر کاربری بتواند طرح اختصاصی خویش را برای لوگوی بیت کوین به نمایش بگذارد.

معرفی طراح لوگوی بیت کوین


احتمالا با مطالعه مطالب بالا همچنان این سوال ذهن شما را به خود مشغول سازد که آیا لوگوی بیت کوین دارای طراح مشخصی است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که لوگوی بیت کوین دارای طراح مشخصی نبوده و در واقع بدون دریافت هیچگونه پشتیبانی خاصی از سوی شرکت یا موسسه‌ای، تکامل پیدا کرده است. بیت کوین در طول سال‌های اخیر دارای لوگوهای متعددی بوده است؛ اما حدودا 90 درصد از طرح فعلی آن همچنان از همان لوگوی اولیه که در سال 2010 منتشر شد تبعیت می‌کند.

نقش لوگوی بیت کوین در محبوبیت این رمزارز


مسلما هر بخشی از بیت کوین نقش قابل توجهی را در معرفی این پادشاه رمزارزها به جهانیان ایفا کرده است و لوگوی این ارز دیجیتالی نیز از این قاعده مستثنی نیست و امروزه کمتر کسی را می‌توان در دنیای رمزارزها پیدا کرد که با لوگوی بیت کوین ناآشنا باشد، طبیعتا حجم بازار بسیار بالای و قیمت قابل توجه بیت کوین نیز در این زمینه بی‌تاثیر نبوده است و امروزه بسیاری از افراد به منظور کسب سود و حفظ ارزش سرمایه خویش به سمت بازار رمزارزها و بویژه خرید بیت کوین آمده‌اند، مسئله‌ای که با توجه به شرایط تحریمی و تورمی فعلی کشور ما برای کاربران به صورت یک ضرورت درآمده است.

اما متاسفانه در سال‌های اخیر بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال بین‌المللی همچون بایننس به دلیل تبعیت از تحریم‌های مالی اقدام به مسدودسازی حساب کاربران ایرانی کرده و سرمایه آن‌ها را بلوکه می‌کنند. در همین حین بود که صرافی‌های معتبر ایرانی همچون کیف پول من به کمک کاربران ایرانی آمده و این محدودیت‌های به وجود آمده را در حد قابل توجهی تقلیل داده‌اند.
نکته مهم در ارتباط با مبدا شکل گیری لوگوی بیت کوین
همان طور که در مطالب بالا مشاهده کردید، بیت کوین کاملا یک رمزارز مستقل بوده که تحت نظارت هیچگونه ارگانی و نهاد دولتی قرار نداشته و به همین علت نمی‌توان طراح مشخصی را برای این لوگوی محبوب معرفی کرد و در طول سال‌های فعالیت این بلاک چین لوگوهای متعددی از سوی کاربران برای پادشاه رمزارزها طراحی شده است؛ اما به طور کلی پایه و بیس تمامی این لوگوها، همان لوگوی اولیه منتشر شده در سال 2010 است و چندان تغییر بر روی بیس کار صورت نگرفته است. ناگفته نماند که اگر در ارتباط با بیت کوین و تاریخچه آن به دنبال مطالب بیشتری می‌گردید، می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت صرافی کیف پول من، به دنیایی از اطلاعات در ارتباط با بیت کوین دسترسی پیدا کنید.

معرفی صرافی کیف پول من

معرفی صرافی کیف پول من


صرافی کیف پول من در واقع از اولین و معتبرترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی محسوب می‌شود که از به‌روزترین الگوریتم‌های امنیتی برای حفظ امنیت سرمایه کاربران خویش کمک می‌گیرد و امکان ترید و معامله بیش از 1500 ارز دیجیتالی را برای کاربران ایرانی فراهم کرده است.
البته ناگفته نماند که در این صرافی امکان خرید ریالی ارز دیجیتال نیز وجود دارد و شما به هنگام استفاده از خدمات این صرافی دیگر درگیر مراحل پیچیده حوالجات ارزی نخواهید شد و به راحتی می‌توانید با موجود ریالی خود اقدام به فروش و خرید ارز دیجیتال مختلفی همچون بیت کوین، اتریوم، دوج کوین و غیره نمایید. ناگفته نماند که کارمزد حداقلی و برخورداری از پشتیبانی 24 ساعته از مزایای دیگر استفاده از خدمات این صرافی ایرانی است.

مطلب طراح لوگوی بیت کوین کیست؟ به صورت تبلیغات در جی اف ایکس دانلود درج شده.اگر از این مطلب استفاده ای می کنید مسئولیت آن بر عهده خودتان می باشد.

سوال یا نظری دارید؟

نام شما:

ایمیل:

نظر خود را بنویسید:

کد امنیتی:

برای کد جدید روی آن کلیک کنید
عکس خوانده نمی‌شود
پاسخگو هستیم
راهنمای آنلاین

سوالات پر تکرار کاربران را اینجا پاسخ داده‌ایم:

اشتراک ویژه خریداری کردم ولی فعال نشد

لطفا ابتدا وارد سایت شده و وضعیت اشتراک خود را در صفحه پروفایل کاربری چک کنید.

اگر وجه از حساب شما کسر شده ولی عضویت ویژه شما فعال نشده، تراکنش ناموفق بوده و مبلغ حداکثر تا 72 ساعت توسط بانک عامل به حساب شما عودت میشود.

در صورت عدم بازگشت وجه از طریق راههای ارتباطی صفحه تماس با ما پیگیری فرمائید.

فایلی خریداری کردم ولی قابل دانلود نیست

فایل خریداری شده خود را همواره می‌توانید در صفحه محصولات خریداری شده مشاهده و دانلود کنید.

اگر وجه از حساب شما کسر شده ولی فایل در این لیست اضافه نشده، خرید شما ناموفق بوده، لطفا از طریق صفحه تماس با ما پیگیری فرمائید.

سوال یا مشکل من در لیست بالا نیست

اگر سوال یا مشکل دیگری دارید لطفا از طریق راههای ارتباطی صفحه تماس با ما که لینک آن در منوی بالای صفحه قرار داده شده اقدام فرمائید.