جی اف ایکس دانلود
مرجع دانلود پروژه افتر افکت و پریمیر
سورس های لایه باز، psd و آموزش های پیشرفته فتوشاپ، افتر افکت
gfxpanel.ir
» » آموزش اضافه کردن تتو به عکس در فتوشاپ

آموزش اضافه کردن تتو به عکس در فتوشاپ

در تاریخ :
نظرات : 0
بازدیدها : 90
 • 0
آموزش فارسی اضافه کردن تتو به عکس در فتوشاپ

آموزش فارسی اضافه کردن تتو به عکس در فتوشاپ از سری

آموزش های جامع و کامل فتوشاپ

جلسه 43

در این قسمت از آموزش های فتوشاپ می خواهیم تا به شما عزیزان بیاموزیم ، چگونه می توان به وسیله فتوشاپ یک تتو ( یا همان خالکوبی ) را به تصویر اضافه کرد ، به شکلی که این تتو بسیار واقعی و قابل قبول باشد. برای این کار به دو تصویر نیاز داریم ، یکی تصویر اصلی که می خواهیم تتو را بر روی آن ایجاد کنیم که طبیعتا تصویری از بدن خواهد بود و دیگری ، تصویری است که در نظر داریم تا به عنوان تتو بر روی تصویر اول قرار دهیم .
ایجاد تتو بر روی بدن ، بسته به شرایط و قسمتی از بدن که می خواهیم تتو را بر روی آن ایجاد کنیم ، متفاوت خواهند بود.اما تمامی آن ها از یک روند اصلی پیروی می کنند که در این قسمت به بررسی آن خواهیم پرداخت. بنابراین روند اصلی و کلی این عمل (

ایجاد تتو بر روی بدن در فتوشاپ

) ثابت می باشد ، اما بنا به شرایط و قسمتی از بدن که تغیرات در آن ایجاد می شوند ، اندکی ( بسیار جزئی ) متفاوت می باشند .در ادامه و با این قسمت جذاب از آموزش های جامع فتوشاپ با ما همراه باشید...


همانطور که پیش تر هم گفتیم ، برای ایجاد تتو در قسمتی از بدن به دو تصویر نیاز داریم ، یکی تصویر اصلی که قرار است تا تتو بر روی آن قرار بگیرد و دیگری تصویری که قرار است تا به عنوان تتو بر روی تصوی اصلی ایجاد شود . برای این کار ما دو تصویر زیر را انتخاب کرده ایم . ( شما می توانید هر تصویر دلخواه را انتخاب کنید . )

ایجاد تتو بر روی بدن در فتوشاپ 1

دو تصویر فوق باید تا حتما در یک پروژه و به صورت هم زمان باز شوند ، برای این کار می بایست تا ما از ویژگی place embedded استفاده کنیم .
از منوی بالا بر روی گزینه file کلیک کرده و پس از آن از منوی باز شده جدید ، بر روی گزینه place embedded کلیک کنید . این اقدام یک پنجره را برای شما باز خواهد کرد .
از طریق پنجره باز شده تصویری را که می خواهید با تصویر موجود ادغام کنید را انتخاب کرده و در نهایت بر روی گزینه place کلیک کنید . به عنوان مثال ما تصویر دخترک را به عنوان تصویر اصلی و تصویر مارپیچ مانند از مار و گل رز را برای ادغام و قرار گرفتن بر روی تصویر اصلی انتخاب کرده ایم . ( شما می توانید هر تصویر دلخواهی را بنا بر سلیقه خود انتخاب کنید . )
برای نهایی کردن انتخاب نیاز است تا شما ، تصویر انتخابی را ثبت کنید ، برای این کار تنها کافی است تا از منوی آپشن ها بر روی تیک موجود کلیک کنید .
به پنل لایه ها دقت کنید ، همان گونه که مشاهده می کنید ، به دلیل استفاده ما از ویژگی place embedded فتوشاپ به صورت خودکار ، یک لایه جدید ایجاد کرده و محتوای انتخابی ( در این جا تصویری که قرار است تا به عنوان تتو انتخاب شود . ) را درون آن قرار داده است .
حال در اینجا و پروژه ما دو تصویر وجود دارد یکی تصویر دخترک که تصویر اصلی و پس زمینه پروژه ما نیز محسوب می شود ، دیگری تصویر رز پیچیده شده بر دور یک مار که تصویر فرعی ماست که تمایل داریم تا به عنوان تتو بر روی پشت ( کمر ) مدل خود قرار دهیم . ( توجه داشته باشید که شما می بایست تا تصویری را که می خواهید به عنوان تصویر تتو انتخاب کنید را از قبل برش زده ( CRUP ) باشید و این تصویر نباید شامل هیچ قسمت اضافه ای باشد . )
پس از آن که دو تصویر را باز کردید ، حال این بار از منویی که بالایی پنل لایه ها قرار دارد و با عنوان normal مشخص شده است ، را انتخاب کرده و باز کنید .
همانطر که مشاهده می کنید ، منوی فوق شامل گزینه های زیر می باشد .
1 – normal به معنای : عادی
2 – dissolve به معنای : حل کردن در یک دیگر
3 – darken به معنای : به معنای تیره کردن
4 – multiply به معنای : به معنای چند لایه
5 – color burn به معنای : به معنای سایه زدن بر اساس رنگ ها
6 – Linear burn به معنای : به معنای سایه زدن خطی
7 – darker color به معنای : به معنای اولویت با رنگ تیره تر
8 – lighten به معنای : به معنای روشن سازی

و . . . . . . . .
هر کدام از موارد بالا نحوه روی هم قرار گیری دو تصویر فوق را نشان می دهد ، در اینجا و چون که ما می خواهیم بند لباس این خانوم معلوم شود . ( که یک امر طبیعی و بسیار مهم می باشد ، چرا که همه ما می دانیم تتو بر روی پوست و زیر لباس قرار دارد ، در نتیجه اگر قسمتی از تتو بر روی لباس نمایان شود ، به سرعت مشخص خواهد شد که تصویر فوق یک تصویر آماتور و ادیت شده می باشد ، به یاد داشته باشید که حدف اول و اصلی و مهم ما در پروژه های فتوشاپ ، ایجاد پروژه هایی است که به راحتی نتوان تشخیص داد که آیا تصویر واقعی است یا این که تصویر ما یک تصویر جعلی است . ) در این جا و با شرایط پروژه ما بهترین تصمیم استفاده از حالت multiply می باشد . ( همانطور که پیش تر هم نیز به آن اشاره کردیم ، تمامی پروژه های ایجاد تتو از یک روند اصلی پیروی می کنند که در این قسمت از آموزش های جامع فتوشاپ به بررسی آن خواهی پرداخت . بنا بر این روند اصلی و کلی این عمل ( ایجاد تتو بر روی بدن در فتوشاپ ) ثابت می باشد ، اما بنا به شرایط و قسمتی از بدن که تغیرات در آن ایجاد می شوند ، اندکی ( بسیار جزئی و کم ) متفاوت می باشند . منوی فوق یکی از قسمت هایی است که در شرایط مختلف متفاوت عمل می کند ، یعنی این که بنا بر شرایط و قسمتی از بدن که تتو بر روی آن ایجاد می شود ، گزینه ای از این منو که انتخاب می شود ، متفاوت خواهد بود . )
اما در این جا و با توجه به نیاز و شرایط ما بهترین گزینه MULTIPLY می باشد . بنا بر این ما نیز این گزینه را انتخاب می کنیم .

ایجاد تتو بر روی بدن در فتوشاپ 2


همچنین به جا و مناسب است تا میزان OPACITY ( با همان شدت رنگ ) را با استفاده از نوار بالای پنل لایه ها کمی کاهش دهیم ، در اینجا توصیه ما این است ک این مقدار را بر روی 80 در صد قرار دهید ، این کار باعث می شود تا شدت رنگ هر دو لایه و تصویر بر روی 80 در صد قرار بگیرد و همین امر هم باعث می شود تا این دو تصویر تقریبا با یک دیگر ادغام شوند به نحوی که گویی این دو تصویر جزئی از یک دیگر هستند و جدا از هم به نظر نیایند . البته برای تصاویر متفاوت این مقدار متغیر خواهد بود ، اما معمولا 80 درصد جوابگو می باشد .

حال به سراغ موارد اصلی می رویم .
همانطور که همیشه نیز اشاره کرده ایم ، کسی که در فتوشاپ کار می کند ، زمانی یک فتوشاپ کار حرفه ای در نظر گرفته می شود که تمامی تغیرات اعمالیش در پروژه ها را به گونه ای ایجاد کند که این تغیرات ویرایش پذیر باشند و همانطور که همه ما می دانیم ، اصلی ترین روش برای تغیر پذیر کردن پروژه ها لایه محورر کردن آن هاست .
حال در این جا و این پروژه ما قصد داریم تا تغیراتی را بر روی تصویری که قرار است بر روی تصویر اصلی به عنوان تتو قرار گیرد را اعمال کنیم . تغیراتی مثل :

پاک کردن قسمت های اضافی ، جا به جا کردن تصویر تتو ، ایجاد زاویه بندی مناسب برای تطبیق ، ایجاد نور دهی مناسب برای پروژه

و . . . . . . .
برای این کار مناسب است تا ما از یک لایه مکمل استفاده کنیم ، بنا بر این ما با انتخاب کردن لایه مربوط به تتو و با استفاده از آیکون ADD LAYER که در پایین پنل لایه ها قرار دارد اقدام می کنیم . لایه مکمل مناسب برای ما لایه LAYER MASK می باشد .
با انتخاب گزینه LAYER MASK یک لایه مکمل در کنار لایه انتخابی شما ایجاد خواهد شد ، برای درک بهتر به تصویر زیر دقت کنید .

ایجاد تتو بر روی بدن در فتوشاپ 3


حال با اتخاب لایه ماسک تغیراتی را که می خواهیم اعمال کنیم را ایجاد می کنیم .
ابتدا سعی می کنیم تا قسمت های اضافی و بیرون زدگی ها را حذف کنیم ، برای این کار ابتدا ابزار قلمو ( و یا BRUSH TOOL ) را انتخاب می کنیم ، پس از انتخاب اندازه مناسب برای نوک قلمو ( برای این کار شما می توانید از طریق منوی آپشن ها در بالا اقدام کرده و از طریق منوی BRUSH PICKER به صورت دستی اندازه مورد نظر را تایپ کرده و یا این که به وسیله اهرام موجود آن اندازه را تعیین کنید و یا به شکلی حرفه ای تر و از طریق کلید های میانبر کروشه اقدام کنید ، به این صورت که کلید ] باعث می شود تا نوک قلمو بزرگ تر شود و کلید [ باعث می شود تا نوک قلمو کوچک تر شود . )
در حالی که لایه ماسک را انتخاب کرده ایم بر روی قسمت هایی که می خواهیم حذف شوند با رنگ سیاه نقاشی می کنیم . ( نحوه عملکرد لایه ماسک به این صورت است که ، مکان هایی که با استفاده از رنگ سیاه بر روی آن نقاشی می کنیم هر آن چه که در زیر آن ها باشند از پروژه ناپدید می شوند و مکان هایی که به وسیله رنگ سفید بر روی آن ها نقاشی می کنیم هر آنچه که محتوای زیرینشان باشند نمایان خواهند شد . ) و چون که ما می خواهیم تا قسمت های فوق از پروژه ما حذف شوند ، بنا بر این با رنپگ سیاه بر روی آن ها نقاشی می کنیم . البته نیازی به نگرانی نیست اگر که بیش از حد نیاز از تصویر را حذف کردید می توانید به وسیله رنگ سفید آن را باز گردانید . ( پروژه ما یک پروژه لایه محور است . ) یا اگر به ریز کاری نیاز دارید ، می توانید اندازه قلمو را کوچک کنید یا این که آن قسمت از تصویر را که نیاز به ریز کاری دارد را بزرگ کنید ، فتوشاپ دست شما را بسیار باز گذاشته است .

ایجاد تتو بر روی بدن در فتوشاپ 4


نکته مهم و بسیار کلیدی دیگری که باید مد نظر داشته باشیم ، این است که تصویر فوق در واقع متشکل از دو تصویر است که هر کدام از آن ها در نور پردازی مجزا و متفاوتی ساخته و پردازش شده اند و ما در اغدامی این دو تصویر را به هم چسبانده ایم .
هدف اصلی ما واقعی و ریلستیک نشان دادن این تصویر است ، ما می خواهیم تا این تتو واقعی جلوه نماید ، در این مسیر مهم ترین نکته ای که باید مد نظر گرفته شود و رعایت شود توجه به نور پردازی تصویر است ، در این پروژه تصویر اصلی همان تصویر پس زمینه ( تصویری که از پشت سر دخترک است می باشد . ) است در نتیجه برای ایجاد نورپردازی مناسب و قابل باور ، ما می بایست تا نور پردازی را به سمت نور پردازی تصویر پس زمینه ببریم اما چگونه باید این کار را انجام داد ؟
ابتدا روند کار را برای شما تشریح می کنیم و پس از آن می گوییم که چگونه این اقدام باعث می شود تا ما به نور پردازی مناسب دست یابیم . روند کار به شرح زیر است :
ابتدا از قسمت سمت راست و پنل لایه ها ، لایه ماسک را انتخاب کنید . سپس از طریق قسمت آپشن ها و در بالا مقدار گزینه OPACITY ( یا شدت رنگ ) را بر روی 10 در صد قرار دهید .

ایجاد تتو بر روی بدن در فتوشاپ 5


سپس قسمتی از تصویر را که به تطبیق رنگ نیاز دارد را شناسایی کنید . ( توجه داشته باشید که یک فرمول ثابت برای این کار وجود ندارد و شما می بایست تا به صورت بصری و شفاهی و بنا به سلیقه و نیاز خود این قسمت ها را شناسایی کنید . ) شما می توانید قسمتی که ما تصور می کنیم نیاز به تطبیق نور دارد را در تصویر زیر مشاهده کنید ، این قسمت به وسیله کادر نارنجی رنگ مشخص شده است .

ایجاد تتو بر روی بدن در فتوشاپ 6


حال ابزار قلمو را انتخاب کنید و بر روی این قسمت نقاشی کنید .
خواهید دید که این کار باعث می شود تا تطبیق نور در دو تصویر به شکل معجزه آسایی رقم بخورد .
اما در فتوشاپ چه می گذرد ؟ چگونه این اتفاق رخ می دهد ؟
به چندین شکل می توان این ویژگی رو توضیح داد اما ساده ترین و ابتدایی ترین توضیح این است که زمانی که ما OPACITY رو روی 10 در صد قرار می دیم و به سراغ ابزار قلمو می ریم و بر روی قسمت مورد نظرمون نقاشی می کنیم داریم اون قسمت رو با ضریب یک دهم محو می کنیم ، یعنی تصویر پس زمینه رو با ضریب یک دهم رو تر می آوریم و این کار باعث می شه تا نور پردازی اصلی تصویر به سمت نور پردازی تصویر پس زمینه کشیده بشه و نورپردازی ما ریلستیک و واقعی بشود .


یکی دیگر از موارد مهمی که جز ریز کاری های پروژه محسوب می شود ( همیشه گفته ایم فرق میان آماتور ها و حرفه ای ها در دقت آن ها به جزئیات معلوم می شود . ) این است که تتو زیر لباس و روی پوست نمایان می شود ، اما در تصویر فوق ما می بینیم که تصویری که ما به عنوان تتو در نظر گرفته ایم بر روی بند لباس این خانم قرار گرفته است و وجود موارد این چنینی باعث می شوند تا مخاطب به سرعت متوجه شود که تصویر فیک و تقلبی است . بنا بر این باید تا فکری به حال این قسمت کنیم .
بهترین راه حل استفاده از لایه ماسک است ، به این صورت که ابتدا اندازه قلمو را کوک کرده و به اندازه مناسب برای این بند تبدیل می کنیم . ( برای این کار شما می توانید از طریق منوی آپشن ها در بالا اقدام کرده و از طریق منوی BRUSH PICKER به صورت دستی اندازه مورد نظر را تایپ کرده و یا این که به وسیله اهرام موجود آن اندازه را تعیین کنید و یا به شکلی حرفه ای تر و از طریق کلید های میانبر کروشه اقدام کنید ، به این صورت که کلید ] باعث می شود تا نوک قلمو بزرگ تر شود و کلید [ باعث می شود تا نوک قلمو کوچک تر شود . ) سپس با انتخاب رنگ سیاه بر روی این بند نقاشی کنیم تا محتوای تصویر تتو محو شده و محتوای تصویر پس زمینه برای ما نمایان شوند . ( در لایه ماسک مکان هایی که با استفاده از رنگ سیاه بر روی آن نقاشی می کنیم هر آن چه که در زیر آن ها باشند از پروژه ناپدید می شوند )

ایجاد تتو بر روی بدن در فتوشاپ 7


در اقدام بعدی می خواهیم تا زاویه بندی تصویر تتو را تنظیم کنیم ، می خواهیم تا جا به جا یی های مورد نیاز را به صورت حرفه ای انجام دهیم و . . . . . . .
برای این کار در نخستین گام می بایست تا ارتباط میان لایه ماسک و لایه تصویر تتو را حذف کنید ، این ارتباط به وسیله آیکون زنجیر موجود در میان این دو لایه ایجاد شده است ، پس برای حذف این ارتباط تنها کافی است تا بر روی علامت زنجیر موجود میان این دو لایه کلیک کنید .

ایجاد تتو بر روی بدن در فتوشاپ 8


در ادامه برای استفاده از ویژگی جا به جا یی و تنظیم زاویه به صورت حرفه ای به شکل زیر عمل کنید .
ابتدا از منوی بالا گزینه ی EDIT را انتخاب کنید ، سپس منوی باز شده گزینه TRANSFORM را انتخاب کنید و در انتها از منوی جدید باز شده گزینه WARP را انتخاب کنید .

ایجاد تتو بر روی بدن در فتوشاپ 9


.استفاده از ویژگی WARP باعث می شود تا جا به جایی ما منعطف تر و فلکسبل تر باشد ، به وسیله این ویژگی ما قادر خواهیم بود تا جا به جایی را در سطح حرفه ای تری انجام دهیم .
به تصویر زیر دقت کنید . ( البته برای درک کامل و بهتر کارایی این ویژگی می بایست تا با آن کار کنید . )

ایجاد تتو بر روی بدن در فتوشاپ 10


تقریبا می توان گفت که تصویر ما آماده شده و تمام است اما در آخرین اقدام می بایست تا مشکل blur ( تیرگی و لکه ها ) ایجاد شده از اضافه کردن دو تصویر را برطرف کنیم . برای این کار تنها کافی است تا روند زیر را طی کنیم :
ابتدا از منوی بالا گزینه filter را انتخاب کنید ، سپس از منوی با شده گزینه blur را انتخاب کنید و در انتها از منوی جدید باز شده گزینه ی gaussian blur را انتخاب کنید ، این کار پنجره زیر را برای شما باز خواهد کرد .

ایجاد تتو بر روی بدن در فتوشاپ 11تنها کافی است تا در منوی بالا میزان را بر روی یک پیکسل قرار دهیم و در انتها بر روی ok کلیک کنیم .
با برطرف کردن مشکل blur کار پروژه نیز تمام می شود .


ایجاد تتو بر روی بدن در فتوشاپ 12


گردآوری شده توسط وب سایت gfxdownload.ir
جدیدترین آموزش های فتوشاپ را در وب سایت ما دنبال کنید...
امتیاز :ستارهستارهستارهستارهستاره   ( 4.89/5 )

دسته بندی :  آموزش فتوشاپ

نظر دهید

نام شما :
ایمیل شما :
نظر شما :
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
کد امنیتی :
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید :